مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 27,786
» آخرین کاربر: Jasondweda
» موضوعات انجمن: 190
» ارسالهای انجمن: 196

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 25 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 0 کاربر عضو | 25 مهمان

آخرین موضوعات
کابینت هایگلاس
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: alavi.behnam@gmail.com
11-08-2019, 03:56 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 5
کابینت ممبران چیست؟
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: alavi.behnam@gmail.com
11-08-2019, 03:14 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 6
کابینت انزو
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: alavi.behnam@gmail.com
20-07-2019, 03:12 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 18
کابینت آشپزخانه چوبی
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: alavi.behnam@gmail.com
20-07-2019, 03:05 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 19
کابینت ممبران
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: alavi.behnam@gmail.com
20-07-2019, 02:54 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 21
خشکشویی به سبک آنلاین
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
15-07-2019, 12:02 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 21
مدیرعامل پاکلین: ادغام خش...
انجمن: بحث آزاد
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
15-07-2019, 11:59 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 20
عوامل مهم در انتخاب پنجره...
انجمن: سبک زندگی
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
28-05-2019, 08:59 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 43
نحوه تعویض پنجره قدیمی با...
انجمن: سبک زندگی
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
28-05-2019, 08:58 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 47
اصول نگهداری پنجره دوجدار...
انجمن: سبک زندگی
آخرین‌ارسال: MAJID POURSADAT
28-05-2019, 08:58 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 48

 
  کابینت هایگلاس
ارسال‌شده توسط: alavi.behnam@gmail.com - 11-08-2019, 03:56 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

کابینت هایگلاس چیست:

کابینت هایگلاس نوعی متفاوت از کابینت های ام دی اف است که به لحاظ زیبایی و درخشندگی خاص و تنوع رنگ زیاد در سال های اخیر توجه خیلی از مشتریان را به خود جلب کرده است . اما موضوعی که در این بین اهیمت پیدا میکند این است که وقتی میگوییم کابینت هایگلاس دقیقا منظورمان چه چیزی است.

در ادامه به این موضوع میپردازیم که منظور ازکابینت هایگلاس (HIGH GLOSS)  چیست و تفاوتش با کابینت ام دی اف ساده در چه چیزی است.

این تفکر که جنس کابینت  های ام دی اف و هایگلاس و ممبران با هم تفاوت دارند کاملا غلط میباشد ، در واقع مغز تمام این کابینت ها از جنس  ام دی اف میباشد و تفاوت آنها در جنس روکش آن ها میباشد . در واقع کابینت  هایگلاس همانگونه که از اسم آن مشخص است به معنی براق میباشد ، پس کابینت هایگلاس به کابینتی گفته میشود که جنس مغز آن از ام دی اف میباشد و روکش آن با ورق براق انجام شده است. البته این نکته هم باید ذکر شود که بدنه تمام کابینت ها از ام دی اف سفید مات ساخته میشوند و فقط درب ها ، دکور ها و قسمت هایی که به عنوان نمای کار قرار دارند از نوع براق ساخته میشوند.
آن چیزی که ورق های براق را از یکدیگر متمایز میکند جنس روکش های آن هاست ، در اینجا به معرفی برخی از ورق های براق میپردازیم :
[عکس: %D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8...00x135.jpg]

  • ورق ام دی اف (MDF) با روکش ملامینه براق :
روکش ملامینه درواقع همان روکش معمولی ام دی اف و یا روکش مات میباشد ، البته بعضی از این نوع روکش ها حالت براق دارند که براقیت این نوع روکش بعد از گذشت زمان ( به دلیل تابش نور و نوع جنس ملامینه) از بین میرود
[عکس: %D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%B3-1.jpg]
ورق ام دی اف با روکش پلی گلاس :

روکش پلی گلاس یا پلی لاک از نوعی پلی کربنات به شفافیت شیشه ولی سبک تر و با استحکام بیشتر ساخته میشود ، ضخامت این روکش ۱۸ میکرون میباشد و بر روی روکش ملامینه MDF  (روکش اصلیMDF  (پرس میشود . وقتی در کلام گفته میشود کابینت هایگلاس بیشتر منظور با کابینت با این نوع روکش میباشد .

[عکس: %D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%...00x436.jpg]
[عکس: %D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%B3-3.jpg]
ورق MDF با روکش اکرلیک :

روکش اکرلیک یا پلکسی گلاس در واقع براق ترین نوع روکش روی MDF  میباشد . این نوع روکش با گذشت زمان براقیت خود را حفظ نموده و ضد خش میباشد . البته هیچوقت نمیتوان گفت که سطح آن کاملا ضد خش میباشد (اگر از زاویه نزدیک و درجهت تابش نور نگاه کنیم گاها خط و خش دیده میشود اما در ظاهر کار نمایان نیست). و خش های ایجاد شده به وسیله پولیش برطرف میشوند
ورق MDF با روکش (UV) یا لامی گلاس :

سطح خارجی این ورق ها توسط یک لایه چند میکرونی UV پوشش داده میشود ، سطح کیفیت پوشش UV مورد استفاده برای این ورق ها به گونه ای است که تا سال ها براقیت خود را حفظ میکند .پوشش UV موجب ایجاد سطحی صاف و صیقلی بر روی ورق میشود ، همچنین ورقی که این پوشش را دارد مقاوم در برابر خش و ضربه میباشد ،همچنین این خاصیت ضد آب بودن را به چوب میدهد ( البته به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنیم که چوب در معرض آب باشد فقط در حد دستمال مرطوب) ، همچینین این پوشش ورق چوب را در برابر مواد تمیز کننده مثل شویند های که در خانه مورد استفاده قرار میگیرد مقاوم میکند .
 روکش کریستالی :
دسته جدید روکش های MDF روکش های کریستالی میباشند ، این نوع روکش از درخشندگی خاصی برخوردار است و کاملا نسبت به سایر روکش ها برتری دارد .این نوع روکش نیز در برابر خش مقاوم بوده و با گذشت زمان از درخشندگی و جلوه آن کم نمیشود .

[عکس: %D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8...00x135.jpg]
مزایای استفاده از کابینت هایگلاس :

کابینت هایگلاس یا براق علاوه بر زیبایی ظاهری ، مزیت های دیگری هم دارد تا شما را ترغیب به استفاده از این کابینت در آشپزخانه کند.
  • انعکاس نور
اولین و مهم ترین مزیت این کابینت خاصیت انعکاس نور میباشد ، این خاصیت باعث میشود تا نور محیط به خوبی به اطراف منعکس شود ، به خصوص برای آشپز خانه هایی که از داشتن نور مستقیم محروم هستند استفاده از کابینت هایگلاس توصیه میشود .
  • تمیز شدن راحت
کابینت هایگلاس به دلیل اینکه برجستگی سطحی ندارد خیلی سخت لکه چربی و آلودگی به خود میگرید (البته منظورمان لکه انگشت و دست نیست که این لکه ها خیلی راحت پاک میشوند ) همچنین به دلیل صاف بود سطحش خیلی راحت قابل تمیز شدن میباشد .

 

عوامل موثر بر قیمت کابینت هایگلاس :

 خیلی از اوقات ممکن است تولیدکنندگان کابینت برای یک طرح ثابت قیمت های مختلفی پیشنهاد کنند و این موضوع ذهن خریدار را درگیر میکند که آیا کسی که قیمت پایین تری دارد ، کابینت کار با انصافی است و آیا کسی قیمت بالاتری برای همان طرح کابینت ارائه کرده منصفانه قیمت نداده است ؟

در هنگام خرید کابینت خیلی خوب باید تحقیق کرد تا قیمت عرف بازار مشخص دستتان بیاید اما نکته ای که باید حتما از کابینت کار خودتان بپرسید این است که از کدام نوع ورق (برند ورق مورد استفاده) و همچنین یراق آلات برای کابینت منزل شما استفاده خواهد کرد .

تامین ورق  MDF  توسط تولید کنندگان داخلی و خارجی مختلفی صورت میگیرد ، شرکت های AGTویلدیز،آیشیک،AGE،واریو، گیزیر، و هچنین روکش مورد استفاده روی ورق ها نیز ممکن است ایرانی و یا خارجی باشد ، هرچند که بعضی از تولید کنندگان داخلی پا به پای تکنولوژی روز دنیا در حال حرکت هستند اما تا بوده جنس خارجی گرانتر از جنس ایرانی فروخته شده است .
در شرکت کابینت و دکوراسیون گریت بعد از توضیحات کارشناسان شرکت ما این حق انتخاب را به مشتریان خود میدهیم که قیمت کابینت منزل خود را با معین نمودن نوع ورق دلخواه ، و یراق آلات  مصرفی خودشان مشخص کنند .
کابینت هایگلاس با طراحی های گوناگون :


همانطور که گفته شد کابینت هایگلاس از تنوع رنگ بسیار زیادی برخوردار است در این قسمت با برخی از طرح های زیبای کابینت هایگلاس آشنا شوید .


آشپزخانه مدرن با کابینت هایگلاس طوسی و جزیره :
[عکس: %D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%...00x379.jpg]
[b]کابینت هایگلاس سفید :
[/b]


[/url][عکس: photo_2019-01-09_15-17-09.jpg]
[b]کابینت هایگلاس سفید و آبی :
[/b]


[عکس: %D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%...68x596.jpg]
[b]طراحی آشپزخانه مدرن با کابینت هایگلاس کریستال دورنگ :
[/b]


[عکس: %D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%...00x528.jpg]
[b]کابینت هایگلاس قرمز :
[/b]


[url=http://greatcabinet.ir/wp-content/uploads/2019/01/%D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%B3-8-1.jpg][عکس: %D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%...00x420.jpg]

چاپ این بخش

  کابینت ممبران چیست؟
ارسال‌شده توسط: alavi.behnam@gmail.com - 11-08-2019, 03:14 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ


کابینت ممبران یا وکیوم نوعی از کابینت های چوبی است که جنس مغز آن از نوع MDF  و یا نئوپان است که البته از نئوپان به دلیل پایین بودن کیفیت به ندرت استفاده میشود و تفاوت آن با کابینت MDF  در نوع روکش است. در واقع کابینت ممبران نوعی کابینت MDF  است که  روکش آن با تکنولوژی وکیوم انجام گرفته است.البته یاد آوری این نکته لازم است است که جنس بدنه تمام کابینت ها از MDF سفید میباشد و تفاوت انواع کابینت در نوع درب های آن میباشد.

دستگاه پرس وکیوم :

پرس وکیوم ممبران نسل قدیم دستگاه های پرس روکش بر روی چوب بوده است . این دستگاه ها هرگز به مرحله ی تولید داخلی نرسیدند و تماما به صورت وارداتی از کشور های خارجی وارد می شدند.


کابینت های ممبران در طراحی کلاسیک :

[عکس: photo_2019-08-07_13-59-13-700x700.jpg]

کابینت کلاسیک وسبک های سنتی همواره مورد پسند و منطبق با سلیقه ایرانیان بوده است، حکاکی و منبت و سرستون ها اجزای جدایی ناپذیر این نوع کابینت به شمار می آیند ، جنس کابینت کلاسیک که در گذشته اجرا میشدند از چوب طبیعی و حکاکی و ابزارهای به کار گرفته شده در این کابینت همگی به صورت دستی انجام میشد که علاوه بر زیبایی زیاد هزینه بالایی نیز به همراه داشت ، همچنین در کابینت های MDF  به دلیل نوع پرس روکش (فرآیند لمینت) امکان ایجاد نقش و نگار و حکاکی بر روی صفحه چوبی نمیباشد . از این رو بعد از ورود تکنولوژی CNC به صنایع آهن و شیشه  ، با به کار بستن این فناوری در صنایع چوب ، امکان ایجاد نقش و نگارهای دلنشین بر روی صفحه های چوبی به جود آمد و درسال های اخیر کابینت ممبران به خوبی جای خود را در آشپزخانه های ایرانی پیدا کرده است.
نحوه تولید کابینت ممبران
در شرکت کابینت و دکوراسیون گریت ، طرح مورد نظر ابتدا در نرم افزار ۳DMAX که تخصصی ترین نرم افزار در عرصه طراحی ۳ بعدی میباشد  طراحی و مدل میشود ، در مرحله بعدی مدل طراحی شده توسط دستگاه CNC به وسیله نرم افزار های مخصوص خود ( رادونیکس یا آرت کم) طبق الگوریتم های مختصاتی که برای دستگاه تعریف میشود بر روی صفحه چوب (صفحه چوب بدون روکش یا یک طرف روکش شده) پیاده سازی میشود ، بعد از پیاده سازی طرح ۳ بعدی روی صفحه چوب سطح آن کاملا با سمباده پرداخت میشود ، بعد از این مرحله سطح چوب از طریق پمب باد کاملا عاری از هرگونه گرد و خاک یا آلودگی و  براده باقیمانده از  CNC شود ، بعد تمیز کاری صفحه چوب به اتاق چسب برده میشود و سطح آن به وسیله پمپ با چسب چوب مرغوب آغشته میشود ، بعد از چسب کاری صفحه چوب آماده پرس وکیوم یا همان روکش ممبران میباشد. در این مرحله تخته ها روی دستگاه وکیوم چیده میشوند ، بعد از روشن کردن دستگاه تخلیه هوای داخل دستگاه توسط مکنده های قوی صورت میگیرد سپس المنت ها شروع به داغ شدن کرده و باعث ایجاد حالت خمیری در ورق روکش مینمایند ،  که بعد از رسیدن به دمای مناسب قسمتی که روکش روی آن سوار است به سمت پایین آمده و به روی قطعات CNC شده کشیده میشود و توسط چسبی که قبلا روی سطح چوب خورده به روی چوب میچسبد.

 

البته بعد از مرحله CNC  میتوان سطح چوب را با رنگ پلی اورتان نمود که در این حالت دیگر نیازی به وکیوم نمیباشد ، البته اینکار تا حدودی قیمت کابینت آشپزخانه شما را بیشتر میکند .

 

جهت مشاهده و دانلود کاتالوگ درب های تولید شرکت کابینت گریت بروی درب ممبران کلیک کنید

 
چرا کابینت ممبران محبوبیت بالایی دارد


کابینت ممبران جزء کابینت های سبک کلاسیک است، سبک کلاسیک به دلیل وجود منبت ها و فرایند تولید پیچیده تر نسبت به سبک مدرن هزینه تولید بالاتر و بالطبع قیمت بالاتری دارد، در بین کابینت های کلاسیککابینت ممبران قیمت تمام شده کمتر و بالطبع هزینه کمتری نیز نسبت به سایر سبک های کلاسیک دارد.علاوه بر آن به دلیل زیبایی این کابینت لوکس، جایگاه خود را در قلب آشپزخانه های ایرانی باز کرده است.
 

برای آشنایی با کابینت کلاسیک و کابینت مدرن کلیک کنید.

 

طراحی زیبا و لوکس کابینت ممبران:
 [عکس: photo_2019-08-07_14-20-45-700x700.jpg]


یکی از مهمترین فرآیند ساخت یک کابینت آشپزخانه، طراحی منحصر به فرد، مطابق با شرایط آن آشپزخانه است، جای لوله های ورودی و خروجی،هود و جانمایی تاسیسات بسیار مهم هستند، بنابراین اگر قصد دارید صاحب یک کابینت ممبران زیبا و بی نقص باشید باید تمامی المان های ساخت یک کابینت مطابق با شرایط آن آشپزخانه در نظر گرفت و طرح های کپی شده به هیچ عنوان استفاده نشود، شرکت گریت با بیش از ۱۵ سال سابقه تولید، یکی از بهترین گزینه های شما در طراحی این کابینت چشمنواز میباشد، به همین منظور این شرکت خدماتی رایگان در اختیار مشتریان عزیز جهت اعتماد سازی ارائه نموده است، تا قبل از هر اقدامی، جانمایی آشپزخانه خود همراه با ارائه قیمت تمام شده بدون پرداخت هیچ هزینه ای توسط مشتری انجام دهد.از خدمات ما بهره مند شوید.

این خدمات به این معناست که از اولین مرحله بعد از تصمیم گیری شما از اندازه گیری تا نصب کابینت همراهتان خواهیم بود.

تنوع رنگ در طراحی کابینت ممبران
[عکس: photo_2019-08-07_14-31-24-700x700.jpg]

یکی از دغدغه های بزرگ مشتریان در هنگام سفارش کابینت ممبران نوع حکاکی درب ها است، به همین منظور گروه کابینت و دکوراسیون گریت قبل از طراحی کاتالوگ درب ها را خدمتتان ارائه میکند و در بین درب ها میتوانید، نوع درب به همراه منبت های آن را ببینید و انتخاب کنید اگر بین دو درب اختلاف نظر دارید نگران نباشید ما محیط آشپزخانه تان را علاوه برطراحی رنگ های مورد نظرتان، درب های مورد نظرتان را هم برایتان طراحی میکنیم، این گروه دغدغه های مشتری را شناسایی و روز به روز در جهت ارتقاء سطح خدمات رسانی حرکت کرده است.
جهت دانلود و مشاهده نمونه درب ممبران و گل، تاج، پاخور و ستون های کابینت ممبران کلیک کنید.

 

مزایا کابینت ممبران :

 

قیمت مناسب کابینت ممبران 

 

کابینت ممبران جزء دسته کابینت کلاسیک در آشپزخانه محسوب میشود همانطور که قبلا اشاره شد سایر کابینت های کلاسیک دارای روکش یا همان فینیشینگ هایی با قیمت های بالاتری دارد و از جنس وکیوم است، پس در نظر داشته باشید کابینت ممبران قیمت کمتری نسبت به رنگ، روکش چوب، چوب و رنگ های پلی استر و پولیشی دارد و جزء ارزان قیمت ترین کابینت های کلاسیک است.

 
تنوع رنگ در کابینت ممبران تنوع رنگ در روکش های وکیوم یکی از بزرگترین مزیت های کابینت های ممبران به حساب می آید، دوستدار چه رنگی در کابینت آشپزخانه هستید؟! سفید؟ مشکی؟ کرم؟ قهوه ای خوشبختانه تمامی این رنگ های در طیف های رنگی مختلف کم رنگ و پررنگ در روکش های وکیوم موجود است
 

القای حس طبیعی 

 

کابینت های ممبران به دلیل فشردگی و استحکام و بدون گره بودن جنس مغزخود محدودیت ها و معایب کابینت های چوبی ندارند.همچنین به دلیل نوع روکش خود حس طبیعی بودن و نشاط کابینت چوبی را به خوبی القا میکنند .

 
استفاده از اکسسوری در ستون های زمینی و کمدی
[عکس: photo_2019-08-07_15-18-42-700x700.jpg]


اکسسوری های در کابینت ممبران یکی از پرکاربرد ترین فضاها برای قراردادن ادویه جات و لوازم ماشین لباسشویی و ظرفشویی است، اسکسسوری علاوه بر اینکه از فضاهای پرت مثل ستون ها استفاده میشود از ریخت و پاش موارد فوق جلوگیری میکند
 
سازگاری با محیط زیست :
 
کابینت هایی که با مغز MDF تولید میشوند به دلیل اینکه از نوعی چوب فرآوری شده تهیه میشوند باعث قطع درختان کمتری میشوند .
 
مقاومت در برابر رطوبت :
 
کابینت ممبران به دلیل نوع روکش PVC خود مقاومت بیشتری نسب به رطوبت در مقایسه با سایر کابینت های MDF  دارند، اما در نظر داشته باشید هیچ کابینت آشپزخانه ای کاملا ضد آب نیست.
 
تمیزکاری کابینت ممبران :
 
همانطور که قبلا اشاره شد جنس رویه یا فینیشینگ این کابینت از pvc یا همان پلاستیک هست، پس نگران کثیفی آن نباشید و در صورت کثیف شدن به راحتی تمیز میشود.
 
هزینه نگهداری پایین در کابینت آشپزخانه وکیوم
 
خراب شدن کمتر قطعات و لوازم جانبی در کابینت‌ آشپزخانه وکیوم به این معناست که علاوه بر اینکه موجب افزایش طول عمر و دوام کابینت ها می شود؛ هزینه تعمیر و نگهداری آنها را نیز کاهش می‌یابد و به همین دلیل خرج کمتری روی دست شما می گذارد.
  
معایب کابینت ممبران :
 
نیاز به نظافت بیشتر
 
با توجه به وجود شیار و ها و نقش و نگار هایی که روی نمای کابینت ممبران وجود دارد ، این نوع کابینت نیاز به نظافت بیشتر دارد، از طرفی روکش وکیوم به دلیل ماهیت pvc بودن آن، لکه ها به راحتی تمیز میشود
 
سخت پیدا کردن طرح مناسب در هنگام تعمیر
 
گاها ممکن است بر اثر ضربه و یا اصابت جسمی درب کابینت آسیب ببیند ، در این صورت پیدا کردن طرح مشابه درب قیلی در بازار خیلی کار راحتی نیست ، البته در شرکت کابینت و دکوراسیون گریت ما این خدمات را برای مشتریان خود انجام میدهیم تا در این مواقع خیلی کار سختی نداشته باشند .
 
افت شدید کیفیت در صورت استفاده از مواد نامرغوب
 
این مشکل البته خاص کابینت ممبران نیست به عبارت دیگر تاثیری که استفاده از متریال نامرغوب در افت کیفیت کابینت می گذارد شاید در هیچ نوع کابینتی اینقدر نباشد. بنابراین متریال مورد استفاده در ساخت کابینت خیلی اهمیت دارد ،تمامی مواد مصرفی مثل چسب و نوع روکش باید از متریال با کیفیت باشد در غیر این صورت به مرور زمان خاصیت خود را از دست میدهند .
 
طراحی کابینت ممبران
[عکس: 04-ax-zeyn.jpg]دقت داشته باشید یکی از مهمترین مراحل ساخت کابینت طراحی آن است، اگر طراحی توسط طراحان زبده و با تجربه انجام نشود مشکلات زیادی در نصب کابینت به وجود می آید، مواردی همچون در نظر گرفتن جای  لوله ها، در نظر گرفتن فضای بازشو وسایل آشپزخانه، به کار گیری عمق های مختلف کابینت برای ایجاد فضای بهینه و زیبایی بیشتر و …. همه و همه نیازمند تخصص و تجربه است، شرکت کابینت و دکوراسیون گریت با به کارگیری طراحان خبره و خوش سلیقه در زمینه طراحی آشپزخانه ، نوید داشتن آشپزخانه ای دنج و زیبا را به شما میدهد ، اگر قصد دارید کابینت آشپزخانه خودتان را عوض کنید ، کافیست در فرم ارسال کارشناس مشخصات خودتان را وارد نمائید تا کار شناسان شرکت گریت در اسرع وقت به صورت رایگان برای برداشت نقشه آشپزخانه منزل شما در محل حاضر شوند
عوامل موثر بر قیمت تمام شده کابینت ممبران

 

یکی از مواردی که تاثیر زیادی بر قیمت کابینت ممبران دارد ، نوع و مقدار حکاکی و نقش و نگار به کار رفته روی چوب میباشد ، همچنین نوع یراق آلات به کار گرفته شده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . جنس دستگیره ها میتواند از جنس برنز ، برنج ، کروم یا استیل باشد ، که با توجه به رنگ کابینت میبایست رنگ یرآق آلات متناسب با آن انتخاب شود.البته نوع مغز چوب و چسب مورد استفاده نیز خیلی اهمیت دارد . مغز چوب مورد استفاده شده معمولا از جنس واناچای، کاستومانا و چامسون میباشد، که تمامی آن ها دارای تراکم فیبر بالا هستند، البته توجه داشته باشید که هزینه یراق آلات و دستگیره به عهده سازنده کابینت میباشد، اما در مواقعی که مشتریان اصرار به استفاده از یراق آلات اتریشی مانند یراق آلات بلوم دارند این مابه التفاوت توسط مشتری پرداخت میشود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کابینت ممبران کلیک کنید 

 
تفاوت کابینت کلاسیک ممبران با کابینت های سبک مدرن :
[عکس: photo_2019-08-07_17-37-17-700x700.jpg]

ابینت ممبران جزء دسته کابینت کلاسیک در آشپزخانه در نظر گرفته میشود، در نظر داشته باشید زمانی که ابزاری بر روی درب ها زده شو، جدا از جنس رویه یا فینیشینگ درب ها، محصول تولید شده در دسته کلاسیک قرار میگیرد جهت آشنایی با کابینت کلاسیک و کابینت مدرن کلیک کنید، اما اگر بخواهیم در چند جمله تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن را بیان کنیم باید گفت سبک مدرن از برش ورق های رنگی ام دی اف بدون هیچی ابزاری بر روی آن تولید میشود و در دو دسته کابینت براق یا هایگلاس و ام دی اف مات تقسیم بندی میشود اما کابینت آشپزخانه ممبران از بعد از برش ورق های خام توسط دستگاه های پیشرفته CNC نقش و نگار شده و سپس توسط دستگاه ممبران یا وکیوم روکش مورد نظر بر روی آن به واسطه حرارت و چسب، چسبانده میشود، علاوه بر آن در کابینت های کلاسیک ممبران ستون ها، سر ستون، گل، تاج و پاخور های ابزار خورده وجود دارد.

 

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن از نظر نوع طراحی :

طراحی کابینت ممبران به مراتب سخت تر از طراحی کابینت های مدرن است.

 

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن از نظر ساخت :

ساخت بدنه در هر دو کابینت یکسان است اما نما و درب ها متفاوت میباشد.

درب ممبران : برش ورق خام + CNC درب ها و حکاکی + چسب کاری + پرس وکیوم

درب مدرن : برش + pvc لبه درب ها

 

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن از نظر انعکاس یا بازتاب نور :

جنس روکش ممبران مات و جنس روکش مدرن مات و براق است

 

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن از نظر نور پردازی :

نورپردازی در کابینت های آشپزخانه  مدرن هایگلاس مرسوم تر از ممبران است.

 

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن از نظر تنوع رنگ :

در هر دو کابینت رنگ های متنوع بسیار زیادی است اما در کابینت های ممبران علاوه بر رنگ های مختلف طرح ها و رگه های متفاوتی هم وجود دارد

 

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن از نظر اندازه آشپزخانه :

کابینت کلاسیک ممبران در آشپزخانه های بزرگ نما و جلوه بیشتری دارد و برای آشپزخانه های کوچک کمتر توصیه میشود اما کابینت مدرن در آشپزخانه های کوچک نیز کاربرد دارد.

نحوه سفارش کابینت ممبران

 
 در ادامه به صورت تیتر وار نحوه سفارش کابینت ممبران شرح داده شده است، اگر قصد هکاری با گروه کابینت و دکوراسیون گریت را دارید، میتوانید از خدمات رایگان ما بهره برده و فرم مربوطه را پر کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در محل شما به صورت رایگان حضور یابند.
قیمت کابینت ممبران


جهت اطلاع از نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران مطابق با اتحادیه کابینت سازان کلیک کنید،اما به طور مختصر زمانی که قیمت یک متر کابینت ممبران شامل یک متر کابینت دیواری به ارتفاع ۹۰ و یک متر کابینت دیواری به ارتفاع ۷۵ است، مطابق با اتحادیه کابینت سازان، کابینت زمینی ۶۰% قیمت یک متر و کابینت دیواری ۴۰% قیمت یک متر کابینت را دارد، دلیل درصد بندی قیمت کابینت ممبران به دلیل یکسان نبودن کابینت های زمینی و دیواری در آشپزخانه است، به عنوان مثال اگر در آشپزخانه تان ۵ متر کابینت دیواری و ۳٫۵ متر کابینت زمینی داشته باشید و قیمت کابینت را یک میلیون تومان در نظر بگیریم
یک متر کابینت زمینی = ۶۰۰٫۰۰۰ تومان
یک متر کابینت دیواری = ۴۰۰٫۰۰۰ تومان
قیمت کابینت = ۴۰۰٫۰۰۰*۵+۶۰۰٫۰۰۰*۳٫۵=۹٫۱۰۰٫۰۰۰
البته فاکتورهای دیگری هم در محاسبه قیمت کابینت ممبران دخیل هستند که در لینک قیمت کابینت ممبرانبه تفکیک توضیح داده شده است.
 
بهترین رنگ کابینت ممبران
 
خوشبختانه یکی از مهمترین مشخصه های بارز کابینت ممبران تنوع رنگ آن است، شما هر رنگی را که بخواهید میتوانید انتخاب کنید، اما پرطرفدار ترین رنگ های کابینت ممبران رنگ سفید، کرم، نخودی، قهوه ای کم رنگ، قهوه ای پر رنگ است.
 
کابینت ممبران سفید طلایی
[عکس: 01-haji.jpg]
 کابینت ممبران سفید طلایی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در کابینت ممبران است در این کابینت رنگ وکیوم سفید و سرستون ها ، پا ستون ها و گل های منبت شده به رنگ طلایی تولید میشود و ترکیب رنگ سفید و طلایی را میدهد

 
کابینت ممبران سفید
[عکس: photo_2019-07-07_11-10-37.jpg]
رنگ سفید به جرات میتوان گفت یکی از پرطرفدارترین و در عین حال زیبا ترین رنگ برای کابینت آشپزخانهاست، این رنگ علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه یک رنگ دلباز است که مرور زمان دچار دمودگی نمیشود

 
 کابینت ممبران رنگ نخودی، کرم یا زرد
[عکس: 02-asx.jpg]

کابینت ممبران قهوه ای کم رنگ

[عکس: 07-asx.jpg]

کسانی که از دوستداران چوب هستند قطعا بهترین گزینه برای آن ها کابینت ممبران قهوه ای است خوشبختانه این روکش ها علاوه بر رنگ شبیه به چوب دارای الگوی نقش و نگار انواع چوب هستند که استفاده از این روکش ها سبکی به شدت کلاسیک را به ارمغان خواهد آورد

 

کابینت ممبران قهوه ای پر رنگ

 

این رنگ از کابینت به دلیل تیره بودن بهتر است در آشپزخانه هایی با فضای بزرگ اجرا شود.

 
گروه کابینت و دکوراسیون گریت با تیمی مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد، از اینکه همراه ما بودید سپاسگذاریم.

چاپ این بخش

  کابینت انزو
ارسال‌شده توسط: alavi.behnam@gmail.com - 20-07-2019, 03:12 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

کابینت انزو چیست؟

کابینت انزو برای اولین بار توسط شرکت Zentique آمریکا در نیوجرسی تولید و روانه بازار شد در واقع انزو نام برند این شرکت است که فقط به محصول تولیدی این شرکت میتوان نام کابینت انزو را استفاده کرد و کابینت های انزو تولیدی سایر شرکت ها برگرفته از محصولات این شرکت میباشد و میتوان اسم طرح انزو نام برد، چونکه تمامی کابینت های تولیدی سایر شرکت ها تولید شده توسط شرکت Zentique نیست و توسط سازندگان ایرانی ساخته شده است پس بهتر است به جای استفاده از کابینت انزو از کابینت طرح انزو استفاده شود

هماهنطور که قبلا هم توضیح داده شده تفاوت تمامی کابینت ها در جنس در و نمای آن کابینت هست و فضاهای داخلی کابینت (یونیت ها) در تمامی انواع کابینت یکسان است و یونیت های داخلی تماما از mdf با روکش سفید که به ورق های سفید صابونی هم در بازار شناخته شده است این مطلب در طراحی و تولید کابینت های انزو مستثنی نیست.

ولی چه نوع از کابینت را میتوان انزو نام برد
در واقع کابینت انزو ترکیبی از کابینت ممبران با روکش وکیوم و نماهای cnc نشده با روکش وکیوم هست که رنگ نما و درب به رنگ سفید براق میباشد قطعا این سوال پیش می آید که چه تفاوتی بین کابینت انزو و کابینت های ممبران پرس وکیوم هست در ادامه به تفاوت های کابینت انزو با کابینت های ممبران میپردازیم

[عکس: photo_2019-02-09_14-08-49-700x379.jpg]
قبل از بیان تفاوت ها دانستن این نکته لازم است

تمامی کابینت ها از ورق های خام ۱۶ میل با روکش های متفاوت ساخته شده است برای مثال کابینت های mdf از ورق ۱۶ میل خام با پرس روکش مات تولید میشود و کابینت های هایگلاس از ورق ۱۶ میل با روکش های براق و کابینت های ممبران از ورق ۱۶ میل خام cnc شده و پرس روکش های وکیوم تولید میشوند در ادامه ۵ تفاوت کابینت های انزو با کابینت های ممبران (پرس وکیوم) بیان میشود.

تفاوت اول کابینت های انزو با کابینت های ممبران:
تفاوت ضخامت ورق به کار رفته : در کابینت های mdf  یا هایگلس یا ممبران از ورق های ام دی اف ۱۶ میل استفاده میشود در صورتی که برای تولید کابینت های با نام انزو از ورق های با ضخامت ۲۵ میل  استفاده میشود
[عکس: 3.jpg]
تفاوت دوم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :
[عکس: %D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%DB%8C-6-500x600-1.jpg]
تفاوت ضخامت روکش وکیوم به کار رفته در کابینت انزو با کابینت های ممبران (پرس وکیوم)
ضخامت روکش در کابینت های انزو بیشتر از کابینت های وکیوم است دلیل آن به دلیل جنس روکش به کار رفته در کابینت های انزو است

تفاوت سوم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :

در کابینت های انزو چهار طرف درب ها توسط دستگاه cnc تراش میخورد به طوری که قطر درب ها روند کاهش ضخامت دارند که این کار باعث زیبایی و شکل منحنی به نمای کابینت انزو را میدهد

[عکس: 47431851_437340113468459_8507920915877593088_n-1.jpg]

[عکس: 1-4-1-1140x855-1-700x525.jpg]

تفاوت چهارم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :

در کابینت های انزو رنگ نما و درب ها معمولا سفید یا شیری هستند که جنس وکیوم آن ها براق هست در واقع به طور محاوره ای کابینت انزو ترکیب کابینت های وکیوم با روکش براق مثل کابینت های هایگلاس به رنگ سفید است این درحالی است که کابینت های ممبران وکیوم دارای تنوع رنگ بسیار زیادی هستند

رنگ سفید در کابینت های انزو به طرز چشمگیری زیباست و باعث ست شدن تمامی لوازم با هر ترکیب رنگی با این کابینت ها میشود همچنین به دلیل براق بودن آن باعث بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه شما میشود همچنین به دلیل براقیت سطح روکش به کار رفته در کابینت های انزو تمیز کاری این نوع کابینت ها به مراتب راحت تر از کابینت های ممبران است

[عکس: 1-1-1-1140x1520-1-700x933.jpg]


تفاوت پنجم کابینت های انزو با کابینت های ممبران :
قیمت کابینت های انزو به مراتب بیشتر از کابینت های ممبران است دلیل آن را موارد بالا به آن ها اشاره شد جنس ورق ضخامت درب ها و تراش نما و درب از مهمترین عوامل اختلاف قیمت بین کابینت های انزو و ممبران است
و اما اگر شما از طرفداران کابینت های ممبران و هایگلاس هستید یا دوستدار کابینت های کلاسیک سنتی هستید و درخشیدن نمای کابینت ها برای شما مهم است بهترین انتخاب برای شما کابینت های انزو است که به طرز کلاسیک واری میدرخشند.
[عکس: photo_2019-02-09_14-08-54-700x379.jpg]

تفاوت کابینت های انزو و رنگ پولیشی

شاید در کنار نام کابینت های انزو کابینت رنگ پولیشی هم شنیده باشید، کابینت های رنگ پولیشی همان کابینت های انزو هستند با این تفاوت که کابینت های انزو پس از CNC با دستگاه پرس وکیوم روکش های آن وکیوم میشود اما کابینت های رنگ پولیشی پس از CNC با رنگ های پلی اورتان پولیش  شده و سطح آن به طور عجیبی براق میشود براقیت سطوح کابینت های رنگ پولیشی همانند آیینه هست.
[عکس: photo_2019-02-09_14-08-51-700x379.jpg]

[عکس: photo_2019-02-09_14-08-52-700x379.jpg]

جمع بندی:

گروه کابینت و دکوراسیون گریت یکی از تولید کنندگان بزرگ با طراحی های خاص و چشمگیر پیشرو در تولید کابینت های انزو(انزو وکیوم، انزو رنگ پولیش)  است پس اگر قصد دارید محل خود را کابینت کنید از طریق فرم اعزام کارشناس رایگان یا از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت با ما در تماس باشید.چاپ این بخش

  کابینت آشپزخانه چوبی
ارسال‌شده توسط: alavi.behnam@gmail.com - 20-07-2019, 03:05 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

کابینت کلاسیک تمام چوب (چوب طبیعی) چیست؟
کابینت اشپزخانه از زمان صنعتی شدن انسان ها و به وجود امدن شهرهای بزرگ وارد خانه ها شد .ابتدا اشپز خانه به صورت تاقچه بندی روی دیوارها شکل پیدا کرد و خبری ازهنر چیدمان گاز یا هود نبود بلکه گاز به صورت تنور خارج از اشپزخانه استفاده میشد. اولین اشپزخانه هایی که به صورت کامل با چیدمان جانمایی گاز و هود خود را به بشر معرفی کرد اشپزخانه هایی به سبک تمام چوب بود .
این سبک از آشپزخانه ابتدا در کشورهای اروپایی استفاده میشد.ولی امروزه سبک های مختلفی از این کابینت  وجود دارد .کابینت کلاسیک سنتی تمام چوب ایرانی .نوع دیگری از این کابینت است که طی سالیان به دست هنرمندان خوش ذوق ایرانی شکل پیدا کرد.
کابینت کلاسیک تمام چوب از کامل ترین سبک های کابینت است چرا که در طول دو قرن این سبک از کابینت در تمام نقاط دنیا اجرا شد و توانست خود را درذهن و سلیقه های مختلف مردم دنیا جای دهد.

[عکس: %D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%88%D8...68x512.jpg]

استفاده از متریال چوب طبیعی اولین برتری این نوع کابینت نسبت به سبک های دیگر است. حتی با وجود پیشرفته شدن صنعت دیزاین و به وجود اوردن انواع متریال های چشم گیرکه هر کدام در نوع خود خاص هستند .چوب طبیعی هنوز اولین و برترین متریال در صنعت دیزاین است.

[عکس: %D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%88%D8...68x576.jpg]


زنده بودن و طبیعی بودن چوب همه ی سلیقه ها را به سمت خود میکشد.مقاومت چوب دربرابر ضربه و ضد آب بودن نسبی آن نسبت به بقیه انواع کابینت های آشپزخانه برتری دیگری نسبت به دیگر کابینت ها است.

چوب های مورد استفاده در کابینت های تمام چوب (چوب طبیعی) کلاسیک :

تنوع بسیار بالا انواع چوب برتری دیگر سبک کابینت تمام چوب است .تصور کنید چوب راش را باگره های نامنظم یا چوب گردو با گره های درشت چوب یا چوب بلوط با گره های برجسته ، چوب ملچ با گره های منظم که خود شبیه به یک قاب عکس هست چوب رز وود با رنگ زرشکی، انواع چوب های زیبای افریقایی و تنوع بسیار بالای آنها میتواند یک کالیته زیبا چوب طبیعی در جای جای کابینت کلاسیک تمام چوب شما استفاده شود.


[عکس: %D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%88%D8...68x576.jpg][عکس: %D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%88%D8...overed.jpg]
[عکس: %DA%86%D9%88%D8%A8-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8...overed.jpg]
[عکس: %D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%88%D8...68x576.jpg]
[عکس: %D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%88%D8...overed.jpg]
[عکس: %D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8...00x135.jpg]
مزیت های شکل پذیری کابینت های تمام چوب (چوب طبیعی) کلاسیک :

امکان ایجاد تراش روی چوب و امکان ایجاد حجم دهندگی روی چوب ،دست طراحان و استادکاران را بیش از همه ی سبک های کابینت باز میگذارد تا بتوانند هر آنچه که در ذهن مشتریان سبک کابینت کلاسیک تمام چوب نقش بسته است را اجرا کنند . در طراحی کلاسیک امکان ایجاد تقارن سازی در طراحی  کابینت تقارن سازی در ابزار درب ها و در انتها ساخت یک مرکزیت در بین این تقارن سازی ها سبک کلاسیک را ایجاد کند نا گفته نماند که سبک کلاسیک از اختلاف سطح های زیادی برخوردار است که بیشتر توسط ستون ها و سرستون ها ایجاد میشود .برخلاف دیگر سبک های کابینت که با ام دی اف ساخته میشود دست طراحان و استاد کاران باز نیست که هر ایده ای را پیاده سازی کنند .در نمونه های مشابه کابینت تمام چوب مثل کابینت روکش چوب و ممبران امکان ایجاد ابزار تراش و منبت کاری را تا حدی دارید زیرا شما نمیتوانید بیش از ۶ میلیمتر سطح ام دی اف را تراش دهید یا منبت کنید چرا که تراش کاری بیش از ۶ میلیمتر کابینت شما را ضعیف میکند .اما در کابینت کلاسیک تمام چوب به خاطر تراکم و قدرت بالای چوب دست استادکار برای تراش انواع منبت ها و تراش های عمیق باز است همچنین چوب طبیعی در کل وزن کمتری نسبت به ام دی اف دارد وزنی نزدیک به نصف ام دی اف با این حال در نگهداری انواع لولا مقاوم تر است و پیچ خور بهتری دارد و مانند بقیه سبک کابینت ها به مرور زمان صدای باز و بسته شدن کابینت را نمیشنوید، به عنوان مثال پیچ های یک لولا ساده بر روی ام دی اف بعد از چند سال شل شده و باعث صدای درهنگام باز و بسته شدن و تغییر شکل منظم درب ها در هنگام بسته بودن میگردد درب ها نا تراز می ایستند اما در کابینت تمام چوب کلاسیک این اتفاق اصلا نمی افتد چرا که تراکم چوب به گونه ای است که لولا به هیچ عنوان بعد از چند سال شل نمیشود .

رنگ آمیزی کابینت های تمام چوب (چوب طبیعی) کلاسیک :

تنوع در رنگ امیزی چوب و حتی تنوع در رنگ امیزی در یک سبک خاص دیگر مزیت کابینت کلاسیک تمام چوب است به عنوآن مثال اگر ما یک کابینت کلاسیک تمام چوب واحدی را در نظر بگیریم و آن را به صورت کهنه کاری رنگ امیزی کنیم کابینتی به شدت کلاسیک داریم که بیشتر از چند رنگ و رنگ های شاد در کهنه کاری استفاده میشود ولی اگر ما کابینت تمام چوب همآن واحد را به صورت خود رنگ رنگ امیزی کنیم یعنی به جای استفاده از رنگی خاص سطح زیبای چوب خام را ساب زده یا نرم کنیم و با استفاده از پلی استر یا پلی اورتآن شفاف (غیرپوششی) آن را براق کنیم یک کابینت کلاسیک مدرن ساختیم یا با استفاده از چوب بلوط رنگی برجسته به کار بزنیم آنگار طبیعت را وارد خآنه خود کرده ایم .پس باید بپذیریم که کابینت تمام چوب کلاسیک کاملترین نوع کابینت در بین رقبای خود است.
[عکس: %DA%86%D9%88%D8%A8-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8...overed.jpg]

همنشینی با سایر متریال ها در کابینت های تمام چوب (چوب طبیعی) کلاسیک :

همنیشنی با سایر متریال ها حتی امکان ایجاد رویه کوبی پارچه در قسمتی از کار، ایجاد سایه روشن های طلایی در قسمت های ابزار خورده برای لاکچری کردن کار، یک دستی در بافت چوب حتی در قسمت های منبت کاری شده حتی با عمق زیاد، همنشینی و زیبا جلوه کردن انواع سنگ ها (کورین و گوارتز) برای ایجاد صفحه کابینت ،تراش دادن درب ها و عدم استفاده از دستگیره، یک دستی در پوشش رنگ مورد نظر حتی در قسمت های منبت شده (مثال در کابینت روکش چوب قسمت های ابزار خرده و قسمت های منبت شده فاقد طرح گره ای چوب هستند و باعث ایجاد دوگانگی در رنگ میشوند به طوری که قسمت روکش چوب رنگ غیر پوششی میخورد تا گره چوب نمایآن باشد اما قسمت منبت شده که خام است رنگ پوششی میخورد ) همه این ها از مزیت های کابینت های چوب طبیعی است که دست طراحان وکابینت کاران را برای زیبا شدن هرچه بیشتر محیط آشپزخانه شما باز میگذارد
[عکس: %D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%88%D8...overed.jpg]

شرایط و مقاومت کابینت های تمام چوب (چوب طبیعی) کلاسیک :

شرایط و استاندارهای نگهداری کابینت کلاسیک تمام چوب .کاملا ساده و قابل اجرا است همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد کابینت کلاسیک تمام چوب بسیار مقام در برابر ضربه های احتمالی است وجود گره های چوب و در هم تنیده شدن بافت چوب، چوب را در برابر هر گونه ضربه احتمالی مقاوم میسازد . تراکم بالای چوب حتی اجازه نفوذ اب را هم به چوب میبندد و شما نباید زیاد نگرآن خیس شدن کابینت خود باشید چرا که نفوذ رطوبت باعث ایجاد باد کردن روی چوب نمیشود بر خلاف این سبک بزگترین دشمن ام دی اف نفوذ اب است چرا که باعث ایجاد تاب روی ام دی اف میشود و شکل ظاهری کابینت را خراب میکند . چوب طبیعی عمر بسیار بالایی دارد بسته به نوع چوب عمر آن تا بیش از ۵۰ سال قابل بازیابی است اگر شما از کابینت تمام چوب کلاسیک خود خسته شوید بعد از چند سال میتوآنید با رنگ امیزی مجدد کابینت خود تغییر داده، نوع رنگ یا نوع سبک رنگ کابینت را عوض کنید و دوباره بدون هزینه فقط با یک هزینه رنگ امیزی دوباره یک دست کابینت نو داشته باشید

(حتی اگر کابینت تمام چوب شما به وسیله ماده ای شیمیایی کثیف شود یا رنگ آن از دست برود با یک دست رنگ مجدد روی همآن ناحیه خراب شده کابینت به حالت اول خود بر میگردد )

شرکت دکوراسیون و کابینت گریت با بیش از ۱۵ سال تجربه در صنعت کابینت و دکوراسیون کاملا مسلط به انواع سبک های اجرایی کابینت کلاسیک تمام چوب است. ما با استفاده از دستگاهای سی ان سی روتاری(سه بعدی) و با بهره گیری از طراحان نخبه در نرم افزار زی- براش بهترین و به روز ترین منبت ها را در سبک کلاسیک تمام چوب و کلاسیک سنتی تمام چوب به شما ارایه میکنیم

چاپ این بخش

  کابینت ممبران
ارسال‌شده توسط: alavi.behnam@gmail.com - 20-07-2019, 02:54 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

کابینت ممبران چیست؟کابینت ممبران یا ۳D  نوعی از کابینت های چوبی است که جنس مغز آن از نوع MDF  و یا نئوپان است که البته از نئوپان به دلیل پایین بودن کیفیت به ندرت استفاده میشود و تفاوت آن با کابینت MDF  در نوع روکش است. در واقع کابینت ممبران نوعی کابینت MDF  است که  روکش آن با تکنولوژی وکیوم انجام گرفته است.البته یاد آوری این نکته لازم است است که جنس بدنه تمام کابینت ها از MDF سفید میباشد و تفاوت انواع کابینت در نوع درب های آن میباشد .
[عکس: photo_2019-07-13_13-23-36.jpg]

دستگاه پرس وکیوم :
پرس وکیوم ممبران نسل قدیم دستگاه های پرس روکش بر روی چوب بوده است . این دستگاه ها هرگز به مرحله ی تولید داخلی نرسیدند و تماما به صورت وارداتی از کشور های خارجی وارد می شدند.
کابینت های ممبران در طراحی کلاسیک :


طراحی کلاسیک وسبک های سنتی همواره مورد پسند و منطبق با سلیقه ایرانیان بوده است، حکاکی و منبت و سرستون ها اجزای جدایی ناپذیر این نوع کابینت به شمار می آیند ، جنس کابینت کلاسیک که در گذشته اجرا میشدند از چوب طبیعی و حکاکی و ابزارهای به کار گرفته شده در این کابینت همگی به صورت دستی انجام میشد که علاوه بر زیبایی زیاد هزینه بالایی نیز به همراه داشت ، همچنین در کابینت های MDF  به دلیل نوع پرس روکش (فرآیند لمینت) امکان ایجاد نقش و نگار و حکاکی بر روی صفحه چوبی نمیباشد . از این رو بعد از ورود تکنولوژی CNC به صنایع آهن و شیشه  ، با به کار بستن این فناوری در صنایع چوب ، امکان ایجاد نقش و نگارهای دلنشین بر روی صفحه های چوبی به جود آمد و درسال های اخیر کابینت ممبران به خوبی جای خود را در آشپزخانه های ایرانی پیدا کرده است.
نحوه تولید کابینت ممبران

در شرکت کابینت و دکوراسیون گریت ، طرح مورد نظر ابتدا در نرم افزار ۳DMAX که تخصصی ترین نرم افزار در عرصه طراحی ۳ بعدی میباشد  طراحی و مدل میشود ، در مرحله بعدی مدل طراحی شده توسط دستگاه CNC به وسیله نرم افزار های مخصوص خود ( رادونیکس یا آرت کم)طبق الگوریتم های مختصاتی که برای دستگاه تعریف میشود بر روی صفحه چوب (صفحه چوب بدون روکش یا یک طرف روکش شده) پیاده سازی میشود ، بعد از پیاده سازی طرح ۳ بعدی روی صفحه چوب سطح آن کاملا با سمباده پرداخت میشود ، بعد از این مرحله سطح چوب از طریق پمب باد کاملا عاری از هرگونه گرد و خاک یا آلودگی و  براده باقیمانده از  CNC شود ، بعد تمیز کاری صفحه چوب به اتاق چسب برده میشود و سطح آن به وسیله پمپ با چسب چوب مرغوب آغشته میشود ، بعد از چسب کاری صفحه چوب آماده پرس وکیوم یا همان روکش ممبران میباشد. در این مرحله تخته ها روی دستگاه وکیوم چیده میشوند ، بعد از روشن کردن دستگاه تخلیه هوای داخل دستگاه توسط مکنده های قوی صورت میگیرد سپس المنت ها شروع به داغ شدن کرده و باعث ایجاد حالت خمیری در ورق روکش مینمایند ،  که بعد از رسیدن به دمای مناسب قسمتی که روکش روی آن سوار است به سمت پایین آمده و به روی قطعات CNC شده کشیده میشود و توسط چسبی که قبلا روی سطح چوب خورده به روی چوب میچسبد.

البته بعد از مرحله CNC  میتوان سطح چوب را با رنگ پلی اورتان نمود که در این حالت دیگر نیازی به وکیوم نمیباشد ، البته اینکار تا حدودی قیمت کابینت آشپزخانه شما را بیشتر میکند .

جهت مشاهده و دانلود کاتالوگ درب های تولید شرکت کابینت گریت بروی درب ممبران کلیک کنید

مزایا و معایب کابینت ممبران :

القای حس طبیعی بودن :

کابینت های ممبران به دلیل فشردگی و استحکام و بدون گره بودن جنس مغزخود محدودیت ها و معایب کابینت های چوبی ندارند.همچنین به دلیل نوع روکش خود حس طبیعی بودن و نشاط کابینت چوبی را به خوبی القا میکنند .

سازگاری با محیط زیست :

کابینت هایی که با مغز MDF تولید میشوند به دلیل اینکه از نوعی چوب فرآوری شده تهیه میشوند باعث قطع درختان کمتری میشوند .

مقاومت در برابر رطوبت :

کابینت ممبران به دلیل نوع روکش PVC خود مقاومت بیشتری نسب به رطوبت در مقایسه با سایر کابنت های MDF  دارند

هزینه نگهداری پایین در کابینت آشپزخانه وکیوم
خراب شدن کمتر قطعات و لوازم جانبی در کابینت‌ آشپزخانه وکیوم به این معناست که علاوه بر اینکه موجب افزایش طول عمر و دوام کابینت ها می شود؛ هزینه تعمیر و نگهداری آنها را نیز کاهش می‌یابد و به همین دلیل خرج کمتری روی دست شما می گذارد.
نیاز به نظافت بیشتر

با توجه به وجود شیار و ها و نقش و نگار هایی که روی نمای کابینت ممبران وجود دارد ، این نوع کابینت نیاز به نظافت بیشتر دارد

سخت پیدا کردن طرح مناسب در هنگام تعمیر

گاها ممکن است بر اثر ضربه و یا اصابت جسمی درب کابینت  آسیب ببیند ، در این صورت پیدا کردن طرح مشابه درب قیلی در بازار خیلی کار راحتی نیست ، البته در شرکت کابینت و دکوراسیون گریت ما این خدمات را برای مشتریان خود انجام میدهیم تا در این مواقع خیلی کار سختی نداشته باشند .

 

افت شدید کیفیت در صورت استفاده از مواد متریال نامرغوب

این مشکل البته خاص کابینت ممبران نیست به عبارت دیگر تاثیری که استفاده از متریال نامرغوب افت کیفیت کابینت می گذارد شاید در هیچ نوع کابینتی اینقدر نباشد. بنابراین متریال مورد استفاده در ساخت کابینت خیلی اهمیت دارد ،تمامی مواد مصرفی مثل چسب و نوع روکش باید از متریال با کیفیت باشد در غیر این صورت به مرور زمان خاصیت خود را از دست میدهند .

طراحی کابینت ممبران :

شرکت کابینت و دکوراسیون گریت با به کارگیری طراحان خبره و خوش سلیقه در زمینه طراحی آشپزخانه ، نوید داشتن آشپزخانه ای دنج و زیبا را به شما میدهد ، اگر قصد دارید کابینت آشپزخانه خودتان را عوض کنید ، کافیست در فرم ارسال کارشناس مشخصات خودتان را وارد نمائید تا کار شناسان شرکت گریت در اسرع وقت به صورت رایگان برای برداشت نقشه آشپزخانه منزل شما در محل حاضر شوند

 [عکس: photo_2019-07-07_11-10-49.jpg]

عوامل موثر بر قیمت تمام شده کابینت ممبران :
یکی از مواردی که تاثیر زیادی بر قیمت کابینت ممبران دارد ، نوع و مقدار حکاکی و نقش و نگار به کار رفته روی چوب میباشد ، همچنین نوع یراق آلات به کار گرفته شده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . جنس دستگیره ها میتواند از جنس برنز ، برنج ، کروم یا استیل باشد ، که با توجه به رنگ کابینت میبایست رنگ یرآق آلات متناسب با آن انتخاب شود.البته نوع مغز چوب مورد استفاده نیز خیلی اهمیت دارد . مغز چوب مورد استفاده شده معمولا از جنس تایلندی (واناچای) یا ایرانی آرین سینا میباشد

چاپ این بخش

  خشکشویی به سبک آنلاین
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 15-07-2019, 12:02 PM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

امروزه  کمتر کسی پیدا می شود که گوشی های هوشمند حتی ساده ترین نوع آن را دارا نباشد . در عصری که تکنولوزی های متفاوت در تکاپو و سبقت از یکدیگر هستند یکی از مهم ترین اهداف در ابداع یک  تکنولوژی رفع نیاز افراد به راحت ترین شکل و ایجاد رضایت و جذابیت برای افراد می باشد.  امروزه به وضوح دیده می شود که بسیاری از مشاغل و خدمات موردنیاز اعم از خرید مواد غذایی لوله کشی حمل و نقل  خرید بلیت های مختلف  نظافت منزل و خشکشویی  که پیش تر به صورت حضوری و شیوه های تعاملی سنتی صورت می گرفت امروزه به صورت آنلاین  انجام شده و در زمان بسیار صرفه جویی می شود و همین یکی از موارد لذت بخش شدن استفاده از تکنولوژی برای افراد است . گام برداشتن به سمت امروزی شدن  حس مثبت رضایت را به همراه دارد.

خشکشویی آنلاین پاکلین با بهره گیری از همین نگرش و هدف  بستری مجهز  در راستای  صرفه جویی در وقت افراد و بهره مندی افراد از  بهترین خدمات رفاهی در زمینه شستشو و خشکشوییلباس هایشان  ایجاد کرده است.
تیم  خشکشویی اینترنتی پاکلین سرویس های مورد نیاز برای کار با کیفیت  از قبیل خشکشویی ، شستن، اتوکشی، رنگرزی، لکه برداری، تمیز کردن چرم و ... را با بهترین کیفیت به مشتریان خود از ابتدای شروع کار تاکنون ارائه کرده است  .  بدون شک این امر‌ تنها با استفاده از مرغوب ترین و به روزترین مواد و ماشین آلات امکان پذیر خواهد بود. تیم ما با کامل ترین و به روز ترین سرویس خشکشویی و اتوشویی،‌همواره در تلاش بوده تا  بهترین کیفیت را برای شما فراهم کند.
خشکشویی آنلاین پاکلین با سرویس دریافت و تحویل رایگان اقلام شمارا در مناسب ترین بازه زمانی ممکن و با هماهنگی های قبلی از شما دریافت و پس از انجام فرایند خشکشویی آنهارا مجددا با هماهنگی و در کمترین زمان به شما تحویل می دهد.در پاکلین وقت شناسی قول همیشگی ما به خود و  شماست.
از دیگر پارامتر های مهم در خشکشویی آنلاین پاکلین میتوان به  قیمت گذاری مقرون به صرفه اشاره کرد. تیم ما با قیمت بسیار رقابتی به ازای هر سفارش، اعتبار اولیه ده هزار تومان و با هدف رضایت هر چه بیشتر مشتریان گام بر می دارد. از دیگر موارد موثر در شناخته شدن خشکشویی آنلاین پاکلین تخفیف های مختلف آن در مناسبت ها و شرایط های مورد نیاز مشتریان می باشد که استفاده از آنها برای تمامی افراد امکان پذیر می باشد .
فاصله خشکشویی آنلاین پاکلین و شما تنها  یک درخواست است. استفاده از  اپلیکیشن خشکشویی آنلاین پاکلین بسیار آسان است  و هیچ نیازی به آموزش رسمس و به خاطر سپردن مراحل پیچیده نمی باشد.جهت ثبت نام تنها   لازم است در سایت رسمی خشکشویی آنلاین پاکلین شماره تماس خود را وارد کنید. کد ثبت نام به همراه لینک دانلود اپلیکیشن به موبایل شما ارسال می گردد بدین ترتیب شما می توانید سفارشات خود را ثبت نمایید. کافی است روی گزینه سفارش جدید کلیک کنید تاریخ و ساعت دریافت لباس را مشخص کنید و در ادامه تاریخ و ساعت تحویل لباس ها را  وارد نمایید.
با وارد نمودن آدرس، سفارش شما ثبت شده و تیم پشتیبانی برای تایید سفارش با شما تماس گرفته و در تاریخ مقرر برای دریافت لباس ها مراجعه خواهد کرد. دریافت و تحویل لباس ها رایگان می باشد و شما فقط هزینه خشکشویی را پرداخت خواهید کرد.
کلیه خدمات خشکشویی آنلاین پاکلین،با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت در تمام مناطق 22 گانه در اختیار شهروندان تهرانی قرار دارد.
هدف خشکشویی آنلاین پاکلین جلب رضایت  شما با بادوام نگه داشتن لباس های شماست.

چاپ این بخش

  مدیرعامل پاکلین: ادغام خشکشویی‌های آنلاین رویکرد درستی نیست
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 15-07-2019, 11:59 AM - انجمن: بحث آزاد - بدون‌پاسخ

"مجید صادقی" مدیرعامل استارت‌آپ خشکشویی اینترنتی پاکلین خبر مذاکره تعدادی از خشکشویی‌های آنلاین جهت ادغام را تایید و اعلام می‌کند که این یک رویکرد درست برای استارت‌آپ‌های این حوزه نیست چراکه صرفاً باعث تشکیل یک عدد منفی بزرگ‌تر می‌شود. به گفته او، استارت‌آپ‌ پاکلین به همین دلیل به درخواست بعضی استارت‌آپ‌های این حوزه برای ادغام پاسخ منفی داده است. صادقی در همین رابطه به می‌گوید:
"تصور من این است که این تصمیم، حاصل عملکرد غیرمثبت آنهاست. برخی اعلام می‌کنند که در حال حرکت در یک خط منفی هستند و جریان نقدینگی مثبتی ندارند. شاید سرمایه‌ای که برای این‌کار در نظر گرفته‌اند به اتمام رسیده و حالا همین اتفاق باعث شده تا بخواهند به سمت ادغام با هم حرکت کنند و از نظر من، این کار باعث می‌شود تا یک عدد منفی بزرگ‌تر به وجود بیاید. ادغام برای خشکشویی‌های آنلاین راهکار درستی نیست و به همین دلیل در این ادغام شرکت نمی‌کنیم."
صادقی در پاسخ به این سوال که چرا بعضی از خشکشویی‌های آنلاین باید به فکر ادغام باشند، می‌گوید: «ما کسب‌وکارهای این حوزه را با دقت بررسی کرده‌ایم. در بیشتر موارد ارزش افزوده‌ای‌ که ایجاد شده صرفاً از جنس قیمت پایین است. خشکشویی آنلاین پاکلین از طرفی روی قیمت مانور نمی‌دهد. شاید قیمت ما بالاتر از دیگران باشد، اما در کیفیت خدمات و لجستیک سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که هر روز ارزشمندتر می‌شود و به همین دلیل حاضر نیستیم در این ادغام شرکت کنیم."
صادقی همچنین اشاره می‌کند که در حال حاضر هیچ‌یک از استارت‌آپ های این حوزه تبدیل به بازیگر غالب نشده‌اند چراکه هنوز هیچ‌یک به بلوغ لازم نرسیده‌اند. با این حال او از جذب سرمایه جدید برای پاکلین خبر می‌دهد و می‌گوید: "روال جذب سرمایه ما همیشه به صورت پایدار ادامه دارد. حتی زمانی که یک راند جذب سرمایه داریم، باز هم به سرمایه‌گذاری دور بعدی فکر می‌کنیم چراکه اساساً سرمایه‌گذاری‌های کلان بیشتر از ۶ ماه زمان می‌برند. پس ما صبر نمی‌کنیم تا پول‌مان به اتمام برسد و بعد به فکر جذب سرمایه یا روش‌های دیگر باشیم."
صادقی با توجه بر اینکه شرایط اقتصادی در یک سال اخیر چه اثری بر فعالیت خشکشویی آنلاین داشته نیز می‌گوید که در این حالت، بازیگری که روی «جیب مردم» سرمایه‌گذاری کند، بازنده است:
"واقعیت این است که یک استارتاپ باید مشتری خود را در جامعه مشخص کند و خدمات مناسبی را به قشر خاصی که انتخاب می‌کند بدهد؛ قشری که اتفاقا شاید در این شرایط قوی‌تر هم شده است. ما هیچ زمان وارد بازی با قیمت نشدیم، بلکه روی زیرساخت حمل‌ونقل هوشمند سرمایه‌گذاری کردیم تا هزینه‌های خود را کاهش و کیفیت را افزایش دهیم. مشکل اینجاست که در این بازار بسیاری از بازیگران تلاش می‌کنند تا با قیمت بازی کنند. به همین شکل است که می‌بینیم بعضی بازیگران با تبلیغات گسترده می‌آیند، یک مدت با قیمت پایین کار می‌کنند، اما در نهایت پول‌شان تمام می‌شود و کنار می‌روند."
مدیرعامل پاکلین رشد این بازار را در آینده مثبت ارزیابی می‌کند و خبر از رشد ۳۴ درصدی آن در سطح جهانی می‌دهد.

چاپ این بخش

  عوامل مهم در انتخاب پنجره دوجداره upvc
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 28-05-2019, 08:59 PM - انجمن: سبک زندگی - بدون‌پاسخ

موارد تاثیر گذار در کیفیت و عایق نهایی و قیمت درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی:

۱-مهمترین عاملی که باعث میشود شما بتوانید درب و پنجره کاملا با کیفیت با عایق کامل داشته باشید انتخاب تولید کننده ای است که دارای کارخانه تولید پنجره با گرید A+ می باشد.
۲- انتخاب مارک پروفیل درب و پنجره upvc که در ایران دارای تاییدیه مرکز تحقیقات و استاندارد باشد،همینطور تحت لیسانس کشور آلمان و ضمانت نامه معتبر که بتوان در صورت بروز هرگونه مشکل داخل ایران پیگیری و به نتیجه رسید.
[img=973x0]http://avanupvc.com/wp-content/uploads/2014/11/11-1024x253.jpg[/img]
۳-استفاده از یراق آلات با آبکاری قوی و کیفیت بالا.یراق آلات پنجره دوجداره معمولا در کشور ترکیه ساخته و وارد ایران میشود،این یراق آلات درجه بندی داشته مارک هایی مانند آکادو و وی اچ اس از تولید کننده های درجه یک یراق آلات درب و پنجره می باشند.
۴-برای درزبندی پشت لنگه بازشو و دور شیشه از لاستیک هایی استفاده میشود که تاثیر بسیار مهمی در جلوگیری از ورود وخروج سرما،گرما و صدا دارد.لاستیک های مخصوص پنجره دوجداره باید از جنسEPDM باشد که در برابر حرارت و آسیب دیدگی مقاوم بوده خشک و جمع نشود.
[img=304x0]http://avanupvc.com/wp-content/uploads/2018/12/%D8%B3%DA%86%DB%8C%D9%84-300x99.png[/img]لاستیک درزبندی EPDM با مارک سچیل ترکیه از مهمترین عوامل تاثیر گذار در عایق پنجره های دوجداره
۵-استفاده از گالوانیزه مهار استاندارد که در داخل پروفیل upvc قرار می گیرد،این گالوانیزه بسته به نوع پروفیل ضخامت و سایزش تغییر می کند،تمام مقاومت و استواری درب و پنجره دوجداره upvc به این گالوانیزه بستگی دارد.متاسفانه برخی از تولید کنندگان برای ارزان کردن این گالوانیزه راحذف کرده یا ازضخامت و سایز اصلی استفاده نمی نمایند.
۶-انتخاب نوع شیشه دوجداره که توسط تولید کننده پنجره دوجداره به کارخانه شیشه سفارش داده می شود.در تولید شیشه دوجداره حتما باید دو نوع چسب بوتیل و پلی سولفاید استفده شود و برای جلوگیری از ورود رطوبت بین دو جداره داخل اسپیسر باید دانه های سیلیکاژل پر شود.شیشه ها باید از گرید A استفاده شود تا موج و خال نداشته باشد.

چاپ این بخش

  نحوه تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره upvc
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 28-05-2019, 08:58 PM - انجمن: سبک زندگی - بدون‌پاسخ

نحوه تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره به این شکل است که ابتدا کارشناسان اندازه مورد نظر را گرفته و پس از تولید برای نصب به منزل شما عزیزان ارسال می گردد.
سپس نصاب به محل پروژه اعزام می شود و متعلقات داخل پنجره قدیمی را بدون هیچ تخریبی برش داده وفریم زیر کار را باقی می گذارد.
[img=192x0]http://avanupvc.com/wp-content/uploads/2018/12/photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B1%DB%B2-%DB%B2%DB%B2_%DB%B1%DB%B3-%DB%B5%DB%B9-%DB%B3%DB%B0-192x300.jpg[/img]درب آهنی قدیمی قبل از تعویض
پس از برش کاری و تخلیه درب و پنجره قدیمی درب و پنجره دوجداره upvc نصب و دور آن با چسب سیلیکون ماستیک آببندی می شود.
[img=193x0]http://avanupvc.com/wp-content/uploads/2018/12/photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B1%DB%B2-%DB%B2%DB%B2_%DB%B1%DB%B3-%DB%B5%DB%B9-%DB%B2%DB%B9-193x300.jpg[/img]درب دوجداره upvc پس از نصب
سپس شیشه های دوجداره داخل درب یا پنجره نصب می گردد و پس از رگلاژ کامل به خریدار تحویل داده می شود.
[img=225x0]http://avanupvc.com/wp-content/uploads/2018/12/photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B1%DB%B2-%DB%B2%DB%B2_%DB%B1%DB%B3-%DB%B5%DB%B9-%DB%B3%DB%B1-225x300.jpg[/img]پنجره آهنی قدیمی قبل از تعویض[img=225x0]http://avanupvc.com/wp-content/uploads/2018/12/photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B1%DB%B2-%DB%B2%DB%B2_%DB%B1%DB%B3-%DB%B5%DB%B9-%DB%B2%DB%B7-225x300.jpg[/img]پنجره دوجداره upvc پس از نصب
یکی از راه های بسیار عالی برای عایق کردن منازل عوض کردن پنجره های قدیمی آهنی و آلومینیومی و چوبی است.
در منازلی که از درب و پنجره های قدیمی و تک جداره استفاده می شود تبادل سرما،گرما،صدا و گرد و خاک زیادی وجود دارد که این امر باعث میشود مشکلاتی چون:
۱-در زمستان خانه سرد بوده و حتی با زیاد کردن وسایل گرمایشی تاثیری نمی توان جلوی سرد شدن منزل را گرفت،درب و پنجره های دوجداره می تواند جلوی ورود سوز و سرما را به داخل خانه گرفته و نمی گذارد گرمای داخل خانه هدر رود همین امر باعث می شود هزینه های گاز و برق به شدت کاهش یابد.
۲-در خیابانهایی پر تردد صدای ماشین آرمشی که در منزل برای استراحت نیاز هست را از بین می برد.پنجره های دوجداره upvc در صورت تولید صحیح و استاندار و نصب درست می تواند تا ۷۰ دسیبل از ورود صدا جلوگیری نماید.
۳-امروزه به خاطر حجم زیاد ماشین ها یکی از مشکلات خانمها در منزل وجود گرد و غبار و دوده زیاد می باشد.به خاطر اینکه داخل درب و پنجره upvc از لاستیک های درزبند استفاده میشود تا زمانی که درب و پنجره بسته باشد هیچگونه خاک و دوده ای وآب به داخل خانه نفوذ نمیکند.

چاپ این بخش

  اصول نگهداری پنجره دوجداره
ارسال‌شده توسط: MAJID POURSADAT - 28-05-2019, 08:58 PM - انجمن: سبک زندگی - بدون‌پاسخ

مواردی که پس از نصب در و پنجره دوجداره بمنظور تمیز نگهداشتن و حفظ زیبایی آن و عملکرد یراق آلات پنجره دوجداره می بایستی به مورد عمل گذارده شود به شرح زیر می باشد:

برداشتن فیلم حفاظتی از کلیه سطوح بلافاصله پس از نصب و تمیز کاری سطوح با پارچه نم دار و در صورت لزوم مواد شوینده ملایم
با توجه به اینکه سطوح خارجی در معرض غبار و دود وآلودگی های جوی می باشد، ضروریست در صورت مشاهده آلودگی، سطوح آلوده تمیز شده تا از چسبیده شدن مواد آلاینده به سطوح و مشکل تمیز کاری جلوگیری شود.
کلیه اجزاء درب و پنجره دوجداره که بمنظور باز و بسته نمودن تعبیه شده اند می بایستی حداقل یک بار در ماه بازبینی و به عمل گذارده شوند تا از خوردگی یا سفت شدن بدلیل راکد بودن آن جلوگیری شود.همچنین لازم است سالی یکبار یراق آلات متحرک با روغن غیر اسیدی روانکاری شوند.
چنانچه کارهای تعمیراتی از قبیل بنایی، نقاشی و لوله کشی و غیره در اطراف در و پنجره های نصب شده انجام می شود لازم است سطوح در و پنجره دوجداره کاملاً پوشانده شده و پس از خاتمه کارهای مورد نظر سطوح تمیز کاری شوند.
در مواردی که روغن یا لکه شیمیایی بر سطوح در و پنجره باشد از شوینده ملایم برای رفع آن استفاده شود.
نوارهای درزبندی می بایستی حداقل سالی یکبار تمیزکاری شده و با روغن مخصوص برای جلوگیری از خشک شدن و شکنندگی آن روغن کاری شوند. از مواد شیمیایی اسیدی برای تمیزکردن نوار درزبندی استفاده نشود. در حین تمیزکاری توجه شود که به نوار صدمه وارد نشود.

چاپ این بخش