مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 11,471
» آخرین کاربر: JessieZet
» موضوعات انجمن: 145
» ارسالهای انجمن: 151

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 29 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 4 کاربر عضو | 25 مهمان
affemenual، cizeopeple، JessieZet، vogmouro

آخرین موضوعات
نحوه از بین بردن لکه برق ...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
30-08-2018, 08:28 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 36
پاک کردن لکه رنگ مو
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
30-08-2018, 08:28 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 30
نحوه تمیز کردن کفش‌ چرمی ...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
30-08-2018, 08:27 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 32
نحوه پاک کردن لکه واکس کف...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
30-08-2018, 08:27 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 32
نحوه شستن پرده توری و حری...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
30-08-2018, 08:26 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 33
نحوه شستشو و مراقبت از حو...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
30-08-2018, 08:26 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 31
لباس فارغ التحصیلی چیست؟
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
16-08-2018, 06:37 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 45
انواع اضافه کاری در نرم ا...
انجمن: بازارچه
آخرین‌ارسال: Faratechno
16-08-2018, 12:26 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 46
نرم افزار حضور و غیاب
انجمن: بازارچه
آخرین‌ارسال: Faratechno
16-08-2018, 12:23 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 39
دستگاه حضور و غیاب WL50
انجمن: بازارچه
آخرین‌ارسال: Faratechno
16-08-2018, 11:59 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 49

 
  نحوه از بین بردن لکه برق اتو و اثر سوختگی از لباس
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 30-08-2018, 08:28 PM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=973x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/%D9%84%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%A7%D8%AA%D9%88.jpg[/img]

گاهی در زمان اتو کشیدن ممکن است به دلایل مختلفی جای اتو به صورت براق روی لباس بماند که اصطلاحا به آن برق اتو می‌گویند. این مشکل ممکن است در اثر حرارت زیاد اتو نسبت به جنس پارچه یا ماندن بیش از حد اتو روی لباس پیش آید.
روش‌های از بین بردن برق اتو روی لباس
۱-  یک پارچه نرم برداشته و آن را مرطوب نمایید سپس قسمت برق افتادگی لباس را با پارچه بپوشانید و با اتوی کمی داغ روی آن را اتو کنید. قبل از اینکه لباس خشک شود در جهت برعکس خواب پارچه روی لباس را خوب برس بکشید.
۲- اغلب لباس‌های مشکی و تیره رنگ بعد از مدتی استفاده و کشیدن اتوی داغ روی آن، برق می‌افتد و باعث می‌شود لباس، کهنه و بور به چشم آید. برای از بین بردن برق افتادگی روی لباس‌های تیره ابتدا مقداری سرکه را درون یک قابلمه کوچک داغ کنید و سپس یک حوله نخی نرم را در سرکه داغ فرو کنید.
حوله را خوب فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود سپس آن را محکم روی قسمتی از لباس که برق افتاده است بکشید، با این کار برق روی لباس رفع خواهد شد.

۳- برای از بین بردن برق اتوی لباس‌های ابریشمی نباید از سرکه استفاده کنید. به جای آن می‌توانید نصف قاشق غذاخوری آمونیاک را با چهار قاشق غذاخوری الکل مخلوط کنید. سپس یک اسفنج تمیز را درون محلول ساخته شده فرو ببرید و روی محل برق افتادگی لباس به آرامی بمالید.
۴- این روش فقط برای پارچه‌های به رنگ سفید به کار می‌رود. یک تکه پارچه سفید تمیز را به آب اکسیژنه آغشته کنید. سپس آن را روی قسمت براق لباس پهن کنید و روی آن اتو بکشید. پارچه را از روی لباس بردارید، اگر هنوز اثر لکه باقی مانده بود این کار را تا از بین رفتن کامل آن ادامه دهید.
۵- برای رفع برق افتادگی لباس‌هایی که از جنس الیاف مصنوعی هستند، می‌توانید مقدار نیم لیتر آب و یک و نیم قاشق آمونیاک را با هم مخلوط نموده و سپس یک حوله نرم بردارید به محلول آغشته کرده و در جهت طول پارچه روی محل برق افتادگی بکشید.
۶- گفته شد که لباس‌های مشکی خیلی زودتر از دیگر لباس‌ها برق می‌افتد. راهکار دیگری برای رفع برق افتادگی لباس مشکی این است که ۳ قاشق سوپ خوری سرکه را درون یک سطل ریخته و یک لیتر آب به آن اضافه کنید. بعد یک فرچه یا برس نرم را با آن خیس کرده و از راه پارچه به آرامی روی لباس بکشید.
برای جلوگیری از برق افتادن لباس در اثر اتو کشیدن این نکات را رعایت کنید
۱- همیشه لباس را آرام و با حوصله اتو بکشید، با این کار از برق افتادن لباس جلو گیری می‌کنید.
۲- یک پارچه نرم و نازک بردارید بر روی لباس‌ها بیندازید و سپس اتو نمایید.
۳- لباس را پشت و رو کرده و سپس اتو بکشید.
۴- درجه حرارت اتو را متناسب با نوع پارچه تنظیم کنید. برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنمای اتو کمک بگیرید.
از بین بردن اثر سوختگی اتو بر روی لباس
ممکن است در زمان اتو کشیدن لباس حواستان پرت شده و لباس را کمی بسوزاندید طوری که لکه‌ای قهوه‌ای یا زرد رنگ روی لباس بیفتد. با استفاده از راهکار‌های زیر تا حد زیادی امکان رفع کردن لکه سوختگی از روی لباس وجود دارد.
۱- شستشو محل سوختگی با آب لیمو تازه. برای شروع، یک لیمو را برش دهید و روی قسمت سوختگی لباس فشار دهید تا آب آن قسمت سوختگی لباس را کاملا خیس کند.
سپس قسمت لکه دار لباس را درون یک ظرف آب گرم بگذارید و اجازه دهید ۱۵ الی ۳۰ دقیقه بماند. بعد لباس را از ظرف در بیاورید و مانند شستشوی معمولی آن را خوب بشویید و خشک کنید.

توجه: این روش را برای لباس‌های ابریشمی، پشمی و مانند آن به کار نبرید، زیرا ممکن است آب لیمو به پارچه لباس آسیب برساند. هرچند که آب لیمو در مقایسه با سفید کننده‌های تجاری بسیار ضعیف‌تر است.
۲- شستشو با سرکه سفید. یک ترفند دیگر برای از بین بردن اثر سوختگی از لباس، این است که یک اسفنج یا دستمال نرم را در سرکه سفید خیس کنید و روی قسمت سوختگی لباس بکشید. اجازه دهید که سرکه حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی لباس بماند. سپس با آب سرد آن را خوب بشویید و بگذارید به صورت طبیعی خشک شود.
توجه: دقت داشته باشید که فقط از سرکه سفید استفاده کنید. ممکن است استفاده از انواع دیگر سرکه مثل سرکه قرمز یا سرکه سیب باعث ایجاد لکه‌های جدید شود که از بین بردن جای آن کار دشواری است.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  پاک کردن لکه رنگ مو
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 30-08-2018, 08:28 PM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=990x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/%D9%BE%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%84%DA%A9%D9%87-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%85%D9%88.jpg[/img]

هرچند رنگ کردن موها در منزل سریع‌تر و ارزان‌تر است اما همیشه این خطر وجود دارد که لباس‌های شما و حتی مبلمان منزل به رنگ مو آغشته شوند و برای همیشه غیرقابل استفاده شوند. اما نگران نباشید، حتی اگر رنگ موی دائمی هم به کار برده باشید این لکه قابل پاک شدن است و آنقدرها که به نظر می‌آید دشوار و غیرممکن نیست. البته توصیه می‌شود هنگام رنگ کردن موها در منزل لباس کهنه بپوشید و روی شانه‌ها و گردن خود حوله کهنه بیندازید و با یک پوشش پلاستیکی روی آن‌ها را بپوشانید و این کار را در حمام یا دستشویی انجام دهید تا در حد ممکن از لک شدن لباس‌ها و لوازم منزل پیشگیری کنید. اما اگر به هر دلیلی این اتفاق افتاد به روش زیر عمل کنید:
برای لباس‌های رنگی مقداری مایع لکه بر را روی محل لکه بریزید و با دست آن را بمالید و چند دقیقه به همان حال بگذارید تا اثر کند. سپس روی آن آب سرد را با فشار بگیرید تا لکه رنگ پاک شود سپس لباس را به روش معمول بشویید. به خاطر داشته باشید که باید سریع عمل کنید تا به رنگ اجازه اثر کردن ندهید. اگر لکه باقی ماند و پاک نشد کمی سفید کننده اکسیژنه که خاصیت رنگبری ندارد روی لباس بریزید و اجازه دهید نیم ساعت در آن محلول باقی بماند. البته این روش برای لباس‌های ظریف مثل ابریشم و پشم توصیه نمی‌شود و اگر چنین لباس‌هایی به لکه رنگ مو آغشته شدند آن را به یک کارشناس بدهید تا کار تمیز کردن را برایتان انجام دهد.
برای لباس‌های سفید بهتر است از سفیدکننده معمولی استفاده کنید. لباس سفید را به مدت چند ساعت و یا یک شب داخل محلول سفیدکننده قرار دهید و سپس به طور کامل آبکشی کنید. در نهایت پس از پاک شدن کامل لکه آن را به روش معمول با پودر رختشویی بشویید. فراموش نکنید که هنگام کار با سفیدکننده دستکش پلاستیکی به دست داشته باشید و در فضایی دارای تهویه این کار را انجام دهید.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه تمیز کردن کفش‌ چرمی جیر (نبوک)
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 30-08-2018, 08:27 PM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=990x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/%DA%A9%D9%81%D8%B4%E2%80%8C-%DA%86%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D8%AC%DB%8C%D8%B1-1.jpg[/img]

تمیز کردن کفش چرم جیر (نوبوک) تفاوت دارد و هر یک مواد و شیوه‌های تمیز سازی جداگانه‌ای دارند. این‌جور کفش‌ها را هر ۳ ماه یک‌بار تمیز کنید و حداقل سالی یک‌ بار به آن‌ ها واکس مخصوص بزنید. اگر کفش‌ها را برای مدت طولانی کنار می‌گذارید، داخل‌شان را با کاغذ باطله پُر کنید تا شکل خود را حفظ کنند. مطلب زیر از مجموعه مطالبخشکشویی پاکلین در مورد نحوه‌ی تمیز کردن کفش‌های نوبوک است.
۱- بُرس مخصوص چرم جیر بخرید. بُرس‌های مخصوص چرم جیر به منظور حفظ حالت طبیعی پُرزهای چرم جیر طراحی شده‌اند.
۲- از یک مدادپاکن کن برای زدودن خراش بر روی چرم جیر استفاده کنید.
۳- چرم جیر را با استفاده از بُرس مخصوص، بُرس بکشید. فقط در یک جهت بُرس بکشید.
۴- لکه‌ها را از روی کفش پاک کنید.

  • اگر کفش چرمی جیرتان خیس است، ابتدا با استفاده از دستمال توالت یا حوله کاغذی آب اضافه را خارج کنید. سپس بگذارید تا به حالت طبیعی خشک شوند. بعد از این‌که کفش خشک شد، آن‌ را با استفاده از بُرس مخصوص، بُرس بکشید.
  • اگر بر روی کفش‌ چرمی شما لکه‌ی گریس یا چربی ریخته باشد، از پودر تالک (یا پودر بچه) برای زدودن لکه استفاده کنید. طوری پودر بزنید که کاملاً روی لکه را بپوشاند و بگذارید چند ساعت همین‌طور باقی‌بماند. سپس با استفاده از یک بُرس مخصوص، روی لکه را بُرس بکشید تا زدوده شود.
۵- اسپری سیلیکونی بر روی کفش چرمی بپاشید تا چرم جیرتان در مقابل تغییرات آب و هوا مقاوم شود.بلافاصله بعد از خرید باید دست به این‌کار بزنید. سالی یک‌بار این کار را انجام بدهید.
۶- کفش‌ چرمی جیرتان را در فضای باز نگهداری کنید. نه داخل جعبه
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه پاک کردن لکه واکس کفش
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 30-08-2018, 08:27 PM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=990x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/wox-2-2.jpg[/img]

اگر هنگام واکس زدن کفش‌هایتان اشتباها کمی از واکس را روی لباس‌های خود مالیدید نگران نباشید، اولا توصیه می‌کنیم یک پیشبند یا لباس کهنه مخصوص این کار داشته باشید تا نگران لک شدن و کثیف شدن آن‌ها نباشید اما اگر به هر دلیلی لباس‌ها یا منسوجات شما به لکه واکس کفش آغشته شد مثلا لبه شلوار شما در اثر مالیده شدن به کفشی که تازه واکس خورده سیاه شد به این روش عمل کنید:
ابتدا با یک چاقو یا قاشق یک بار مصرف مواد واکس را به آرامی از روی پارچه بردارید، مواظب باشید هنگام این کار واکس را روی پارچه نمالید و لکه را گسترش ندهید. اگر لکه واکس کفش از نوع مایع است و مومی و جامد نیست یک دستمال کاغذی را روی لکه فشار دهید تا این که مایع واکس در حد ممکن جذب شود و لکه گسترش نیابد و پاک کردن آن راحت‌تر انجام شود.
حال شما با باقیمانده لکه واکس کفش سروکار دارید و برای پاک کردن آن می‌توانید از مایع ظرفشویی معمولی یا ترکیب نمک و آبلیمو استفاده کنید و لکه را به سادگی پاک کنید، به این ترتیب لباس شما مانند روز اول تمیز و نو می‌شود. اگر در منزل مایع مخصوص لکه بر هم داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید و سریع‌تر نتیجه بگیرید. فراموش نکنید که قبل از هرکاری ابتدا برچسب روی لباس را بخوانید و ماده مورد نظر خود را روی قسمت کوچکی از لباس که مشخص نیست تست کنید و از بیخطر بودن آن اطمینان حاصل کنید سپس آن را روی لباس به کار ببرید. اگر لباس شما برچسب مراقبتی ندارد و مطمئن نیستید چه روشی برای پارچه لباس شما مناسب است بهتر است به یک حرفه‌ای مثل کارشناس خشکشویی مراجعه کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.
حال می‌توانید لباس را مانند همیشه بشویید. اگر آثاری از لکه باقی مانده باشد می‌توانید از سفیدکننده‌هایی که اثر رنگبری ندارند (مثل پراکسید هیدروژن) استفاده کنید اما اگر لباس شما سفید باشد می‌توانید از وایتکس معمولی هم استفاده کنید. واکس کفش ماده‌ای مومی و چرب است و در حرارت بالا حل می‌شود پس بهتر است لباس را در بالاترین دمای ممکن (که روی برچسب مراقبتی آن درج شده) بشویید تا کاملا تمیز شود. اگر پس از شستشو اثری از لکه مشاهده شد لباس را خشک نکنید و مراحل فوق را مجددا تکرار کنید تا لکه واکس کفش به طور کامل از روی لباس پاک شود.
 
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه شستن پرده توری و حریر سفید رنگ
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 30-08-2018, 08:26 PM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=973x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/101066.jpg[/img]

از مجموعه آموزش های پاکلین آموز تلاش ما بر آن است تا نکات و مهارتهای خاص شستشو را مورد آموزش قرار دهیم و در همین راستا در این مطلب در مورد شستن پرده های سفید برای شما مطالبی را منتشر کرده ایم که امیدواریم بپسندید. با ما همراه باشید.
پرده یکی از لوازمی که است که در دکوراسیون زیبایی خاصی به خانه می دهد ، از طرفی قیمت نسبتا بالایی دارد پس برای حفظ آن باید تلاش کرد.
پرده های توری که در اتاق ها آویزان می شوند مخصوصا آنهایی که در اتاق نشیمن هستند، خیلی زود گرد و خاک و دوده را به خود جذب می کنند؛ و گاهی بعد از شستشو چرک مرده و تیره میمانند. در این مطلب چند راهکار ساده ای برایتان بیان میکنیم؛ تا پرده ها را تمیزتر بشویید.
۱ -برای شستن پرده توری آن را چند بار با آب سرد بشویید تا مقدار زیادی از خاک و دوده آن خارج شود.
۲ -برای اینکه گردوغبار کاملا از پرده های توری خارج شوند در آب شستشوی پرده ها مقدار کمی نمک اضافه نمایید.
۳ -پرده را با پودر لباسشویی شسته و آبکشی نمایید.
۴ -برای شستشوی پرده های تور از سفید کننده ها استفاده نکنید، چرا که باعث کدر شدن آنها خواهد شد. بهترین راه اضافه کردن جوش شیرین به اندازه پودر مصرفی است.
نکات و هشدارها
میتوانید برای تمیزتر شدن پرده ها قبل از شستشو مدتی آنها را در پودر ماشین لباسشویی خیس کنید.
نحوه از بین بردن لکه پرده های توری و حریر
بهترین و اولین قدم در پاک کردن هر نوع لکه شستن سریع آنها با آب سرد و صابون است.
اگر لکه چربی را فراموش کردید بلافاصله پاک کنید ولکه قدیمی وکهنه شد پاک کردن آن کاری دشوار خواهد بود،ولی برای کم رنگ تر کردن لکه کمی کره مارگارین روی لکه بمالید و به روش فوق آن را بشویید.
 
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه شستشو و مراقبت از حوله تن پوش
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 30-08-2018, 08:26 PM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=990x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/%D8%AD%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B42.jpg[/img]

امروز از مجموعه مقالات پاکلین آموز خشکشویی آنلاین پاکلین به نحوه شستشو و مراقبت از حوله تن پوش  می پردازیم.
حوله‌ها به دلیل رطوبت، گرما، اکسیژن موجود بین الیاف و مواد مغذی حاصل از پوسته‌های بدن شما، محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتری‌ها به شمار می‌روند. یک متخصص در زمینه‌ی بیولوژی و پاتولوژی در دانشگاه پزشکی نیویورک اعلام کرد که حداکثر پس از ۳ بار استفاده از حوله باید آن را بشویید.
حوله‌ها هر چقدر که باکیفیت و بادوام باشند باید از آنها در برابر اثرات منفی شست‌وشو، خشک کردن و فضای نگهداری مراقبت کنید. بنابراین بهتر است درباره‌ی ترفندهای نگهداری بیشتر بدانید:
همیشه دستورالعمل شست‌وشویی را که تولیدکنندگان به حوله می‌زنند مطالعه کنید، زیرا دمای بالا ممکن است منجر به تغییر شکل حوله تن پوش شود.
به عنوان یک قاعده‌ی کلی همیشه به یاد داشته باشید که حوله‌ها را با استفاده از مواد شوینده‌ی ملایم و در دمای ۳۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد بشویید.
حتما به یاد داشته باشید در شست‌وشو از سفیدکننده‌ها استفاده نکنید چون به بافت و پرزهای حوله‌ تن پوش آسیب می‌زنند.
به‌خاطر داشته باشید موادهای شوینده‌ی حوله‌های رنگی و سفید با هم متفاوت هستند.
هیچ گاه حوله‌ها را در کنار دیگر لباس‌ها در ماشین لباسشویی قرار ندهید.
برخی از نرم کننده‌ها باعث آسیب رساندن به الیاف حوله می‌شوند و کارایی آنها را در خشک کردن بسیار کاهش می‌دهند، پس مطابق دستورالعمل مخصوص حوله پیش بروید.
پس از پایان چرخه‌ی شست‌وشو توصیه می‌شود که حوله‌ها را در خشک‌کن قرار بدهید تا سریع‌تر خشک شوند.
پس از حمام و استفاده از حوله‌ها، هیچگاه آنها را در قفسه‌ها قرار ندهید. بهتر است آنها را بر رخت آویز حمام آویزان کنید.
حوله‌های خشک را هیچ‌گاه به‌صورت فشرده در طبقات و قفسه‌های حمام قرار ندهید چون باعث از دست دادن نرمی آنها می‌شود.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  لباس فارغ التحصیلی چیست؟
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 16-08-2018, 06:37 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

حتماً شما هم دیده اید که وقتی دانشجویی در خارج از کشور فارغ التحصیل می شود و می خواهد مدرک تحصیلی خود را بگیرد، لباس بلند مشکی ای به تن می کند و…

کلاهی چهارگوش که از یک گوشه آن یک منگوله آویزان است برسر می گذارد و بعد لوح فارغ التحصیلی را می خواند. تا به حال به این فکر کرده اید که معنای این لباس چیست؟
شاید باید این را هم یکی دیگر از ارزش های ایرانی فراموش شده بدانیم؛ از همان ارزش هایی که دیگران بیش از خودمان جدی می گیرند. این را در برخورد با فارغ التحصیلان دانشگاه های اروپایی و آمریکایی می توانید بفهمید.
آنها به احترام (Avicenna) یا «آوی سنا» که همان «ابن سینا»ی ماست و لباس بلند رداگونه می پوشیده، این لباس را تن دانشمندان خود می کنند.
آن کلاه هم نشانه همان دستار است که البته کمی فانتزی شده است. منگوله آن هم نمادی از گوشه دستار خراسانی است که ما ایرانی ها در قدیم از گوشه دستار آویزان می کردیم و به دوش می انداختیم.

چاپ این بخش

  انواع اضافه کاری در نرم افزار حضور غیاب
ارسال‌شده توسط: Faratechno - 16-08-2018, 12:26 PM - انجمن: بازارچه - بدون‌پاسخ

یک موضوع مهم و اساسی در مورد دستگاه حضور غیاب بحث نوع نرم افزار هایی می باشد که همراه دستگاه ارائه می شود.محصولات حضور و غیاب فراتکنو دارای دو نرم افزار حضور غیاب رایگان و حقوق دستمزد می باشند.
امروز از وبسایت مجموعه فراتکنو با مقاله دیگری تحت عنوان انواع اضافه کار در نرم افزار حضوروغیاب فراتکنو در خدمت شما خواهیم بود.
در این مقاله سعی کرده ایم که مبحث اضافه کاری را به طور مختصر توضیح و انواع آن را شرح دهیم.
در ابتدای مقاله به تعریف اضافه کاری خواهیم پرداخت
بطور کلی اضافه کاری به مقدار زمان بیشتر حضور کارمند در محل کار نسبت به طول شیفت کاری تعریف شده توسط مجموعه گفته می شود.
اضافه کاری معمولا نیز با پرداخت وجه اضافه تحت عنوان اضافه کاری همراه است.
در نرم فزار حضوروغیاب فراتکنو اضافه کاری به ۳ روش مورد محاسبه قرار می گیرد که عبارتند از:
۱- اضافه کاری بیش از طول شیفت در روز

۲- اضافه کاری بیش از طول شیفت در ماه
۳- اضافه کاری خارج از ساعت کاری
که در ادامه به شرح موارد فوق می پردازیم
اضافه کار بیش از طول شیفت در روز:
در صورت انتخاب این گزینه در نرم افزار حضوروغیاب مبنای محاسبه اضافه کاری طول شیفت تعریف شده توسط مدیر سیستم می باشد به مثال زیر توجه کنید
فرض کنید در نرم افزار حضور و غیاب شیفت از ساعتت ۸ الی ۱۶ تنظیم شده است در این شیفت طول شیفت ۸ ساعت مشخص شده اگر پرسنل مجموعه شما بیشتر از طول شیفت تعریف شده کار کند مقدار کارکرد اضافه در نرم افزار محاسبه کارکرد به عنوان اضافه کاری در نظر گرفته می شود
اضافه کار بیش از طول شیفت در ماه:
در صورت انتخاب این گزینه مبنای محاسبه اضافه کاری در نرم افزار بر اساس طول شیفت در ماه محاسبه خواهد شد
به طور مثال کارمند شما با توجه به طول شیفت تعریف شده موظف به پرکردن ساعات کاری مشخصی در ماه خواهد بود اگر کارکرد ماهانه پرسنل بیشتر از مقدار تعیین شده در ماه باشد نرم افزار مقدار اضافی را به عنوان اضافه کاری در نظر خواهد گرفت و کسری کاری صفر خواهد بود
اضافه کار بعد از ساعت کاری
در صورت انتخاب این گزینه مبنای محاسبه اضافه کاری دیگر طول شیفت تعریف شده نخواهد بود بلکه اتمام ساعت کاری مبنای محاسبه اضافه کاری خواهد بود
تفاوت گزینه اول اضافه کاری بیش از طول شیفت در روز با گزینه سوم اضافه کار بعد از ساعت کاری  در این است که در صورت انتخاب گزینه اول کارمند مجموعه شما تا زمانی که طول شیفت خود را پر نکند اضافه کاری دریافت نخواهد کرد اما در گزینه سوم (اضافه کار خارج ساعت کاری ) کارمند شما می تواند در صورت عدم پر کردن طول شیفت خود اضافه کار دریافت نماید.
مثال: شیفت کاری ۸الی ۱۶ تنظیم شده است ساعت ورود پرسنل ۹ الی ۱۷ بوده است در صورت انتخاب گزینه اول کارمند اضافه کاری نخواهد داشت درصورت انتخاب گزینه سوم نرم افزار برای کارمند ۶۰ دقیقه اضافه کاری منظور خواهد کرد.
تا اینجا سعی شد با ارائه ی مثال های ساده و توضیحات قابل فهم انواع اضافه کاری در نرم افزار حضور غیاب رایگان فراتکنو را برای شما عزیزان شرح دهیم درصورتی که سوالی در خصوص هر بخش داشتید کافیست با شماره پشتیبانی ۰۲۱-۷۷۶۵۱۸۱۰ تماس حاصل فرمایید تا در اسرع پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

چاپ این بخش

  نرم افزار حضور و غیاب
ارسال‌شده توسط: Faratechno - 16-08-2018, 12:23 PM - انجمن: بازارچه - بدون‌پاسخ

از گذشته تا امروز به طور کلی ۲ روش حضور و غیاب برای پرسنل شرکت ها و سازمان ها و حتی دانش آموزان وجود داشته است. روش اول استفاده از راه های قدیمی و زمان گیر که حضور و غیاب به صورت دستی و یادداشت روی کاغذ بود که مدت هاست از سازمان ها حذف گردیده است و روش دوم که موضوع وبسایت فراتکنو و مقاله ی امروز ما می باشد، استفاده از نرم افزار حضور و غیاب و دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی ، تشخیص چهره و یا کارتی ،که باز در همین بخش مدل های کارتی کمی منسوخ و از رده خارج شده اند.
می توان گفت در حال حاضر اکثر شرکت ها و سازمان ها از این دستگاه ها استفاده نموده و حضور و غیاب کارکنان خود را از طریق آن ثبت می نمایند.
 
نرم افزار حضور و غیاب چیست؟
در کنار دستگاه های حضور و غیاب که تردد را بسیار آسوده تر کرده است مسئله ی مهمی که مطرح می شود موضوع نرم افزار حضور و غیاب می باشد. یکی از انواع نرم افزارهای کاربردی در مجموعه های اداری و سازمانی و حتی آموزشی، نرم افزارهای حضور و غیاب می باشد. این نرم افزار ها با هدف کاهش زمان و انرژی جایگزین حضور و غیاب های سنتی طراحی شده اند که تاکنون شرکت ها و سازمان های بسیاری اقدام به تهیه آن کرده اند.
 
تفاوت نرم افزار ساده(رایگان) و جامع
نرم افزار حضور و غیاب رایگان نمونه ای ابتدایی از نرم افزار حضور و غیاب بوده که معمولا به صورت رایگان همراه دستگاه حضور و غیاب ارائه می شود و امکانات خاص از جمله امکان تعریف شیفت های چرخشی و پیچیده و یا قابلیت چند کاربری و… را ندارد ولی نرم افزار جامع سطح پیشرفته تری از نرم افزار رایگان می باشد که معمولا به صورت جداگانه در صورت نیاز به مشتریان پیشنهاد می شود.نرم افزار جامع برای مجموعه های بزرگ با شیفت های خاص کاربرد دارد.از دیگر تفاوت های این نرم افزار ها می توان سطح دسترسی، میزان تعداد مدیر برای نرم افزار و … را نام برد که اکثرا با تعداد کارمندان قیمت گذاری می شود.
 
نرم افزار حضور و غیاب در مدارس
نرم افزار حضور و غیاب مدارس نیز نوع دیگری از همین نرم افزارها بوده که امکانات بی نظیری را در اختیار والدین، مدیران و معلمین مدارس قرار می دهد. با استفاده از این نرم افزارها امکان مدیریت و کنترل دانش آموزان و همچنین معلمین بسیار ساده شده و دیگر نیازی به روش های فیزیکی کنترل نخواهد بود. نرم افزار حضور و غیاب مدارس که بیشتر در مدارس هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، ابزاری است که امکان مدیریت و کنترل دانش آموزان را هم به مدیران مدرسه و هم به والدین دانش آموز خواهد داد تا از بابت بودن فرزند خود در مدرسه اطمینان حاصل نمایند.
 
نرم افزار حضور و غیاب تحت وب
نرم افزار حضور و غیاب تحت وب مانند یک نرم افزار جامع عمل کرده و می تواند تمامی مشخصات و امکانات نرم افزار جامع را داشته باشد با این تفاوت که در نرم افزار حضور و غیاب تحت وب این امکان وجود دارد که شما در هر مکان و هر زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید به پنل نرم افزار حضور و غیاب وارد شده و تغییرات و یا تردد خود را ثبت کنید.با توجه به اهمیت زمان و بستر اینترنت می توان گفت بهترین نرم افزار حضور غیاب،نرم افزاری می باشد بتوان در هر موقعیتی و زمانی به آن دسترسی داشت.
[/url]
[url=https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=http://www.faratechno.com/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%ad%d8%b6%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d8%ba%db%8c%d8%a7%d8%a8/]

چاپ این بخش

  دستگاه حضور و غیاب WL50
ارسال‌شده توسط: Faratechno - 16-08-2018, 11:59 AM - انجمن: بازارچه - بدون‌پاسخ

مشخصات فنی
مقادیرنمایشگر
۲.۸ اینچ با منوی فارسی
ظرفیت اثر انگشت
۱۰۰۰
ظرفیت تردد
۵۰.۰۰۰
صدا
سخنگوی فارسی
سیستم عامل
internal OS
ارتباطات
Wifi | USB
منبع تغذیه
DC 5V 0.8A
زمان تشخیص
کمتر از ۰.۵ ثانیه
دمای استاندارد عملکرد
۰ درجه الی ۴۵ درجه سانتیگراد
رطوبت استاندارد عملکرد
۲۰% الی ۸۰%
ابعاد
mm173*125*37
نحوه شناسایی
شناسایی از طریق اثرانگشت و رمز عبور


[عکس: %D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8...WL50-2.jpg]

[عکس: %D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8...WL50-1.jpg]

چاپ این بخش