مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 25,066
» آخرین کاربر: WilliamSloma
» موضوعات انجمن: 169
» ارسالهای انجمن: 175

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 37 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 4 کاربر عضو | 33 مهمان
arrofons، GordonVon، JamesPeabs، StevenFlora

آخرین موضوعات
مشکلات احتمالی پنجره دوجد...
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
11-02-2019, 11:57 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 113
قیمت پنجره دوجداره upvc
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
11-02-2019, 11:49 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 104
پنجره دوجداره upvc
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
11-02-2019, 11:44 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 99
اثر انگشت و حقایق جالب آن
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: Faratechno
28-01-2019, 05:41 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 101
شیشه دوجداره و سه جداره
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
15-01-2019, 10:01 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 117
عوامل مهم در انتخاب پنجره...
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
15-01-2019, 10:00 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 118
نحوه تعویض پنجره قدیمی با...
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
15-01-2019, 10:00 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 136
پاکلین در نمایشگاه جیتکس ...
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:09 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 172
نحوه شستن و نگهداری از کر...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:08 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 151
نحوه صحیح شستن ملحفه
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:08 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 154

 
  مشکلات احتمالی پنجره دوجداره upvc
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 11-02-2019, 11:57 AM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

در بکارگیری و استفاده از پنجره های دوجداره یو پی وی سی همانند سایر محصولات ممکن است شما با مشکلات، نکات و ابهاماتی برخورد کرده باشید که در اینجا به چندی از آنها پرداخته و راه حل هایی را به شما پیشنهاد می کنیم.
در ابتدا شاید برای هر کدام از ما این سوال پیش آید که کارکرد پنجره upvc اساسا در چیست و ما در استفاده از این محصول بایستی بدنبال ایجاد چه تغییر شگرفی در محیط خود باشیم ؟
البته پاسخ این سؤال واضح است. ما در استفاده از پنجره دو جداره بدنبال دریافت و بهره گیری از برخی محسنات از قبیل عایق صوتی، کنترل آلودگی هوای محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی می‌باشیم. این آیتم‌ها کلی بوده و مشخصات فنی این محصول نیز ، هر یک می‌تواند از دلایل انتخاب ما باشد. 

همچنین مطالبی مانند :
- تنوع حالات مختلف و یراق آلات پنجره upvc
- مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ رطوبت 
- مقاومت بالا در برابر آتش 
- استحکام و ایجاد امنیت در برابر سرقت
- مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی

و بسیاری از موارد دیگر که ما را به انتخاب و بکار گیری این محصول وا می‌دارد. در اینجا این سؤال پیش می آید که 

آیا پنجره دوجداره upvc قادر به مهار آلودگی صوتی و هوا می‌باشد و اگر جواب بله است تا چه میزان کارایی دارد؟ 
بله این محصول در برابر آلودگی محیطی و صوتی بسیار کارا بوده و در صورت تولید و نصب صحیح می‌تواند تا ۸۰% از آلودگی صوتی و محیطی بکاهد. در اینجا شاید این سؤال پیش آید که :

به چه دلیل در برخی مواقع، نصب این محصول کارایی نداشته و بی تأثیر است ؟ 
جواب همان نکته اول است. باید در نظر داشت که اگر می‌خواهیم متریالی مانند هوا و صوت را مهار نماییم، بایستی مظروف و مانع آن را طوری بکار گیریم تا حداقل منفظ و بالاترین کیپینگ را ایجاد نماییم. مانند ظرف آبی که بدیهی است که اگر می‌خواهیم آب را مهار نماییم، باید ظرف آب ما، عاری از هرگونه نشتی باشد. این نکته در بکارگیری درب و پنجره های upvc نیز صادق است و ما بایستی در انتخاب این محصول از نظر کیفیت تولید و همچنین تیم نصاب دقت به خرج داده و از شرکت‌های کار بلد و متخصص استفاده نماییم. در این صورت است که شاهد کارایی و تأثیر حیرت انگیز آن خواهیم بود.

موارد و محسناتی از بکارگیری این محصول را مشاهده خواهیم کرد که شاید در یک نگاه آنقدر جدی بنظر نرسد. ولی برای مثال با استفاده از این محصول در طول دو سال، تقریباً به اندازه هزینه‌ی صرف شده برای محصول می‌توانیم صرفه جویی نماییم.

آیا بکار گیری پنجره دو جداره یو پی وی سی در کنار بزرگراه‌ها و معابر شلوغ شهری نیز کارایی لازم را دارد ؟ 
در جواب باید گفت که بکارگیری صحیح این محصول در تمامی موارد و مناطق کاملاً کارساز بوده و قسمت اعظم آلودگی های صوتی و محیطی را می‌کاهد. ولی برای مهار بیشتر مناطقی که دارای آلودگی‌های محیطی و صوتی حاد هستند و همچنین فضاهای صنعتی می‌توان از پنجره های سه جداره بهره گرفت. چراکه این نوع پنجره ها دارای قابلیت چند برابر بوده و در این گونه فضاها کارکرد مناسب‌تری دارند.

آیا بهتر نیست در همان ابتدا از پنجره های سه جداره استفاده نماییم و آیا می‌توان این نوع را در همه جا استفاده کرد ؟
در جواب باید گفت بله می‌توان از پنجره سه جداره upvc در همه جا استفاده کرد. ولی در اکثر مناطق، همان پنجره دو جداره کارایی لازم و کامل را داشته و استفاده از مدل سه جداره ضرورتی ندارد. دوم اینکه پنجره سه جداره دارای پروفیل upvc ضخیم‌تری است و شاید نتوان در برخی موارد از آن بهره گرفت. البته همان‌گونه که اشاره شد، در صورت تولید کارخانه ای و صحیح پنجره دو جداره یو پی وی سی و همچنین نصب استاندارد، این محصول کارایی فوق العاده ای خواهد داشت و می تواند مشکلات محیطی را برطرف ‌سازد.

مشکل انتخاب پروفیل مناسب 

شاید یکی از اصلی‌ترین و حساس‌ترین مراحل انتخاب پنجره های دوجداره یو پی وی سی، انتخاب پروفیل مناسب می‌باشد و معمولا" افراد در برابر این مهم دچار مشکل می شوند. البته در پرتال آوان به تفصیل در جهت اطلاع رسانی و نقد منصفانه برند های تولید کننده پروفیل های یو پی وی سی اقدام شده و کاربران محترم می‌توانند با مطالعه اجمالی و کلی صفحه پروفیل‌های upvc آوان به انتخابی صحیح دست برنند. ولیکن شاید استفاده از صفحه نظرات و سوالات کاربران بهتر بوده و با نگاهی اجمالی به این نظرات می‌توان تجربه کاربران را درک کرد.گذشته از این، دو بخش مشاوران و کارشناسان آوان با راهنمایی کارشناسانه خود، همواره در خدمت شما عزیزان بوده و اطلاعات و آخرین وضعیت کیفی هر پروفیل را در اختیارتان قرار خواهند داد.

استفاده از پروفیل و متریال اورجینال و اصلی

متأسفانه امروزه در بازار، پروفیل‌های تقلبی فاقد استانداردهای لازم و تولید های زیرزمینی بسیار است (هم در برندهای خارجی و هم در برندهای داخلی) . پروفیل‌های تقلبی معضل عظیمی را به وجود آورده است. البته شناسایی این پروفیل‌ها برای تولید کنندگان درب و پنجره upvc کار دشواری نیست. لذا کارخانه ها بایستی با دقت در خرید پروفیل‌ها از منابع اصلی و مطمئن این خدمات را به مشتریان تضمین کرده و همواره از متریال اورجینال و اصلی استفاده نمایند.

آیا می‌توان پروفیل‌های نامرغوب را ترمیم و یا تعویض کرد؟

در مقام پاسخ به این سؤال بایدگفت که پروفیل یو پی وی سی قسمت اعظم از متریال پنجره دو جداره upvcرا تشکیل داده و چنانچه از نوع نامرغوب آن استفاده شود، محصول نهایی دچار مشکلات دائم از قبیل تغییر رنگ پروفیل، تغییر فرم و یا شکستگی می‌گردد و تعویض و یا ترمیم آن امکان پذیر و مقرون به صرفه نمی‌باشد. بنابراین در انتخاب پروفیل یو پی وی سی بایستی دقت لازم را به خرج دهیم تا بتوانیم از تمامی قابلیت و محسنات پنجره دوجداره برای مدت زمان نامحدود استفاده نماییم .

تغییر رنگ پروفیل تقلبی و نامرغوب 

چنانچه پروفیل پنجره ها تغییر رنگ دهد، آیا می‌توان آن را ترمیم کرد؟

تغییر رنگ پروفیل نامرغوب یکی از شایع ترین مشکلات این نوع پروفیل ها می‌باشد که در صورت بروز این مشکل کاری نمی‌توان انجام داد. مگر با رنگ دیگر که این نیز در محل پروژه کار دشوار و غیر استانداردی است و در نهایت نظر و کیفیت مورد نظر را تأمین نمی‌نماید.

آیا تغییر فرم پروفیل پنجره یو پی وی سی قابل ترمیم می‌باشد؟

تغییر فرم پروفیل در دو حالت حادث می‌گردد. یا با استفاده از پروفیل نامرغوب و یا عدم استفاده از گالوانیزه داخل پروفیل، که در دو حالت پروفیل تغییر فرم داده قابل ترمیم نمی‌باشد .

نقش یراق آلات در کیفیت پنجره های یو پی وی سی :

در بکارگیری یراق آلات در سیستم یو پی وی سی، انتخاب یراق آلات مناسب نقش مهمی داشته و در کیفیت محصول نهایی تأثیر مهمی دارد. همان‌طور که می دانید یراق آلات درب و پنجره های یو پی وی سی از حدود ۱۰۰ قطعه بهم پیوسته تشکیل شده است. اکثر این قطعات بر روی یکدیگر حرکت مکانیکی داشته و مجموعه ای مانند ماشین باز شونده را ایجاد می‌نماید. لذا در انتخاب برند مناسب و همچنین با در نظر گرفتن نوع بازشو ها و انتخاب یراق مناسب با توجه به نیاز، می‌تواند هم هزینه ها را کنترل نماید و هم طول عمر بیشتر یراق آلات موجب می گردد. بایستی در نظر داشت یراق مناسب همیشه متنوع‌ترین آن‌ها نیست. به طور مثال اگر بازشوی درب و یا پنجره ای نیازی به دو حالته ندارد، نبایستی از یراق دو حالته استفاده کرد .

آیا می‌توان یراق آلات درب و پنجره دو جداره UPVC را پس از نصب تعویض و بهینه کرد؟

باید گفت که این امر امکان‌پذیر می‌باشد ولیکن بصورت محدود. چراکه محل پیچ‌های بعضی از یراق آلات با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است در بکار گیری یراق‌آلات جدید دچار مشکل گردد و از طرفی نصب یراق آلات در سیستم آوان و برخی از کارخانه های معتبر بصورت اتوماسیون و با ماشین آلات خاصی انجام می‌پذیرد و تغییر آن بصورت تعمیراتی و در محل پروژه محدودیت‌هایی را ایجاد می‌نماید. لذا انتخاب یراق آلات مناسب در ابتدا می‌تواند از هزینه های مجدد جلوگیری نمایید.

چاپ این بخش

  قیمت پنجره دوجداره upvc
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 11-02-2019, 11:49 AM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

قیمت پنجره دوجداره upvc 

قیمت های ذکر شده در مقاله ذیل با ابعاد فرضی می باشد.جهت برآورد دقیق پروژه خود می توانید با کارشناسان آوانتماس حاصل فرمایید. 

گروه صنعتی آوان با ارائه توضیحاتی کامل، به بررسی محاسبه قیمت انواع پنجره دو جداره با ابعاد مختلف پرداخته و همچنین نحوه محاسبه قیمت پنجره دو جداره و عوامل تاثیر گذار در آن را  برای شما مشتریان عزیز شرح داده است . امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع گردد.

چند سالی‌ست که با ورود در و پنجره‌های دوجداره به بازار ایران، سطح رفاه‌مان افزایش یافته است. دیگر صدای خیابان و همسایه‌ها آزارمان نمی‌دهد و لازم نیست نگران ورود و خروج ناخواسته‌ی هوا از ساختمان‌هایمان باشیم. در یکی دو سال اخیر بنابر رخدادهایی که همگی در جریانش هستیم، شاهد افزایش سرسام آور قیمت‌ها در همه‌ی صنایع همچنین در قیمت پنجره دو جداره بوده‌ایم و آوان هم از این موضوع مستثنی نیست. 


با وجود تمامی ناآرامی‌هایی که در بازار ارز وجود دارد، آوان هنوز هم توانسته در زمینه‌ی در و پنجره‌های دوجداره‌ی یوپی‌وی‌سی upvc حرف اول را بزند. دلیل این موضوع، تلاش ما برای ارائه‌ی محصولات باکیفیت، با قیمت‌های عادلانه است. اگر شما هم در فکر خرید پنجره‌های یوپی‌وی‌سی هستید در ادامه همراه ما باشید تا کاملا بی‌آلایش و صادقانه چگونگی احتساب قیمت پنجره دو جداره را برایتان توضیح دهیم و در آخر هم تصمیم را به شما خواهیم سپرد. 
در همین ابتدا مروری می‌کنیم بر سوالات متداول شما، تا شاید پیش از ورود به بحث‌های ریاضی و قیمت‌ها، پاسختان را یافتید.

قیمت پروفیل upvc به نسبت سال گذشته چقدر گران شده است؟
پیش از این که زود قضاوت کنید، باید بدانید که قیمت پروفیل یو پی‌ وی‌ سی upvc هر سال افزایش داشته است و این موضوع تنها مختص به سال جاری نیست. این پروفیل‌ها اصلی‌ترین مواد تشکیل‌ دهنده‌ی در و پنجره‌های دوجداره هستند و افزایش قیمتشان تاثیری مستقیم بر قیمت محصول نهایی دارد. 
حقیقت این است که در سال‌های گذشته تنها وجود تورم سبب بالا رفتن قیمت پروفیل‌های upvc می‌شد اما در سال جاری عدم فروش و عرضه در بازار و بالا رفتن نرخ ارز نیز قیمت‌های پروفیل‌ها و در نتیجه در و پنجره‌های یوپی‌وی‌سی را بالاتر برده است.

قیمت سایر متریال‌ ها هم بالا رفته است؟
تورم سال ۹۷ تمامی قسمت‌های صنایع تولیدی را در برگرفته و در بخش واردات نیز شاهد افزایش قیمت‌ها بوده‌ایم؛ برای مثال یراق‌آلات و اجزایی مانند چسب پُر کننده‌ی درزگیرها نیز افزایش قیمت داشته‌اند.

آیا قیمت پنجره های دوجداره بالاتر خواهد رفت؟
در حال حاضر امیدواریم با نظارت بیشتر و همیاری دولت محترم شاهد کاهش قیمت‌ها مخصوصا قیمت پنجره دو جداره باشیم. هنوز دستمزدها و افزایش نرخ کارگری صورت نگرفته و امید است، تا پایان سال برای تولیدکنندگان و واردکنندها تدابیری اندیشیده شود و با افزایش دستمزد اجرایی و کارگری شاهد قیمت‌های بالاتری نباشیم.

پنجره های دوجداره را زودتر بخریم یا صبر کنیم؟
کارخانه‌های تولیدکننده‌ی پنجره‌های دوجداره‌ی upvc هم‌سو با افزایش قیمت متریال‌های درگیر در این صنعت، قیمت‌ها را افزایش داده‌اند. قیمت‌های فعلی آوان در حال حاضر با اعمال هزینه‌های اجرتی و کارگری قبلی است و تا زمانی که اجرت کارگران بیشتر نشود، قیمت‌ها نیز افزایش نخواهد داشت. اگر نظری کارشناسانه بخواهید باید بگوییم که خرید پنجره‌های دوجداره یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است و در طول زمان با جلوگیری از هدر رفتن انرژی، هزینه‌ی شما را جبران خواهد کرد، البته اگر کالای باکیفیت و مرغوب خریداری کرده باشید.

محاسبه‌ قیمت واقعی پنجره های دوجداره upvc
حالا که کمی با اوضاع بازار در صنعت در و پنجره‌های دوجداره‌ی upvc آشنا شدید به بیان ریز قیمت‌های انواع پنجره دوجداره می‌پردازیم.
لازم است در هنگام محاسبه قیمت پنجره دو جداره به چند نکته‌ی مفید و مهم توجه کنید:

برای یافتن قیمت دقیق پنجره دوجداره باید عرض و ارتفاع پنجره، تعداد بازشوها، تعداد یراق‌آلات مصرفی و با کتیبه بودن یا نبودن کار در نظر گرفته شود.
قیمت پنجره‌های دوجداره تا حدود زیادی بستگی به مقدار پروفیل مصرفی آن‌ها دارد.
برای به‌دست آوردن قیمت‌ها باید هوشمند باشید تا در دام فروشندگان فریبکار گرفتار نشوید.
چطور ابعاد پنجره دو جداره را درست اندازه بگیریم؟
اندازه‌گیری قاب در و پنجره دوجداره در نگاه اول شاید برایتان دشوار باشد اما اگر به چند نکته دقت کنید، موفق خواهید شد. 
۱- فریم پنجره را در عرض گچ تا گچ و در ارتفاع نیز گچ تا گچ اندازه‌گیری کنید.
۲- مشخص شود که نوع پروفیل مصرفی فریم، بازسازی است یا نوسازی. (اصطلاح فریم بازسازی زمانی به کار می‌رود که در یا پنجره قبلا از جنس آلومینیوم یا آهن یا ... بوده‌اند و زمانی از اصطلاح نوسازی استفاده می‌کنیم که ساختمان در حال ساخت و نوساز باشد). فریم و پروفیل پنجره یوپی‌وی‌سی برای پنجره‌های نوسازی ارزانتر است. 
۳- اندازه‌گیری باید براساس میلی‌متر باشد و اگر فردی ابعاد را با معیار مترمربع اعلام کند به ضرر مشتری کار کرده است.

چاپ این بخش

  پنجره دوجداره upvc
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 11-02-2019, 11:44 AM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

upvc چیست?
upvc مورد استفاده در پنجره دوجداره مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinyl Chloride می باشد و این ترموپلاست مدرن از مشتقات نفت خام و نمک طعام به وجود می آید. شکل چند ضلعی این ترموپلاست در ساختار پروفیل این نوع پنجره، از آن در برابر تغییر شکل در سرما و گرما محافظت می نماید.
در ضمن UPVC با ظاهری جذاب می تواند با ارائه طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلف با طراحی های متفاوت ساختمان ها مطابقت و هماهنگی داشته باشد. 
شرکت پنجره دوجداره به سازمان منظمی گفته می شود که دارای تشکیلات لازم از ابعاد برداری اولیه این محصول و تامین پروفیل یو پی وی سی مرغوب و شیشه دو جداره مورد نیاز برای این محصول دارا بوده و بتواند پنجره های دوجداره را با استاندارد تعریف شده تولید نموده و با تیم کار آزموده این محصول را نصب و تحویل نماید و در سالیان متمادی پشتیبانی و خدمات مناسبی در اختیار مشتری قرار دهد.
پنجره upvc در صورت تولید و نصب استاندارد می تواند قابلیت بسیار بالایی در جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل آلاینده های هوا و صوتی نماید .
آیا پنجره دو جداره یو پی وی سی را میتوان جایگزین هر نوع از پنجره قدیمی کرد ؟
در جواب به این پرسش بایستی گفت که این محصول به سبب ساختار کلی و فرمت نصب، دارای بالاترین قابلیت جایگزینی برای هر نوع از پنجره های قدیمی و جدید دارد و شاید جالب است بدانید در برخی مناطق عشایری برای پنجره های چادرهای خود نیز از پنجرهupvcاستفاده کرده اند، لذا این محصول را میتوان در هر جهت و برای جایگزینی پنجره های قدیمی و جدید بکار برد.
قیمت پنجره های upvc چقدر است؟
در بررسی قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی ما نباید فراموش کنیم که خرید پنجره upvc به هیچ وجه هزینه نیست چرا که این محصول در طول مدت استفاده با کنترل مصرف انرژی قطعا هزینه های خود را جبران کرده و بعد از آن شما با پرداخت کمتر برای انرژی درطول زمان یکی از مهمترین و روزانه ترین هزینه های خود را کنترل خواهید کرد . ولی در مقایسه قیمت این محصول با سایر متریال باید گفت که هزینه های نسبتا کمتری داشته و به سبب ساختار شکلی و نصبی یو پی وی سی و عدم نیاز به تخریب و بنایی محل نصب دارای هزینه های کمتری خواهد بود . قیمت این پنجره ها نسبت به طرح های ثابت و یا بازشو اختلاف زیادی با یکدیگر دارد چرا که در قسمتهایی که دارای قابهای ثابت باشد قیمت کمتر و در قسمتهای دارای بازشو به سبب استفاده دو برابر پروفیل در این قسمتها ( چرا که در قسمتهای دارای بازشوی پنجره ها یکبار برای پروفیل قاب ثابت استفاده میشود و یکبار برای قاب بازشو)
و همچنین در نواحی بازشو ما از یراق آلات و لولا ها و دستگیره پنجره استفاده میکنیم بنابراین قیمت این محصول بایستی با در نظر گرفتن کلیه موارد محاسبه گردد.
آیا پنجره های یو پی وی سی دارای استحکام کافی میباشد؟
بر خلاف ظاهر ظریف این محصول ، پنجره دوجداره upvc دارای بالاترین ضریب امنیتی و استحکام است .
استحکام پروفیل یو پی وی سی به سبب دارا بودن ساختار شبکیه این نوع پروفیل که ضریب مقاومت ضربه ای آن را چندین برابر کرده و همچنین سیستم بازشوهای این محصول بدلیل اینکه دارای زبانه های قفلی در سه طرف است یعنی این بازشوها در پنجره ها از سه طرف پنجره در قاب قفل می شوند بنابراین سارقین نمی توانند آنها را پیدا کرده و باز نمایند. لذا این محصول از نظر امنیت دارای قابلیت بسیار بالاتری از پنجره های دیگر می باشد.
مدت زمان تولید و نصب پنجره دوجداره upvc چقدر است؟
زمان تولید در برای ایمن محصول بسیار پایین بوده و بدلیل سیستم مکانیزه تولید این محصول در کارخانه های پازل ستاپ این گروه متعهد به تولید و نصب کمتر از یک هفته می باشد .

چاپ این بخش

  اثر انگشت و حقایق جالب آن
ارسال‌شده توسط: Faratechno - 28-01-2019, 05:41 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

جالب است بدانید که اثرانگشت از همان زمانی که انسان در رحم مادر به سر می برد شکل می گیرند و در ماه سوم حاملگی کامل می شوند. این یکی از عجایب آفرینش و یکی از قدرت های باری تعالی است. هر فردی در طول تمام عمر یک اثر انگشت خاص و منحصر به فرد خواهد داشت حتی در دوقلو های یکسان نیز اثر انگشت متفاوت است. به‌گونه‌ای که امکان شباهت اثر انگشت دو نفر انسان، یک در شصت و چهار میلیارد می‌باشد. اثر انگشت از الگوهایی از کمان ها، حلقه ها و پیج و تاب ها تشکیل می شود. این الگوها در داخلی ترین لایه ی اپیدرم (پوست بیرونی) که «لایه ی سلول های پایه ای» نام دارد شکل می گیرند.
انسان ها از زمان های قدیم تا امروز از خطوط انگشت برای شناسایی اشخاص استفاده می‌کردند. چنان که یک قرارداد بازرگانی در چین پیدا شده است که متعلق به ۱۲۰۰ سال پیش است و پای آن قرارداد را طرفین معامله هم انگشت زده و هم امضا نموده‌اند. شاید در آن زمان در همین حد متوجه کاربرد آن شده باشند اما حالا دیگر کاربردهای اثر انگشت بر کسی پوشیده نیست که یکی از این کاربردها اسکن کردن اثر انگشت روی سنسور دستگاه حضور غیاب است که با توجه به منحصر به فرد بودن اثر انگشت افراد، می‌توان به‌خوبی هویت اشخاص را برای ثبت تردد شناسایی کرد.
یک موضوع جدیدی که محققان به تازگی دریافته اند این است که حتی باکتری هایی که روی پوست قرار دارند را می توان به عنوان تعیین کننده های هویت شخصی به کار برد. زیرا باکتری هایی که روی پوست و به طور ویژه روی سطح دست شما زندگی می کنند خاص و منحصر به فرد هستند، حتی در میان دوقلوهای یکسان. این باکتری ها روی اشیائی که به آن ها دست می زنیم باقی می مانند.در واقع این طور می شود بیان کرد که از این باکتری ها می توان به عنوان نوعی اثر انگشت استفاده کرد که تا چند وقت بدون تغییر باقی می مانند.

چاپ این بخش

  شیشه دوجداره و سه جداره
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 15-01-2019, 10:01 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

شیشه دوجداره و سه جداره:
این نوع شیشه برای همه نوع درب و پنجره اعم از چوبی،آهنی پنجره upvc و انواع آلومینیوم مورد استفاده می باشد.داخل درب و پنجره upvc می توان شیشه دوجداره و همینطور سه جداره نصب نمود.

سیستم شیشه دو جداره شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تا دور آن ، از هم جدا شده اند . در فضای بین شیشه ها هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت ( آرگون ) با فشاری تقریباً مساوی با هوای بیرون وجود دارد .
در شیشه های دو جداره غالباً از اسپیسرهای آلومینیومی استفاده می شود که درون اسپیسر را با دانه های رطوبت گیر به نام سیلیکاژل پر می کنند که این دانه ها سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط دو نوع چسب های درزگیر به نام چسب پلی سولفاید و چسب بوتیل ، کاملاً آب بندی شده است .[عکس: -دوجداره.jpg]
در صورت استفاده از شیشه دو جداره و پنجره های عایق می توان در ازای هر مترمربع شیشه دو جداره به میزان ۴۰ مترمکعب گاز در سال صرفه جویی کرد . علاوه بر کاهش مصرف انرژی و سر و صدا ، گرما و سرما محیط زیست پاکیزه تری نیز خواهیم داشت .
خصوصیات شیشه ی دوجداره:
  • کاهش اتلاف انرژی
  • کاهش آلودگیهای صوتی
  • جلوگیری از نم زدگی شیشه
  • ایمنی بیشتر نسبت به پنجره های تک جداره
علاوه بر شیشه های دوجداره که می توان با ضخامت های متفاوت مانند شیشه ۴ میل و یا ۶ میل تولید نمود بلکه می توان با همین ضخامت شیشه سه جداره هم تولید کرد.
برای مثال شیشه استاندارد پروفیل وینتک به صورت ۴+۱۲+۴ و یا ۴+۱۲+۶ ویا ۶+۸+۶ را تولید می گردد و شیشه پروفیل ویستابست ۴+۱۴+۴ تولید می گردد که می توان در پروفیل وینتک و ویستابست شیشه سه جدار به ابعاد ۴+۱۰+۴+۱۰+۴ را می توان نصب نمود.
پنجره دوجداره

چاپ این بخش

  عوامل مهم در انتخاب پنجره دوجداره
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 15-01-2019, 10:00 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

موارد تاثیر گذار در کیفیت و عایق نهایی و قیمت درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی:
۱-مهمترین عاملی که باعث میشود شما بتوانید درب و پنجره کاملا با کیفیت با عایق کامل داشته باشید انتخاب تولید کننده ای است که دارای کارخانه تولید پنجره با گرید A+ می باشد.
۲- انتخاب مارک پروفیل درب و پنجره upvc که در ایران دارای تاییدیه مرکز تحقیقات و استاندارد باشد،همینطور تحت لیسانس کشور آلمان و ضمانت نامه معتبر که بتوان در صورت بروز هرگونه مشکل داخل ایران پیگیری و به نتیجه رسید.
[عکس: 11-1024x253.jpg]
۳-استفاده از یراق آلات با آبکاری قوی و کیفیت بالا.یراق آلات پنجره دوجداره معمولا در کشور ترکیه ساخته و وارد ایران میشود،این یراق آلات درجه بندی داشته مارک هایی مانند آکادو و وی اچ اس از تولید کننده های درجه یک یراق آلات درب و پنجره می باشند.
۴-برای درزبندی پشت لنگه بازشو و دور شیشه از لاستیک هایی استفاده میشود که تاثیر بسیار مهمی در جلوگیری از ورود وخروج سرما،گرما و صدا دارد.لاستیک های مخصوص پنجره دوجداره باید از جنسEPDM باشد که در برابر حرارت و آسیب دیدگی مقاوم بوده خشک و جمع نشود.
[عکس: -300x99.png] لاستیک درزبندی EPDM با مارک سچیل ترکیه از مهمترین عوامل تاثیر گذار در عایق پنجره های دوجداره
۵-استفاده از گالوانیزه مهار استاندارد که در داخل پروفیل upvc قرار می گیرد،این گالوانیزه بسته به نوع پروفیل ضخامت و سایزش تغییر می کند،تمام مقاومت و استواری درب و پنجره دوجداره upvc به این گالوانیزه بستگی دارد.متاسفانه برخی از تولید کنندگان برای ارزان کردن این گالوانیزه راحذف کرده یا ازضخامت و سایز اصلی استفاده نمی نمایند.
۶-انتخاب نوع شیشه دوجداره که توسط تولید کننده پنجره دوجداره به کارخانه شیشه سفارش داده می شود.در تولید شیشه دوجداره حتما باید دو نوع چسب بوتیل و پلی سولفاید استفده شود و برای جلوگیری از ورود رطوبت بین دو جداره داخل اسپیسر باید دانه های سیلیکاژل پر شود.شیشه ها باید از گرید A استفاده شود تا موج و خال نداشته باشد.

چاپ این بخش

  نحوه تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 15-01-2019, 10:00 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نحوه تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره به این شکل است که ابتدا کارشناسان اندازه مورد نظر را گرفته و پس از تولید برای نصب به منزل شما عزیزان ارسال می گردد.
سپس نصاب به محل پروژه اعزام می شود و متعلقات داخل پنجره قدیمی را بدون هیچ تخریبی برش داده وفریم زیر کار را باقی می گذارد.

[عکس: photo_۲۰۱۸-۱۲-۲۲_۱۳-۵۹-۳۰-192x300.jpg]
درب آهنی قدیمی قبل از تعویض
پس از برش کاری و تخلیه درب و پنجره قدیمی درب و پنجره دوجداره upvc نصب و دور آن با چسب سیلیکون ماستیک آببندی می شود.
[عکس: photo_۲۰۱۸-۱۲-۲۲_۱۳-۵۹-۲۹-193x300.jpg]
درب دوجداره upvc پس از نصب
سپس شیشه های دوجداره داخل درب یا پنجره نصب می گردد و پس از رگلاژ کامل به خریدار تحویل داده می شود.
[عکس: photo_۲۰۱۸-۱۲-۲۲_۱۳-۵۹-۳۱-225x300.jpg]
پنجره آهنی قدیمی قبل از تعویض
[عکس: photo_۲۰۱۸-۱۲-۲۲_۱۳-۵۹-۲۷-225x300.jpg]
پنجره دوجداره upvc پس از نصب
یکی از راه های بسیار عالی برای عایق کردن منازل عوض کردن پنجره های قدیمی آهنی و آلومینیومی و چوبی است.
در منازلی که از درب و پنجره های قدیمی و تک جداره استفاده می شود تبادل سرما،گرما،صدا و گرد و خاک زیادی وجود دارد که این امر باعث میشود مشکلاتی چون:
۱-در زمستان خانه سرد بوده و حتی با زیاد کردن وسایل گرمایشی تاثیری نمی توان جلوی سرد شدن منزل را گرفت،درب و پنجره های دوجداره می تواند جلوی ورود سوز و سرما را به داخل خانه گرفته و نمی گذارد گرمای داخل خانه هدر رود همین امر باعث می شود هزینه های گاز و برق به شدت کاهش یابد.
۲-در خیابانهایی پر تردد صدای ماشین آرمشی که در منزل برای استراحت نیاز هست را از بین می برد.پنجره های دوجداره upvc در صورت تولید صحیح و استاندار و نصب درست می تواند تا ۷۰ دسیبل از ورود صدا جلوگیری نماید.
۳-امروزه به خاطر حجم زیاد ماشین ها یکی از مشکلات خانمها در منزل وجود گرد و غبار و دوده زیاد می باشد.به خاطر اینکه داخل درب و پنجره upvc از لاستیک های درزبند استفاده میشود تا زمانی که درب و پنجره بسته باشد هیچگونه خاک و دوده ای وآب به داخل خانه نفوذ نمیکند.

چاپ این بخش

  پاکلین در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۸ دبی
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:09 AM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/10/gitexpaklean.jpg[/img]

هفته فناوری جیتکس دبی از روز یکشنبه ۲۲ مهرماه به مدت پنج روز آغاز به کار خواهد کرد. در جی‌تکس ۲۰۱۸ دبی، اتاق بازرگانی تهران به مانند سال گذشته، غرفه‌ای را در بخش «ستاره‌های آینده جی‌تکس» در اختیار گرفته‌است تا شرکت‌های نوپای فناوری و استارت‌آپ‌های ایرانی بتوانند در این غرفه، تولیدات خلاقانه خود را برای جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی به نمایش گذاشته و امکان همکاری با دیگر استارت‌‎آپ‌های جهانی را به محک بگذارند.
تیم‌های منتخب از ایران که با حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران راهی نمایشگاه فناوری دبی می‌شوند، پس از فراخوان این اتاق و طی چندین مرحله داوری تخصصی، در فهرست مسافران امسال نمایشگاه جی‌تکس ۲۰۱۸ دبی قرار گرفتند.
خشکشویی آنلاین پاکلین یکی از استارت‌آپ هایی هست که به عنوان یکی از استارت اپ های برتر از طرف اتاق بازرگانی تهران به این نمایشگاه بین المللی اعزام شده است. باعث افتخار ماست با همراهی شما دوستان عزیز پاکلین به این موفقیت رسیده ایم.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه شستن و نگهداری از کراوات
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:08 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/10/nahve-negahdari-keravat.jpg[/img]

نحوه شستن و نگهداری از کراوات
یکی از لباس های کم عمر در کمد لباس آقایان کراوات می باشد. به همین دلیل باید خیلی خوب از آنها مراقبت کرد. با نگهداری مناسب، کراوات برای همیشه عمر خواهد کرد. نکات شستن کراوات و نگهداری از آن را در پایین بررسی خواهیم کرد. بهترین راه نگهداری از کراوات این است که به اندازه کافی کراوات داشته باشیم تا زود از بین نروند. در واقع برای هر کت و شلوار سه یا چهار کراوات لازم است. پیش از پوشیدن دوباره یک کراوات دو یا سه روز به آن فرصت دهید تا چروک هایش از بین بروند.
نحوه باز کردن کراوات
باید دقت زیادی در هنگام باز کردن شود که ظاهر و طول کروات حفظ شود. مهم نیست که کشیدن انتهای کوچک کراوات و باز کردن گره چقدر راحت است. فراموش نکنید که با این کار طول کراوات را کاهش می دهید. همیشه هنگام باز کردن گره، عکس عملیاتی را که برای گره زدن انجام داده اید، انجام دهید، چرا که باعث باز کردن الیاف پارچه و آستری شده تا خوردگی های کوچک را کاهش می دهد. پس هرگز کراوات را از انتهای باریک نکشید و یا از سر خود در نیاورید.
کروات های ابریشمی را بهتر است آویزان کنید. کراوات های کشباف یا قلاب دوزی شده را نباید آویزان کرد، بلکه باید آنها را لوله کرد یا در کشوی صاف پهن کرد. هنگام مسافرت از یکی از شیوه ها استفاده کنید تا کراوات در وضعیت مناسبی بماند. هنگام بسته بندی کراوات را به آرامی به چهار قسمت تا کنید و آن را داخل جیب کت بگذارید و یا آن را لوله کنید و در یک جعبه کوچک بگذارید و جعبه را در گوشه چمدان قرار دهید. هنگام ورود به مقصد کراوات ها را در روی درب حمام آویزان کنید تا بخار حمام پارچه را تازه کند.
نحوه نگهداری از کراوات
جا کرواتی هایی که یک کراوات را نگه می دارند و در بسیاری از فروشگاه‌ها یافت می شوند. برای آویختن کراوات به کت و شلوار مورد نظر مناسبند و قیمت بسیار مناسبی هم دارند. کراوات را در حالت گره زده کنار نگذارید چون چروک های پارچه دایمی می‌شوند. با این حال به یاد داشته باشید که کروات هایی را که آویزان کرده اید گاهی جابجا کنید تا چروک‌های نا خواسته ای روی آنها شکل نگیرد.
نحوه از بین بردن چروک کراوات
لوله کردن کراوات از طرف نازک و کنار گذاشتن آن به مدت یک یا دو روز اکثر چروک ها را از بین خواهد برد.
نحوه شکل دهی کراوات و  دادن حالت به کراوات
چون کراوات های مورد علاقه خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، توصیه میشود که یک بخار زن دستی کوچک بخرید و چروک‌هایی را که معمولا دور محل گره کراوات شکل میگیرند بخار بدهید.
نحوه شستن کراوات و تمیز کردن آن
اولین نکات شستن کراوات این است که اغلب شوینده‌ها کراوات را نمیتوانند تمیز کنند. متخصصان بر این باورند که نباید کراوات را برای خشک شویی به بیرون فرستاد. در حالی که ممکن است خشکشویی‌ها لکه را بتوانند از بین ببرند. اما هنگام اتو کردن کراوات، آستری را فشرده و برق ابریشم را کدر می‌کنند. پرس کردن کراوات در کل توصیه نمی‌شود چراکه ظاهر کلی از بین رفته و گردی هر لبه تبدیل به خط اتو می‌شود.
نحوه شستن کراوات و لکه بری از آن
لکه آب: بگذارید لکه خشک شود، سپس انتهای کوچک کراوات را روی لکه بمالید و یا اینکه خیلی آرام با نوک ناخن روی لکه بکشید.
لکه‌های ساده: یک دستمال سفره تمیز را در کمی آب معدنی گاز دار فرو کنید و سپس سعس کنید تا جایی که می‌توانید لکه را از بین ببرید.

لکه‌های جدی تر: بخار اتو را بدون تماس اتو با پارچه به لکه بزنید و یا کراوات را روی یک کتری در حال جوشیدن نگه دارید. سپس از یک لکه بر خشک یا پودر شده استفاده کنید.
لکه‌های خیلی شدید: اغلب با لکه برهایی مثل تتراکلرید کربن از بین می روند. برای البسه چرب، کمی پودر تالکوم روی لکه بپاشید و بگذارید نا حد امکان جذب شود. پس از چند ساعت بقایای لکه را با یک پارچه تمیز و نرم پاک کنید.

نحوه کلیدی مربوط به هر پارچه در کراوات
مجاورت در برابر نور خورشید، منجر به زرد شدن ابریشم می‌شود . به یاد داشته باشید که منسوجات ابریشمی بر اثر عرق بدن از بین می روند. حتما با درجه پایین و بدون بخار اتو کنید و همیشه برای رعایت نکات شستن کراوات پشت آن را اتو بزنید. مطمئن شوید که کراوات ها را در محل خشکی قرار داده اید چراکه ابریشم پلی استر به ویژه در برابر رطوبت حساس است و کپک می تواند کراوات ابریشم پلی استر را به طور جبران نا پذیری خراب کند.
همچنین خطر حملات حشراتی همچون یک حشره نقره‌ای که شبیه به بید پارچه است اما بال ندارد وجود دارد. یک حشره کش مناسب در کمد قرار دهید. می توانید کراوات های ابریشم پلی استر را با دمای کمی بالاتر از ابریشم اتو کنید، اما بدون بخار. فراموش نکنید که دمای خیلی بالا الیاف پلی استر را ذوب می کند البته همیشه کراوات را از پشت اتو کنید. کراوات پشمی تنها کراواتی است که می تواند در صورت نیاز خشک شویی شود، شستشوی دستی توصیه نمی شود چون پشم بر اثر شستشو کوتاه می شود. اتو کردن در دمای توصیه شده برای پشم صورت گیرد. می توانید از بخار استفاده کنید.


منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه صحیح شستن ملحفه
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:08 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/10/Untitled-1.jpg[/img]

نکاتی برای شستن صحیح ملحفه و روتختی
لزوم ملحفه تمیز
چربی:بدن شما هنگام خواب چربی ترشح می کند که روی ملحفه باقی می ماند.
عرق:در طول شب در صورتی که محیط زیاد گرم باشد، بدن شما برای خنک شدن عرق می کند.
مایعات بدن:بزاق، خون، ادرار و مدفوع افراد بیمار را نیز به ملحفه ها اضافه کنید.
خرده های غذا:اگر جزو کسانی هستید که نیمه شب چیزی برای خوردن به رختخواب می آورید، بهتر است بدانید خرده های غذا باگ ها را دعوت به خوردن می کنند.
زمان مناسب برای شستن ملحفه؟
در شستن ماهی یک بار ملحفه ها تجدید نظر کنید. ملحفه ها حداقل باید یک هفته در میان و بهتر است هر هفته شسته شوند.
بالش های قابل شستشو را حداقل باید دو بار در سال شست. بالش ها می توانند مرکز کپک، قارچ و باکتری و منجر به اسهال، آسم و برونشیت شوند. اگر تاکنون بالش خود را نشسته اید، بهتر است آن را دور انداخته، بالشی جدید بخرید.
اگر از بیمار مراقبت می کنید، ملحفه ها را هر روز عوض کنید و نگذارید او دوره نقاهت را در بستری پر میکروب بگذراند. اگر این امکان برای شما وجود ندارد، حداقل روبالشی او را هر روز عوض کنید.
بسیاری از خانم ها برای اینکه رنگ و کیفیت ملحفه ها، روبالشی ها و روتختی را حفظ کنند، آن ها را با آب ولرم و دور کند ماشین لباسشویی می شویند. در حالی که رابرت ویتز، میکروبیولوژیست معتقد است که روبالشی ها و روتختی ها، یکی از بهترین مناطق برای ایجاد آلرژی و
حفظ گرد و غبار هستند. بنابراین باید تمامی کالاهای خواب را دست کم هر دو هفته یک بار با دور تند ماشین و یا آب کاملاً داغ بشویید و برای اینکه از آلرژی زا شدن آن ها جلوگیری کنید باید این کالاها را به دور از گرد و غبار محیط بیرون و در داخل خانه خشک کنید.
پارچه های سفید و ملحفه ها به سرعت لک می شوند. پاک کردن تمامی این لکه ها کار آسانی نیست. پیش از شستشوی لباس لکه دار با آب و صابون روی لکه چند قطره آبلیمو بچکانید، سپس روی بخار آب جوش قرار دهید تا بخار از لا به لای تاروپود پارچه عبور کند. چند مرتبه تکراراین کار موجب کم رنگ شدن لکه می شود. پس از محو شدن لکه، پارچه را به آرامی با آب سرد بشویید.
هتل ها برای سفید نگه داشتن پارچه های سفید آن ها را در یک فرایند ۳ مرحله ای می شویند. استفاده از این روش باعث می شود که در مدت کوتاهی لباس هایمان به گونی های نخ نما، تبدیل شود.
مراحل زیر برای شست و شوی پارچه های سفید در هتل ها به کار برده می شود:
شست و شو با مواد پاک کننده
تمیز و سفید کردن پارچه ها در هتل، با استفاده از مواد شوینده معمولی است. پس بدون نگرانی البسه سفید خود را با مواد شوینده معمولی بشویید.
شست و شو با نرم کننده ها
شست و شو با نرم کننده هاست. در این مرحله، پارچه های سفید، با یک نرم کننده و بدون استفاده از سایر مواد، شسته می شوند.
شست و شو با سفیدکننده ها (وایتکس)
نهایتاً پارچه های سفید با وایتکس شسته می شوند تا سفید شده و کلیه لکه های آن ها گرفته شود.
مطمئناً شما قصد ندارید لباس های زیبایتان را از بین برده و در سه مرحله آن ها را بشویید. اما اگر هر از چند گاهی پس از شست شو با مواد شوینده و آب کشیدنشان، آن ها را با سفیدکننده نیز بشویید، نتیجه خوب خواهید گرفت.
لباس شویی را پر نکنید:نکته دیگری که برای شست و شوی البسه سفید باید رعایت کرد این است که لباس شویی خود را حداکثر تا سه چهارم ظرفیت آن پر کنید تا به این ترتیب مواد شوینده به خوبی در تار و پود پارچه ها نفوذ کرده و آن ها را پاکیزه کنند.
معجزه آمونیاک و موارد شوینده:راه دیگری که نتیجه نسبتاً مساعدی به ما داد این بود که از یک فنجان نرم کننده و نصف فنجان آمونیاک (بدون استفاده از مواد شوینده) توانستیم پارچه های خود را سفید کنیم.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش