مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 15,030
» آخرین کاربر: Petrtovaw
» موضوعات انجمن: 162
» ارسالهای انجمن: 168

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 30 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 2 کاربر عضو | 28 مهمان
Clorapab، Petrtovaw

آخرین موضوعات
پاکلین در نمایشگاه جیتکس ...
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:09 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 6
نحوه شستن و نگهداری از کر...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:08 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 9
نحوه صحیح شستن ملحفه
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:08 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 8
الیاف طبیعی
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:07 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 8
روش های مراقبت از کت چرم
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:07 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 7
نحوه مراقبت از شلوار جین
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:06 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 8
خشکشویی چطور شما را خوش ت...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:06 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 7
مزایای استفاده از خشکشویی...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:05 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 8
تفاوت خشکشویی با آبشویی
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:04 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 6
نحوه ست کردن کت و جلیقه م...
انجمن: مد و لباس
آخرین‌ارسال: samira
03-12-2018, 11:04 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 7

 
  پاکلین در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۸ دبی
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:09 AM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/10/gitexpaklean.jpg[/img]

هفته فناوری جیتکس دبی از روز یکشنبه ۲۲ مهرماه به مدت پنج روز آغاز به کار خواهد کرد. در جی‌تکس ۲۰۱۸ دبی، اتاق بازرگانی تهران به مانند سال گذشته، غرفه‌ای را در بخش «ستاره‌های آینده جی‌تکس» در اختیار گرفته‌است تا شرکت‌های نوپای فناوری و استارت‌آپ‌های ایرانی بتوانند در این غرفه، تولیدات خلاقانه خود را برای جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی به نمایش گذاشته و امکان همکاری با دیگر استارت‌‎آپ‌های جهانی را به محک بگذارند.
تیم‌های منتخب از ایران که با حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران راهی نمایشگاه فناوری دبی می‌شوند، پس از فراخوان این اتاق و طی چندین مرحله داوری تخصصی، در فهرست مسافران امسال نمایشگاه جی‌تکس ۲۰۱۸ دبی قرار گرفتند.
خشکشویی آنلاین پاکلین یکی از استارت‌آپ هایی هست که به عنوان یکی از استارت اپ های برتر از طرف اتاق بازرگانی تهران به این نمایشگاه بین المللی اعزام شده است. باعث افتخار ماست با همراهی شما دوستان عزیز پاکلین به این موفقیت رسیده ایم.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه شستن و نگهداری از کراوات
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:08 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/10/nahve-negahdari-keravat.jpg[/img]

نحوه شستن و نگهداری از کراوات
یکی از لباس های کم عمر در کمد لباس آقایان کراوات می باشد. به همین دلیل باید خیلی خوب از آنها مراقبت کرد. با نگهداری مناسب، کراوات برای همیشه عمر خواهد کرد. نکات شستن کراوات و نگهداری از آن را در پایین بررسی خواهیم کرد. بهترین راه نگهداری از کراوات این است که به اندازه کافی کراوات داشته باشیم تا زود از بین نروند. در واقع برای هر کت و شلوار سه یا چهار کراوات لازم است. پیش از پوشیدن دوباره یک کراوات دو یا سه روز به آن فرصت دهید تا چروک هایش از بین بروند.
نحوه باز کردن کراوات
باید دقت زیادی در هنگام باز کردن شود که ظاهر و طول کروات حفظ شود. مهم نیست که کشیدن انتهای کوچک کراوات و باز کردن گره چقدر راحت است. فراموش نکنید که با این کار طول کراوات را کاهش می دهید. همیشه هنگام باز کردن گره، عکس عملیاتی را که برای گره زدن انجام داده اید، انجام دهید، چرا که باعث باز کردن الیاف پارچه و آستری شده تا خوردگی های کوچک را کاهش می دهد. پس هرگز کراوات را از انتهای باریک نکشید و یا از سر خود در نیاورید.
کروات های ابریشمی را بهتر است آویزان کنید. کراوات های کشباف یا قلاب دوزی شده را نباید آویزان کرد، بلکه باید آنها را لوله کرد یا در کشوی صاف پهن کرد. هنگام مسافرت از یکی از شیوه ها استفاده کنید تا کراوات در وضعیت مناسبی بماند. هنگام بسته بندی کراوات را به آرامی به چهار قسمت تا کنید و آن را داخل جیب کت بگذارید و یا آن را لوله کنید و در یک جعبه کوچک بگذارید و جعبه را در گوشه چمدان قرار دهید. هنگام ورود به مقصد کراوات ها را در روی درب حمام آویزان کنید تا بخار حمام پارچه را تازه کند.
نحوه نگهداری از کراوات
جا کرواتی هایی که یک کراوات را نگه می دارند و در بسیاری از فروشگاه‌ها یافت می شوند. برای آویختن کراوات به کت و شلوار مورد نظر مناسبند و قیمت بسیار مناسبی هم دارند. کراوات را در حالت گره زده کنار نگذارید چون چروک های پارچه دایمی می‌شوند. با این حال به یاد داشته باشید که کروات هایی را که آویزان کرده اید گاهی جابجا کنید تا چروک‌های نا خواسته ای روی آنها شکل نگیرد.
نحوه از بین بردن چروک کراوات
لوله کردن کراوات از طرف نازک و کنار گذاشتن آن به مدت یک یا دو روز اکثر چروک ها را از بین خواهد برد.
نحوه شکل دهی کراوات و  دادن حالت به کراوات
چون کراوات های مورد علاقه خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، توصیه میشود که یک بخار زن دستی کوچک بخرید و چروک‌هایی را که معمولا دور محل گره کراوات شکل میگیرند بخار بدهید.
نحوه شستن کراوات و تمیز کردن آن
اولین نکات شستن کراوات این است که اغلب شوینده‌ها کراوات را نمیتوانند تمیز کنند. متخصصان بر این باورند که نباید کراوات را برای خشک شویی به بیرون فرستاد. در حالی که ممکن است خشکشویی‌ها لکه را بتوانند از بین ببرند. اما هنگام اتو کردن کراوات، آستری را فشرده و برق ابریشم را کدر می‌کنند. پرس کردن کراوات در کل توصیه نمی‌شود چراکه ظاهر کلی از بین رفته و گردی هر لبه تبدیل به خط اتو می‌شود.
نحوه شستن کراوات و لکه بری از آن
لکه آب: بگذارید لکه خشک شود، سپس انتهای کوچک کراوات را روی لکه بمالید و یا اینکه خیلی آرام با نوک ناخن روی لکه بکشید.
لکه‌های ساده: یک دستمال سفره تمیز را در کمی آب معدنی گاز دار فرو کنید و سپس سعس کنید تا جایی که می‌توانید لکه را از بین ببرید.

لکه‌های جدی تر: بخار اتو را بدون تماس اتو با پارچه به لکه بزنید و یا کراوات را روی یک کتری در حال جوشیدن نگه دارید. سپس از یک لکه بر خشک یا پودر شده استفاده کنید.
لکه‌های خیلی شدید: اغلب با لکه برهایی مثل تتراکلرید کربن از بین می روند. برای البسه چرب، کمی پودر تالکوم روی لکه بپاشید و بگذارید نا حد امکان جذب شود. پس از چند ساعت بقایای لکه را با یک پارچه تمیز و نرم پاک کنید.

نحوه کلیدی مربوط به هر پارچه در کراوات
مجاورت در برابر نور خورشید، منجر به زرد شدن ابریشم می‌شود . به یاد داشته باشید که منسوجات ابریشمی بر اثر عرق بدن از بین می روند. حتما با درجه پایین و بدون بخار اتو کنید و همیشه برای رعایت نکات شستن کراوات پشت آن را اتو بزنید. مطمئن شوید که کراوات ها را در محل خشکی قرار داده اید چراکه ابریشم پلی استر به ویژه در برابر رطوبت حساس است و کپک می تواند کراوات ابریشم پلی استر را به طور جبران نا پذیری خراب کند.
همچنین خطر حملات حشراتی همچون یک حشره نقره‌ای که شبیه به بید پارچه است اما بال ندارد وجود دارد. یک حشره کش مناسب در کمد قرار دهید. می توانید کراوات های ابریشم پلی استر را با دمای کمی بالاتر از ابریشم اتو کنید، اما بدون بخار. فراموش نکنید که دمای خیلی بالا الیاف پلی استر را ذوب می کند البته همیشه کراوات را از پشت اتو کنید. کراوات پشمی تنها کراواتی است که می تواند در صورت نیاز خشک شویی شود، شستشوی دستی توصیه نمی شود چون پشم بر اثر شستشو کوتاه می شود. اتو کردن در دمای توصیه شده برای پشم صورت گیرد. می توانید از بخار استفاده کنید.


منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه صحیح شستن ملحفه
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:08 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/10/Untitled-1.jpg[/img]

نکاتی برای شستن صحیح ملحفه و روتختی
لزوم ملحفه تمیز
چربی:بدن شما هنگام خواب چربی ترشح می کند که روی ملحفه باقی می ماند.
عرق:در طول شب در صورتی که محیط زیاد گرم باشد، بدن شما برای خنک شدن عرق می کند.
مایعات بدن:بزاق، خون، ادرار و مدفوع افراد بیمار را نیز به ملحفه ها اضافه کنید.
خرده های غذا:اگر جزو کسانی هستید که نیمه شب چیزی برای خوردن به رختخواب می آورید، بهتر است بدانید خرده های غذا باگ ها را دعوت به خوردن می کنند.
زمان مناسب برای شستن ملحفه؟
در شستن ماهی یک بار ملحفه ها تجدید نظر کنید. ملحفه ها حداقل باید یک هفته در میان و بهتر است هر هفته شسته شوند.
بالش های قابل شستشو را حداقل باید دو بار در سال شست. بالش ها می توانند مرکز کپک، قارچ و باکتری و منجر به اسهال، آسم و برونشیت شوند. اگر تاکنون بالش خود را نشسته اید، بهتر است آن را دور انداخته، بالشی جدید بخرید.
اگر از بیمار مراقبت می کنید، ملحفه ها را هر روز عوض کنید و نگذارید او دوره نقاهت را در بستری پر میکروب بگذراند. اگر این امکان برای شما وجود ندارد، حداقل روبالشی او را هر روز عوض کنید.
بسیاری از خانم ها برای اینکه رنگ و کیفیت ملحفه ها، روبالشی ها و روتختی را حفظ کنند، آن ها را با آب ولرم و دور کند ماشین لباسشویی می شویند. در حالی که رابرت ویتز، میکروبیولوژیست معتقد است که روبالشی ها و روتختی ها، یکی از بهترین مناطق برای ایجاد آلرژی و
حفظ گرد و غبار هستند. بنابراین باید تمامی کالاهای خواب را دست کم هر دو هفته یک بار با دور تند ماشین و یا آب کاملاً داغ بشویید و برای اینکه از آلرژی زا شدن آن ها جلوگیری کنید باید این کالاها را به دور از گرد و غبار محیط بیرون و در داخل خانه خشک کنید.
پارچه های سفید و ملحفه ها به سرعت لک می شوند. پاک کردن تمامی این لکه ها کار آسانی نیست. پیش از شستشوی لباس لکه دار با آب و صابون روی لکه چند قطره آبلیمو بچکانید، سپس روی بخار آب جوش قرار دهید تا بخار از لا به لای تاروپود پارچه عبور کند. چند مرتبه تکراراین کار موجب کم رنگ شدن لکه می شود. پس از محو شدن لکه، پارچه را به آرامی با آب سرد بشویید.
هتل ها برای سفید نگه داشتن پارچه های سفید آن ها را در یک فرایند ۳ مرحله ای می شویند. استفاده از این روش باعث می شود که در مدت کوتاهی لباس هایمان به گونی های نخ نما، تبدیل شود.
مراحل زیر برای شست و شوی پارچه های سفید در هتل ها به کار برده می شود:
شست و شو با مواد پاک کننده
تمیز و سفید کردن پارچه ها در هتل، با استفاده از مواد شوینده معمولی است. پس بدون نگرانی البسه سفید خود را با مواد شوینده معمولی بشویید.
شست و شو با نرم کننده ها
شست و شو با نرم کننده هاست. در این مرحله، پارچه های سفید، با یک نرم کننده و بدون استفاده از سایر مواد، شسته می شوند.
شست و شو با سفیدکننده ها (وایتکس)
نهایتاً پارچه های سفید با وایتکس شسته می شوند تا سفید شده و کلیه لکه های آن ها گرفته شود.
مطمئناً شما قصد ندارید لباس های زیبایتان را از بین برده و در سه مرحله آن ها را بشویید. اما اگر هر از چند گاهی پس از شست شو با مواد شوینده و آب کشیدنشان، آن ها را با سفیدکننده نیز بشویید، نتیجه خوب خواهید گرفت.
لباس شویی را پر نکنید:نکته دیگری که برای شست و شوی البسه سفید باید رعایت کرد این است که لباس شویی خود را حداکثر تا سه چهارم ظرفیت آن پر کنید تا به این ترتیب مواد شوینده به خوبی در تار و پود پارچه ها نفوذ کرده و آن ها را پاکیزه کنند.
معجزه آمونیاک و موارد شوینده:راه دیگری که نتیجه نسبتاً مساعدی به ما داد این بود که از یک فنجان نرم کننده و نصف فنجان آمونیاک (بدون استفاده از مواد شوینده) توانستیم پارچه های خود را سفید کنیم.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  الیاف طبیعی
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:07 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/11/%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D9%81-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C.jpg[/img]

امروز از مجموعه مطالب آموزشی پاکلین آموز، به ذکر ویژگی‌های الیاف طبیعی و مزایای استفاده از این الیاف در پوشاک و چگونگی نگهداری از این تولیدات پرداخته شده است.

الیاف به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

الیاف طبیعی (Natural)
الیاف مصنوعی (Synthetic)
الیاف ساخت دست بشر (Man Made)
الیاف طبیعی همان گونه که از نام آن‌ها پیداست از مواد اولیه طبیعی مانند پشم، پنبه و کتان تولید شده‌اند. این الیاف در حفظ محیط زیست موثرند؛ زیرا منابعی قابل بازیافت و از نظر ساختاری قابل تخریب و تجزیه هستند. در مقابل تجزیه الیافی که از مواد نفتی و پتروشیمی (پلی استر) تهیه شده‌اند، ممکن است هزاران سال طول بکشد.
الیاف طبیعی به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

 • الیاف گیاهی مانند کتان، سیسال، پنبه
 • الیاف حیوانی مانند پشم و ابریشم
پوشاک تهیه شده از الیاف طبیعی ضمن حفاظت از محیط زیست، احساس راحتی و آرامش را برای فرد به همراه دارند. البسه تهیه شده از مواد طبیعی مانند پشم و پنبه علاوه بر حفظ بهداشت فردی از حیث وزن بسیار سبک هسنتد. چروک‌پذیری البسه ساخته شده از مواد طبیعی از مواردی است که مصرف کنندگان عموماً از آن ناراضی هستند؛ اما با توجه به ویژگی‌های این مواد در برابر دمای بدن و حرارت محیط اطراف و همچنین تاثیر آن‌ها در حفظ بهداشت فردی، استفاده از این پوشاک را که بهای بیشتری نسبت به کالای ترکیبی دارد ترجیح می‌دهند.
پارچه طبیعی ویژگی‌ها، کیفیت و مزایای منحصر به خود را داراست و جهت حفظ کیفیت اولیه البسه تولید شده از این الیاف، آگاهی از روش‌های نگهداری بسیار مهم است. الیاف طبیعی مانند دیگر عناصر طبیعت دارای حیات هستند و در شرایط مختلف از خود رفتارهای متفاوتی نشان می‌دهند. این الیاف هنگام سرما منقبض شده و مانع عبور جریان هوا از میان مولکول‌های خود می‌شوند، بدین ترتیب گرما ایجاد می‌شود. همین الیاف خاصیت خنکی هم دارند؛ زیرا هنگام گرما منبسط می‌شوند که باعث عبور جریان هوا از میان مولکول‌های آن می‌شود. این الیاف به دلیل داشتن حیات مانند دیگر اجزای طبیعت نیاز به استراحت دارند و باید بین پوشیدن آن‌ها فاصله انداخت تا به حالت طبیعی اولیه بازگردند. در نهایت، لباس تهیه شده از مواد طبیعی مانند گلی زیباست. چنانچه به درستی از آن نگهداری شود، هر بار از دیدن آن لذت خواهید برد ولی اگر به آن توجه نشود، پژمرده خواهد شد.

ویژگی‌های الیاف طبیعی و روش‌های صحیح نگهداری
الیاف پشم
 • ویژگی‌ها: الیاف پشم از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین الیاف نساجی است. پشم پیش از آنکه مرطوب شود، قابلیت جذب ۳۰% رطوبت معادل وزن خود را داراست. پارچه‌های پشمی بسیار متنوع هستند. پارچه‌های بسیار سبک تا فاستونی‌های گرم و ضخیم از انواع آن است. الیاف پشم بادوام هستند؛ این الیاف می‌توانند ۲۰۰۰۰ بار روی خود خم شوند بدون آنکه تار و پودشان بشکند.
 • نگهداری: تمیز کردن لباس پشمی با فرچه‌ای نازک و سخت پس از هربار استفاده، عمر آن را افزایش می‌دهد. جهت استراحت این الیاف تنها دو روز به صورت متوالی از آن‌ها استفاده کنید. برای رفع چروک، این لباس‌ها را در محیط مرطوبی مانند حمام قرار دهید. این لباس‌ها را حداکثر پس از ۳ الی ۴ نوبت استفاده خشکشویی کنید.
الیاف پنبه
 • ویژگی‌ها: الیاف پنبه رطوبت طبیعی بدن را جذب کرده و سپس تبخیر می‌کند. پنبه پیش از آن که مرطوب شود قابلیت جذب رطوبت معادل ۱٫۵ برابر وزن خود را داراست. پنبه رطوبت کافی را در شرایطی که رطوبت هوا کم است جذب و بدین وسیله انعطاف خود را حفظ می‌کند. این پارچه در برابر حرارت محیط، بدن را حفاظت می‌کند و در تماس با پوست ملایم است. پارچه پنبه‌ای ضد آلرژی است و برای افرادی که حساسیت‌های پوستی دارند، بسیار مناسب است، به همین دلیل از پنبه در صنعت پزشکی استفاده می‌شود.
 • نگهداری: جهت شستشوی الیاف پنبه باید از مایع شوینده حاوی نرم کننده استفاده شود و پودر لباسشویی به هیچ وجه مورد استفاده قرار نگیرد. این لباس‌ها را می‌توان در ماشین لباسشویی شست اما بهتر است آن‌ها را به صورت پشت و رو داخل ماشین قرار داد تا در اثر سایش به بدنه رنگشان تغییر نکند. دمای آب نباید بیش از ۳۵ درجه تنظیم شود. در صورت یک بار شستشوی اشتباه و عدم استفاده از مواد شوینده مجاز، الیاف طبیعی پارچه و مواد طبیعی تکمیل کننده آن از بین رفته و به هیچ وجه قابل بازگشت به کیفیت اولیه نخواهد بود. تابش مستقیم نور آفتاب به رنگ البسه پنبه‌ای آسیب رسانده و موجب از بین رفتن زیبایی لباس می‌شود (مخصوصاً در رنگ‌های تیره مانند سورمه‌ای و طوسی). جهت استراحت الیاف پنبه بهتر است این لباس‌ها، تنها در ۲ نوبت مورد استفاده قرار گیرند.
الیاف کتان
 • ویژگی‌ها: کتان از قدیمی‌ترین الیاف و منسوجات در دنیا است و تاریخچه آن به هزاران سال پیش برمی‌گردد. مقاومت کتان از پنبه بیشتر است و در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم است.
 • نگهداری: بهتر است به جای تا کردن از روش رول کردن استفاده کرد یا البسه را آویزان کرد. چروک این پارچه‌ها به راحتی با اتو باز می‌شود ولی در اثر اتو کردن هم ممکن است چروک شوند. به همین علت بهتر است وقتی پارچه مرطوب است آن را اتو کرد. اگر چه این محصولات با دوام هستند ولی ممکن است بسیاری از محصولات شوینده به این پارچه صدمه وارد کنند. به همین دلیل بهتر است برچسب‌های روی البسه خوانده شود و حلال مناسب برای شستشوی آن را پیدا کرده و خطر آسیب را به حداقل رساند.
الیاف ابریشم
 • ویژگی‌ها: الیاف ابریشم از قدیمی‌ترین الیافی است که در طول تاریخ توسط انسان شناخته شده. ابریشم از درخشندگی بی نظیری برخوردار بوده و همواره مترادف با تجمل و زندگی فاخر است. ابریشم به طور طبیعی جاذب است که باعث می‌شود در زمستان گرم و در تابستان خنک بماند. الیاف ابریشم از فولاد هم محکم‌تر هستند اما انعطاف پذیری و نرمی این پارچه، آن را به یکی از پرطرفدارترین‌ها برای پوشاک تبدیل کرده است.
 • نگهداری: برای شستشوی این الیاف باید از صابون و آب ولرم استفاده کرده و زمان شستشو را تا حد ممکن کوتاه کرد. در هنگام شستشو از چنگ زدن و در هنگام آبکشی از چلاندن پارچه خودداری شود. برای خارج نشدن الیاف ابریشم از حالت طبیعی بهتر است این لباس‌ها را پس از هر بار استفاده، استراحت داد.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  روش های مراقبت از کت چرم
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:07 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/11/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D9%85.jpg[/img]

کت چرم از لباس‌های محبوب آقایان و خانم‌ها است که در فصل‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد به خصوص فصل بهار زمان مناسبی برای پوشیدن این لباس شیک و زیبا است که اتفاقا کاملا مد روز نیز هست. اما چرم به کاررفته در این کت‌ها از نوع ظریف و سبک است نگهداری از این کت‌های چرم کار ساده‌ای نیست و اگر به درستی از این لباس مراقبت نشود به سرعت کهنه شده و آسیب می‌بیند. اگر می‌خواهید کت چرم زیبای شما سال‌ها عمر کند و بتوانید مدت‌ها از آن استفاده کنید باید روش‌های تمیز کردن، تعمیر و نگهداری و انبار کردن دست آن را بدانید.
تعمیر و مراقبت از کت چرم
کت چرم خود را ضدآب کنید:
محصولات زیادی در بازار با عنوان “محافظ گرم” یا “ضدآب کننده” وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای ضدآب کردن لباس‌های چرم خود به خصوص کت‌های چرم استفاده کنید به شرطی که این محصولات را به درستی بشناسید و مشخصات روی آن‌ها را دقیق بخوانید. اسپری پلیمر سیلیکون یا پلیمر اکریلیک باعث براق شدن و نو شدن کت چرم شما می‌شود اما محصولات برپایه گریس و واکس به دلیل ایجاد تغییر رنگ روی چرم و ایجاد بو توصیه نمی‌شود و ممکن است عمر محصول را کم کند. طبیعتا این محصول را باید چند هفته یکبار تا چند ماه یکبار استفاده کنید تا خاصیت ضدآب آن از بین نرود. این محصولاتکت چرم شما را تنها تا در مقابل آب و آسیب‌های ناشی از آن مقاوم می‌کند اما کاملا آن را ضدآب نمی‌کند و نمی‌توانید ان را زیر باران یا ماشین لباسشویی و جریان تند آب قرار دهید.
چند وقت یکبار از حالت دهنده چرم استفاده کنید:
مالیدن این محصول روی لباس چرم، چربی آن را بازمی‌گرداند و از خشک شدن و ترک خوردن آن جلوگیری می‌کند. اما چربی بیش از حد ممکن است روی رنگ و دوام کت اثر منفی داشته باشد. تنها زمانی از این محصول استفاده کنید که احساس می‌کنید کت شما کمی خشک شده است و حتما قبل از استفاده برچسب و توضیحات روی آن را بخوانید تا مطمئن شوید محصول مورد نظر برای لباس شما مناسب باشد. استفاده از چربی حیوانات روش مناسبی برای این کار است اما ممکن است رنگ آن را تیره کند اما هیچ وقت از محصولات روغن‌های مصنوعی با پایه نفتی مثل وازلین استفاده نکنید.
گاهی اوقات از واکس و پولیش استفاده کنید:
پولیش کردن چرم به آن باقی و زیبایی خاصی می‌دهد اما این پتانسیل را دارد که روی رنگ چرم اثر منفی داشته باشد یا آن را خشک کند. به همین دلیل استفاده از آن خیلی کم توصیه می‌شود و قبل از استفاده بهتر است کمی از آن را روی قسمت‌های مخفی لباس تست کنید تا از آسیب ندیدن کت مطمئن شوید.
لکه‌های آب را پاک کنید:
پاشیدن قطرات آب روی کت چرم و خشک شدن آن روی لباس لکه‌هایی به جا می‌گذارد که باید هرچه زودتر پاک شوند چون هرچه این لکه روی کت باقی بماند پاک کردن آن سخت‌تر است و ممکن است نمک موجود در آن چرم را خراب کند. یک تکه پارچه تمیز را مرطوب کنید و روی لکه‌ها بکشید تا تمیز شوند سپس آن را مقابل جریان هوا قرار دهید تا خشک شوند سپس از حالت دهنده و نرم کننده چرم استفاده کنید.
چرم خیس را در جریان هوا خشک کنید:
اگر به هر دلیلی کت شما خیس شد ابتدا جیب آن را خالی کنید سپس آن را در دمای اتاق و در محلی که هوا جریان داشته باشد دور از هرگونه منبع گرما آویزان کنید تا خشک  شوند. پس از خشک شدن به آن حالت دهنده بزنید تا خشک نشود.
چروک‌ها را برطرف کنید:
آویزان کردن کت چرم از چروک شدن آن جلوگیری می‌کند اما اگر کت شما چروک‌های زیادی پیدا کرده باید آن را به یک متخصص بسپارید. اما می‌توانید خودتان با اتو نیز این کار را انجام دهید، اتو را روی پایین‌ترین درجه حرارت قرار دهید و از داخل لباس خیلی سریع و مختصر کت خود را اتو کنید تا چروک‌های آن از بین برود.
تمیز کردن کت چرم
برچسب و تگ لباس را به دقت بخوانید:
تقریبا همه لباس‌های چرم موجود در بازار تگ توضیحات در مورد نگهداری و شستشو دارند چون چرم‌ها انواع مختلفی دارند که تشخیص هر نوع ساده نیست و هر نوع به روش‌های خاصی برای نگهداری و مراقبت نیاز دارد. مطابق دستورات روی تگ عمل کنید تا لباس شما آسیبی نبیند.
با یک برس به آرامی لباس را گردگیری کنید:
روی هر لباسی که مدتی در جایی بماند گرد و خاک گرفته می‌شود و نیاز به گردگیری دارد چون اگر مدت طولانی گرد و خاک روی لباس چرم بماند آسیب خواهد دید. برای این کار از یک دستمال نخی تمیز یا دستمال نوبوک و یا برس ساخته شده از چشم شتر استفاده کنید.
با یک دستمال تمیز مرطوب آن را پاک کنید:
یک قطره آب روی چرم بریزید، اگر آب جذب چرم نشد و روی سطح آن باقی ماند استفاده از دستمال مرطوب برای پاک کردن چرم اشکالی ندارد اما اگر قطره آب جذب چرم شد این کار را نکنید.
قارچ زدگی را با الکل یا صابون تمیز کنید:
اگر کت چرم شما دچار قارچ زدگی شد که به شکل توده‌های خاکستری یا سفید خود را نشان می‌دهد به این روش اقدام کنید؛ مقدار مساوی آب و الکل را با هم مخلوط کرده و یک دستمال نخی تمیز را به آن آغشته کنید و روی قارچ‌ها بمالید. اگر نتیجه موفقیت آمیز نبود از صابون‌های ضدقارچ استفاده کنید و ان را با آب مخلوط کرده روی قارچ‌ها بزنید سپس پاک کنید.
کت را به خشکشویی بدهید:
اگر کثیفی، لک یا هر مشکل دیگری که با کت چرم خود دارید با روش‌های معمول حل نشد هرگز نباید آن را با دست یا در ماشین لباسشویی بیندازید. تنها راه حل این مشکل مراجعه به خشکشویی و کمک گرفتن از افراد متخصص است.
نگهداری از کت چرم
از چوب رختی‌های پددار استفاده کنید:
چوب رختی پهن و داری پد در سرشانه مانع از ایجاد چروک و کشیدگی روی کت شما خواهد شد.
کت چرم را از تابش آفتاب و گرما حفظ کنید:
تابش مستقیم آفتاب رنگ چرم را از بین می‌برد و گرما باعث خشک شدن آن می‌شود. بهترین محل برای نگهداری کت شما یک محل خنک و دور از نور است که تهویه خوبی دارد و دور از منابع حرارتی است. هرگز این کت‌ها را داخل کیسه‌های پلاستیکی قرار ندهید، قرار دادن این کت‌ها در کمد هیچ اشکالی ندارد به شرطی که داخل آن گرم یا مرطوب نباشد.
کت را از آفت‌ها حفظ کنید:
چرم طبیعی مستعد آفت زدگی است و اگر اتفاق بیفتد از بین بردن بو و سم حاص از آن غیرممکن است. برای جلوگیری از این اتفاق از نفتالین معمولی استفاده کنید.
قبل از انبار کردن آن را خشکشویی کنید:
اگر قرار است مدت طولانی از کت چرم خود استفاده نکنید و آن را در کمد خود انبار کنید بهتر است قبل از این کار کت را به خشکشویی بدهید تا هرگونه آلودگی و بو از آن زدوده شود. و احتمال آفت زدگی کاهش یابد.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه مراقبت از شلوار جین
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:06 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[عکس: %D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D8...%D9%86.jpg]

شاید راه های زیادی برای مراقبت از شلوار جین به گوش تان خورده است مثل قرار دادن شلوار جین در فریزر یا پوشیدن آن حین حمام کردن که همه به نوعی جای بحث دارند! اصول مراقبت از شلوار جین چیست؟ با ما همراه باشید
همیشه تگ شلوار را با دقت بخوانید
لیبل خاصی که درون شلوار جینتان قرار گرفته شده را پیدا کنید و به دقت بخوانید. نکات مهمی در آن نوشته شده است.
قبل از شستشو شلوار جین را پشت و رو کنید
برای اینکه جین شما تا مدت ها ظاهری تمیز داشته باشد حتما اینکار را انجام دهید. این کار مانع رنگ پریدگی لباس می شود.
ماشین لباسشویی را با چندین جین پر نکنید!
نهایتا ۳ یا ۴ شلوار جین در هر دور شستشو در ماشین لباس شویی قرار دهید. شلوار جین ها سنگین هستند و تعداد زیاد آن ها در لباسشویی می تواند عملیات تمیز کردن را کند و بی تاثیر کند.
به فکر تیپ تان باشید
اگر شلوار جینتان از مدل های پاره یا چروک است حتما قبل از شستشو ماشین لباسشویی را روی دور آرام قرار دهید تا به آن ها آسیب نرسد.
قبل از پوشیدن آن را بشویید
جین های تیره را حتما قبل از پوشیده شدن بشویید که از رنگ دادن آن ها به بدنتان و به لباس های دیگر جلوگیری شود.
برای خشک شدن آن را آویزان کنید
برای جلوگیری از چروک شدن بعد از خروج شلوار از لباسشویی آن ها را به حالت اول بازگردانید (از حالت پشت خارج کنید) و زیپ یا دکمه های آن را بسته و سپس بوسیله ی ۲ گیره آن را از قسمت کمر آویزان کنید. به هیچ وجه آن ها را در خشک کن قرار ندهید زیرا احتمال چروک شدنشان بالاست.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  خشکشویی چطور شما را خوش تیپ‌تر می‌سازد؟
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:06 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/09/khoshkshooyi-khoshtip.jpg[/img]

پاکلین  آموز: شاید برایتان پیش آمده که لباس محبوبتان را از ماشین لباسشویی منزل در بیاورید و با صحنه یک لباس آب رفته رنگ‌گرفته مواجه شوید؟!!! اگر این تجربه را داشته‌باشید، به قول معروف دیگر هیچ وقت آن آدم قبلی نشدید. درست است؟ خیلی از افرادی که تمایل دارند لباس‌هایشان در فرایند شست و شو از بین نروند، به جای شستشو در ماشین لباسشویی و منزل خدمات خشکشویی را انتخاب می‌کنند.
کی حوصله اتوی لباس دارد؟
خشکشویی علاوه بر حفظ کیفیت الیاف لباس، همیشه همراه با اتوی لباس است، بنابراین می‌توان گفت اگر عادت به خشکشویی لباستان پیدا کنید، همیشه تمیز، مرتب و اتوکشیده دیده خواهید شد. آیا تا کنون افرادی‌ را دیده‌اید که لباسشان در حدی چروک و نامرتب است که اعتبارشان در محیط کار و تحصیل زیرسوال رفته‌است؟
کی حوصله رفتن تا خشکشویی دارد؟
خشکشویی برای آقایان یا خانم‌هایی که وقت کافی برای شستشو و اتوکشی لباس‌ها ندارند، شرایطی فراهم می‌کند که بدون صرف وقت و انرژی همیشه لباس تازه و تمیز در دسترس داشته‌باشند. خشکشویی‌هایی که خدمات جمع‌آوری و تحویل لباس را ارائه می‌دهند، حتی این روند را آسان‌تر هم کرده‌اند. با استفاده از چنین خشکشویی‌هایی شما می‌توانید در یک روز تعطیل یا کاری در زمانی که خودتان مشخص می‌کنید لباس‌هایتان را در منزل یا محل کارتان تحویل بدهید و در عرض چند روز آن را در زمان و مکان مناسب تحویل بگیرید.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  مزایای استفاده از خشکشویی به جای شستشوی لباس در منزل
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:05 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/09/mazayaye-khoshkshoyi.jpg[/img]

اغلب افراد تصور می‌کنند خشکشویی فقط برای شستشوی لباس هخای خاصی مثل عروس، کت و شلوار، پالتوهای سنگین، پتو، عروسک و… است که در ماشین لباسشویی جا نمی‌شوند و یا اتو کردنشان آسان نیست. اشتباه این افراد در آن است که حتی اگر بارها لباس‌هایشان در ماشین لباسشویی از بین رفته باشد، توجه ندارند که پروسه شستشو در ماشین و کیفیت شوینده‌های خانگی ممکن است چه آسیب‌‌هایی به لباس‌هایشان وارد‌کند. در این مطلب مزایای استفاده از خدمات خشکشویی را به‌جای شستشو با آب بررسی می‌کنیم.
مزایای استفاده از خشکشویی به جای شستشوی لباس در منزل
طول عمر بیشتر لباس‌ها
خشکشویی فرایندی است که در آن از آب برای شستشو استفاده نمی‌شود، بلکه حلال‌های مخصوصی لک‌ها و آلودگی‌های لباس را از آن خارج می‌کنند. الیاف لباس به خصوص الیاف ابریشمی، پشمی و نایلونی در مجاورت آب تغییر شکل می‌دهند و لباس را دفرمه می‌کنند. یکی از بزرگترین مزایای خشکشویی این است که لباس با آب در تماس نیست، این باعث می شود طول عمر لباس بیشتر شود.
صرفه‌جویی در وقت اتوکشی
وقتی از خدمات خشکشویی استفاده می‌کنید، به جای صرف کردن وقت و انرژی برای انداختن لباس‌های شسته‌شده روی بند، جمع آوری آنها بعد از خشک شدن، آماده سازی میز اتو، اتو کشی و تا کردن یا آویزان کردن لباس، فقط لباستان را به تکنیسین خشکشویی تحویل می‌دهید. تکنیسین‌های خشکشویی آنقدر با لباس‌ سرو کار دارند که با دست زدن یا حتی نگاه کردن به لباس شما بهترین نحوه اتوکشی آن را می‌دانند و این کار را در سریع‌ترین زمان و با دقت فراوان انجام می‌دهند و لباس را اتو شده، آویزان و همراه با یک کاور محافظ به شما تحویل می‌دهند.
جمع آوری و تحویل آسان
خدمات خشکشویی این روزها بسیار پیشرفت کرده‌است. این روزها به‌جای اینکه لازم باشد مسیری را پیاده یا سواره به سمت مغازه‌های خشکشویی بروید، لباس خود را تحویل دهید و چند روز بعد مجدا فرصتی پیدا کنید تا بروید و لباس را پس بگیرید، لباس را از درب منزل شما تحویل می‌گیرند و شسته، اتوشده و آماده پوشیدن به شما در مکان و زمان مورد نظرتان تحویل می‌دهند.
لکه بری موثر
همان‌طور که حتما تحربه کرده‌اید، شوینده‌های خانگی و آب قادر نیستند هر لکه‌ای را از لباس خارج کنند. لکه‌برهای چندمنظوره خانگی هم ممکن است به قیمت صدمه زدن به الیاف لباس و ایجاد پوسیدگی لکه‌ها را از لباس خارج کنند. تکنیسین‌های باتجربه خشکشویی‌های معتبر می‌توانند با استفاده از مواد و روش‌های تخصصی به‌خوبی انواع لکه و بوی ناخوشایند را بدون صدمه زدن به الیاف لباس از آن خارج‌کنند.
شستشوی اقلام بزرگ
همان‌طور که گفته‌شد، خشکشویی قادر است اقلام بزرگی همچون لحاف، پرده، روتختی و حتی عروسک را به‌خوبی و بدون از بین بردن جنس نرم و بافت پرزدار آن تمیز کند.
استفاده از خدمات خشکشویی در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند و فرصتی را برای شما فراهم می‌کند که به‌جای صرف وقت برای شستشو، خشک کردن و اتوکشی لباس‌های خود؛ به استراحت بپردازید و لباس‌ها را آماده پوشیدن تحویل بگیرید.

منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  تفاوت خشکشویی با آبشویی
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:04 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/09/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%AE%D8%B4%DA%A9%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D8%A8%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C.jpg[/img]

امروز از مجموعه آموزش های پاکلین آموز خشکشویی آنلاین پاکلین به تفاوت خشکشویی با آبشویی می پردازیم.شما نیز مانند بسیاری از افراد ممکن است پاسخ درستی برای سوال خشکشویی چیست؟ نداشته باشید و با روش و مزایای استفاده از این روش برای شستشو آشنا نباشید، در این مقاله سعی می‎کنیم شما را با روش‎ خشکشویی آشنا ساخته و معایب و مزایای استفاده از این روش را شرح دهیم.
حتماً بسیار برایتان پیش آمده که بخواهید لکه‎های سخت البسه کثیف را با بنزین از بین ببرید، این طریقه برای از بین بردن لکه‎های البسه بدون دخالت آب، همان روش به کار گرفته شده برای خشکشویی می‎باشد.
امکان از بین بردن لکه‎های سخت مثل لکه روغن با استفاده از روش‎های متداول شستشو وجود ندارد علاوه بر این هنگام شستشو با  آب تار و پود پارچه دچار تغییر شده و اصطلاحاً آب می‎کشند و از شکل می‎افتند؛ علت این امر وجود مولکول‎های باردار الکتریکی در آب می‎باشد. روش خشکشویی راه حل مناسبی برای از بین بردن این مشکلات می‎باشد. برای استفاده از این روش در ابتدا باید بدانیم خشکشویی چیست؟ چه کاربردی دارد و برای چه نوع البسه‎ای مورد استفاده قرار می‎گیرد.
تاریخچه خشکشویی
این روش در نتیجه یک تصادف تاریخی بوجود آمد. شخصی به نام ژولی پلین که در یک کارگاه رنگرزی کار می‎کرد هنگام کار تصادفاً چراغ را که حاوی روغن تربانتین بود واژگون کرد و روغن روی یونیفرم ریخت. زمانی که پلین روغن را پاک نمود، مشاهده کرد که لکه‎های روی یونیفرم کاملاً از بین رفته‎اند. پلین دریافت که روغن تربانتین دارای خاصیت لکه‎بری می‎باشد و بدین ترتیب اتحادیه صنفی شستشوی شیمیایی حدود سال ۱۸۲۰ در پاریس بوجود آمد.
بخار تربانتین مضر است و به همین دلیل به سرعت بنزین را جایگزین آن کردند ولی بنزین نیز قابل اشتعال بوده و امکان ایجاد آتش‌سوزی را افزایش می‎داد. سرانجام جدیدترین ماده یعنی دی‎اکسیدکربن مایع از راه رسید، دی‎اکسیدکربن غلظت یک مایع را دارد اما مثل یک گاز روان است، به علاوه غیر سمی و غیر قابل اشتعال نیز می‎باشد.
خشکشویی چیست؟
برای از بین بردن لکه‎ها و آلودگی‎های مختلف از روی انواع پارچه‎ها بسته به جنس و نوع کثیفی می‎توان آنها را خشکشویی یا آبشویی نمود. قبل از اقدام به شستشو باید تفاوت بین تمیز کردن خشک و معمولی را بدانیم.
فرآیند تمیز کردن البسه بدون استفاده از آب خشکشویی نام دارد این روش با روش‎های متداول شستشو متفاوت می‎باشد. در فرآیند تمیز کردن خشک از حلال شیمیایی برای شستن لباس استفاده می‎شود و آب هیچگونه استفاده‎ای در روند تمیز کردن ندارد، در حالی که در روش سنتی، شستشو با غوطه‎وری البسه در آب انجام می‎گیرد.
تفاوت‎ خشکشویی و آبشویی
در روش خشکشویی از حلال پرکلراتیلن برای حذف لکه‎ها از لباس استفاده می‎شود ولی در آبشویی شستشو با استفاده از مواد پاک کننده مانند پودر و مایع شستشو، صابون و مواد نرم کننده همراه با آب برای حذف کثیفی و گرد و خاک انجام می‎گیرد.
لباس‌‎ها در روش خشکشویی در ماشین خشکشویی و در روش آبشویی در ماشین لباسشویی صنعتی قرار داده می‎شوند و در فرآیندی تحت عنوان غلط خوردن و گردش شسته می‎شوند.
در روش خشکشویی البسه پس از شستشو کاملاً خشک هستند و نیاز به انجام مراحل خشک کردن نمی‎باشد ولی آب البسه در روش آبشویی پس از شستشو با استفاده از دور تند ماشین لباسشویی صنعتی و در صورت نیاز با استفاده از دستگاه آبگیر صنعتی و خشکن صنعتی از آن خارج می‎گردد.
حلال خشکشویی پس از شستشو حذف و یا بازیافت می‎گردد ولی این امکان برای مواد شوینده وجود ندارد.
لباس‎ها پس از آبشویی نیازی به اتوکشی خواهند داشت.

مزایای خشکشویی البسه

 • حفاظت از بافت پارچه و افزایش طول عمر البسه
 • حذف مؤثر چربی‎ها و لکه‎های روغنی سخت
 • به حداقل رساندن تغییر رنگ
 • کاهش کشیدگی پارچه
معایب آبشویی البسه
 • کاهش طول عمر البسه دارای پارچه‎های حساس
 • امکان آسیب رساندن به تار و پود پارچه
 • تغییر فرم و شکل البسه
 • امکان تغییر سایز البسه
 • رنگ دادن بیشتر البسه
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش

  نحوه ست کردن کت و جلیقه مردانه
ارسال‌شده توسط: samira - 03-12-2018, 11:04 AM - انجمن: مد و لباس - بدون‌پاسخ

[img=1076x0]https://paklean.com/blog/wp-content/uploads/2018/09/jelighe-coat.jpg[/img]

یکی از کلاسیک ترین و زیباترین تیپ های مردانه پوشیدن کت و شلوار سه تکه است. اما سخت ترین بخش ست کردن کت و جلیقه مردانه است که اصول خاص خود را دارد. با ما خشکشویی پاکلین همراه باشید تا با این اصول بیشتر آشنا شوید.

سه اصل مهم برای ست کردن کت و جلیقه مردانه
انتخاب کت و جلیقه مردانه مناسب
کسانی که می‌دانند چگونه یک کت را با جلیقه مردانه ست کنند می دانند که با هر کت و جلیقه ای این کار امکان پذیر است و انتخاب‌های شما زیاد است ولی برخی انتخاب‌ها نسبت به بقیه بهتر هستند. مثلا پوشیدن یک جلیقه راه راه با کت جواب نمی‌دهد زیرا خطوط عمودی روی جلیقه و کت همدیگر را خنثی می‌کنند و نتیجه آن نصف شدن بدن شما در چشم مخاطبین است. احتمالا حالا با خود می گویید “دیگر یاد گرفته‌ایم چگونه کت و جلیقه مردانه را ست کنیم. کافیست به دنبال جلیقه و کت های تک رنگ باشیم” ولی این انتهای ماجرا نیست. بسته به اینکه چه آیتم های دیگری در تیپ شما قرار می گیرند اگر رنگ جلیقه و کت را به درستی انتخاب نکنید، ممکن است شبیه مکعب شوید.
پس اگر مدل های راه راه و مدل های ساده انتخاب خوبی نیستند چه انتخاب دیگری برای ما می ماند؟مدل های ساده با طرح های کوچک، مثل مدل های راه راه زاویه دار (تصویر پایین) و کت های مشکی با یقه های انگلیسی. طرح روی کت و جلیقه باعث می شود که ترکیب بسیار زیبایی میان این دو پدید آید.
انتخاب رنگ مناسب کت و جلیقه مردانه برای ایجاد کنتراست
رنگی که در این قسمت انتخاب کرده‌ایم شامل آبی تیره و رنگ خاکستری – قهوه ای است. از آنجایی که کت را قهوه ای-خاکستری انتخاب کرده‌ایم بهتر است که برای جلیقه مردانه رنگ آبی را برگزینیم. چرا آبی؟ زیرا آبی تیره و طوسی بهترین و مناسب‌ترین رنگ‌هایی هستند که برای پیراهن می‌توانیم انتخاب کنیم. همه ما نیز حتما یکی از این رنگ‌ها را در کمد لباس‌هایمان داریم. اگر ندارید هم پیشنهاد می‌کنیم حتما به دنبال پیراهن های مردانه مجلسیدر این رنگ‌ها باشید.
جمع آوری نهایی تیپ مردانه
تقریبا تیپ شما تکمیل شده است. اما این قدم آخر قدمی است که متاسفانه خیلی از آقایان از آن منحرف می‌شوند و به بیراهه می‌روند و تیپشان خراب می‌شود. ما سعی کردیم که کفش‌های مجلسی را نیز قهوه ای انتخاب کنیم که با قهوه ای کت سازگاری داشته باشند. کراوات نیز وقتی با رنگ آبی پایه و رگه های قهوه ای و کمی سفید در آن انتخاب شود، باعث می‌شود همه اجزای تیپ شما بهم بخورد.
وقتی تیپ بالا را اعمال کردید حالا وقتش رسیده که جلیقه مردانه را نیز با آن‌ها ست کنید و به جذابیت تیپتان اضافه کنید.
منبع: خشکشویی آنلاین پاکلین

چاپ این بخش