مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 7,246
» آخرین کاربر: xfxwhtqgzv
» موضوعات انجمن: 134
» ارسالهای انجمن: 140

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 3 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 1 کاربر عضو | 2 مهمان
xfxwhtqgzv

آخرین موضوعات
نقاشی اتاق کودک
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:17 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 77
نقاشی دیوار آجری
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:16 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 76
رنگ مناسب دفترکار
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:16 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 65
تزیین پله داخل ساختمان
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:15 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 70
نقاشی راه پله ساختمان و ن...
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:14 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 71
نقاشی درب چوبی ساختمان
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:14 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 67
نقاشی ساختمان با رنگ روغن...
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:13 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 72
طرز ساخت رنگ شكلاتی
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:13 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 73
ابزار های نقاشی ساختمان
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:12 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 64
نقاشی ساختمان و ترکیب رنگ...
انجمن: آشپزی و خانه داری
آخرین‌ارسال: samirakh
10-04-2018, 03:11 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 68

 
  نقاشی اتاق کودک
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:17 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

در نقاشی ساختمان نقاشی اتاق کودک از اهمیت به سزایی برخوردار است. دکوراسیون اتاق کودک بایستی مطابق با روحیات کودک و با طرح ها و رنگ های شاد و کودکانه تزئین شود .دیوارهایی با طرح های فانتزی و کارتونی و یا نقاشی های شاد و رنگی، فضای اتاق کودک شما را خلاقانه تر می نماید، در واقع در تزئین و چیدمان اتاق کودک و یا نوزاد، هدف اصلی ایجاد فضایی آرام و دلنشین می باشد که در سنین بالاتر نیز برای او قابل استفاده بوده و جذابیت خود را حفظ کند.
نقاشی های دیواری جذاب امکان زیباسازی فضا را با امکانات محدود مقدور ساخته و امکان طراحی دکوراسیونی مطابق با سلیقه و در طرح های بسیار متنوعی را مهیا می سازد که از رنگ ساده و یا ترکیب چند رنگ بسیار جذاب تر بوده و تم کودکانه و منحصر به فردی به اتاق القا می کند .
به کارگیری این ایده در اتاق هایی با مبلمان محدود بسیار هوشمندانه می باشد زیرا فضا را پر کرده و با صرف هزینه محدود برای خرید مبلمان، فضا را کودکانه چیدمان می نماید.
طرح های شاد بر روی دیوار اتاق کودک علاوه بر افزایش خلاقیت در کودکان شادی و لطافت را برای آنان به ارمغان آورده و علاقه کودکان را به اتاق افزایش می دهد.

چاپ این بخش

  نقاشی دیوار آجری
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:16 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگخونه – نقاشی دیوار آجری سبک خاص خود را دارد و بیشتر برای زیبایی دیوار استفاده می شود و هدف دیگری را دنبال نمی کند. برای رنگکاری دیوار آجری معمولا از رنگ های اکرلیک استفاده می شود . حلال این رنگ ها آب می باشد .
اگر شما قصد نقاشی دیواری آجری دارید حتما قبل از شروع به کار ترک های دیوار را بپوشانید تا روند رنگ آمیزی بدون مشکل پیش برود. برای این کار باید از بتونه های آماده استفاده کنید . این بتونه ها در رنگ فروشی ها موجود است .
قدم اول: تمیز کردن آجر
شما حتما باید دیوار را به وسیله ی فشار آب کاملا شستشو نمایید تا خیالتان از بابت گرد و خاک و کپک ها راحت باشد. در صورتی که دوست دارید دیوار در آینده کپک نزند می توانید از محلول آب و صابون برای این کار استفاده نمایید و آن را به فشار به دیوار بپاشید. برای ادامه ی کار باید چند روز صبر نمایید تا آجر ها کاملا خشک شود و هیچ گونه نم و رطوبتی در آن باقی نماند.
قدم دوم: پاک کردن رنگ های قدیمی و ملات
در صورتی که دیوار قبلا رنگ آمیزی شده و پوسته هایی از آن رنگ قدیمی باقی مانده است، به وسیله ی کاردک آنها را پاک نمایید تا هیچ گونه مواد اضافی و ملات بر روی دیوار باقی نماند. در پروژه های بزرگ از دستگاه سند بلاست برای لایه برداری هایی اینچنینی استفاده می شود .
قدم سوم: آستر کشی
قبل از رنگ آمیزی باید آستر مورد نظرتان را بر روی دیوار بپاشید تا رنگ اصلی ایستادگی و دوام بالایی داشته باشد و در اثر رطوبت و آفتاب تغییر رنگ ندهد و یا اینکه به صورت پوسته در نیاید.
قدم چهارم: درزگیری و بتونه کاری
پس از آستر کشی بند ها و سوراخ هایی که به مرور زمان به وجود آمده است را با بتونه پر کنید تا زیبایی و یک دست بودن دیوار کاملا حفظ شود.
قدم پنجم: رنگ آمیزی
حالا نوبت به رنگ نهایی است. با توجه به سلیقه تان میتوانید رنگ مورد نظرتان را انتخاب نمایید. سپس با قلمو یا پیستوله شروع به رنگ آمیزی دیوار کنید. به شما پیشنهاد میکنیم برای بهتر شدن رنگ حتما ۲ بار فرایند رنگ آمیزی را تکرار نمایید.

چاپ این بخش

  رنگ مناسب دفترکار
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:16 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگخونه – رنگ بیشتر دفترهای کار معمولا سفید است. علت اینکه در بیشتر مواقع افراد، برای محیط کار، منزل و فضاهای دیگر رنگ سفید را انتخاب میکنند؛ این است که کمتر با ترکیبات رنگی، تاثیر آن بر روی محیط و روند زندگی و به طور کلی روانشناسی رنگ آشنا هستند.
رنگ مناسب دفترکار
این در حالی است که هر رنگ باعث ایجاد نوعی روحیه خاص و اثربخشی متفاوت می شود. اگر از کسانی که رنگ سفید یا استخوانی را برای دیوار فضاهای خود استفاده کرده اند، بپرسید چرا این رنگ؟ به شما خواهند گفت که رنگ های دیگر پس از مدتی باعث خستگی چشم می شود… بله استفاده از رنگ در ابعاد گسترده اگر هوشمندانه نباشد، حتما خسته کننده خواهد شد. اما استفاده متناسب از آن چطور؟
نقاشی ساختمان
رنگ سفید احساس تمیزی و مرتب بودن را به فضای شما می دهد. تحقیقات نشان داده که رنگ چگونه می تواند بر روی روند کاری ما تاثیرگذار باشد. در این مقاله درباره رنگ ها و تاثیر آنها با هم صحبت خواهیم کرد. شاید زمان آن رسیده باشد که رنگ دفتر خود را تغییر دهید!
رنگ تنها بر روی روحیات فرد تاثیر گذار نیست، بلکه می تواند باعث عقب نشینی یک شخص از حضور در محیط کار بشود.
تحقیقی در دانشگاه تگزاس انجام شد که در آن تاثیر سه رنگ قرمز، سفید و آبی اقیانوسی بر روی روند کاری افراد را مورد بررسی قرار میداد.
نقاشی ساختمان
این آزمایش در تاثیر رنگ قرمز با توجه به نویزی که در محل کار ایجاد میکند ، افراد را به دو دسته تقسیم میکند. افرادی که دارای حساسیت بالا هستند، در یک ااتاق کاملا قرمز دچار پریشانی و آشفتگی شدند و افرادی که حساسیت کمتری دارند، مشکلی با کار کردن در یک اتاق قرمز نداشتند. اما هر دو گروه در اتاق سفید در مقایسه با اتاق قرمز دچار اشتباهات و خطاهای کاری بیشتری میشدند. رنگ سفید نمیتواند تاثیر خوبی روی پرباری و اکتیو بودن افراد داشته باشد. بهتر است رنگ سفید و خاکستری را از لیست رنگ های متناسب برای دیوارهای محل کارتان حذف کنید! چرا که سفید و خاکستری عقیم ترین رنگ برای فضای کاری است. به جای آن رنگ آبی اقیانوسی رنگ متناسبی محسوب می شود. در تحقیقاتی دیگر پرسش نامه ای میان کارکنان چند شرکت معتبر پخش شد. از آنها سوال شده بود مناسب ترین رنگ برای فضای کاری خود را چه رنگی می دانند. پاسخ اکثریت آنها رنگی میان آبی و سبز بود. رنگ سبز آبی و یا آبی اقیانوسی به علت خاصیت آرامش بخشی اگر با یک نور مناسب ترکیب شود و در کنار آن از چند عنصر با تن قرمز استفاده شود تا گرمای لازم برای فضا را ایجاد نماید می تواند انتخاب مناسبی برای فضای کاری شما باشد. کافی است بدانید چگونه می توانید این رنگ را با عناصر محیط و نور به تعادل برسانید. همانطو که گفته شد رنگ ها می توانند احساسات متفاوتی را در اشخاص شکل بدهند. در این قسمت به بررسی جداگانه هر رنگ و تاثیر آن بر فضای کاری می پردازیم.
چه رنگی برای دفتر کار شما مناسب است؟
رنگ قرمز: مناسب برای افرادی که با جزئیات سروکار دارند. رنگ قرمز یک رنگ قدرتمند است و باعث افزایش فشار خون در افراد می شود. دانشجویی در دانشگاه کلمبیا (UBC) تحقیقاتی در زمینه تاثیر این رنگ بر روی کارمندان انجام داد و متوجه شد که قرمز می تواند افزایش تمرکز افرادی شود که مجبور به کار با جزئیات هستند.
رنگ آبی: رنگ مناسب برای افرادی که در محل کار خود در حال آفرینش چیزی هستند. آبی رنگی آرامش دهنده است. این رنگ باعث ایجاد حس اعتماد، ارتباط موثر و بازده کاری می شود. همینطور رنگ آبی مناسب برای افرادی است که به دنبال ذهنی باز برای پذیرش و یافتن ایده های جدید هستند. اگر به دنبال ایده های جدید، و یا ایده های ناگهانی هستید؛ رنگ آبی را به شما پیشنهاد میکنیم.
رنگ زرد: اتاق کنفرانس و یا مشاوره خود را زرد نکنید. زرد رنگ خوشبینی است اما استفاده از آن در ابعاد زیاد می تواند باعث آشفتگی و دلواپسی شود. تحقیقات نشان می دهد اتاق های زرد رنگ فشار و خشم را افزایش می دهند. بنابراین زرد انتخاب مناسبی برای محیط کاری در ابعاد گسترده نیست.
رنگ سبز: سبز رنگ الهام بخشی و نوآوری است. شبیه به آبی، سبز رنگی آرامش بخش است که باعث تعادل احساسی می شود. این رنگ همینطور می تواند نیروی خلاقه افراد را بهبود ببخشد. سبز نیز رنگی مناسب برای افرادی است که دست به آفرینش میزنند و برای کار خود نیاز به ایده های جدید و خلاقانه دارند.
رنگ خاکستری: برای حفظ روحیه جنگجویی خود، از رنگ خاکستری دوری کنید. با اینکه خاکستری رنگی خنثی محسوب می شود اما می تواند ورود و خروج انرژی را قفل کند! اگر میخواهید کارکنان شرکت در خواب زمستانی به سر ببرد و کسل باشند حتما از رنگ خاکستری استفاده کنید. خاکستری می تواند اطمینان را از بین ببرد و احساس کسالت و افسردگی ایجاد کند. اگر خاکستری نرگ محبوب شماست، میتوانید در ابعادی کوجک از آن استفاده کنید و رنگ زرد و قرمز را چاشنی آن کنید تا تعادل رنگی را ایجاد کند و از تاثیر کسل بارش کم شود.
چشم ما می تواند ده میلیون رنگ را ببیند. آبی بهترین رنگ برای محیط کاری شناخته شده. اما چه آبی؟ آبی آسمانی و یا آبی کاربنی؟ رنگ ها میزان درخشندگی و نماهای مختلفی دارند. باید به جزییات هماهنگ کننده بسیاری برای انتخاب ست رنگی مناسب فکر کنید. اما بی شک انتخاب یک رنگ از میان تنالیته آبی بسیار بهتر از استفاده از رنگ های سفید و خاکستری و خنثی است. بهتر است ست های رنگی آبی و ترکیبات آن را نگاه کنید تا به نتایج بهتری برای تغییر دکور رنگی محل کارتان برسید.

نقاشی ساختمان

چاپ این بخش

  تزیین پله داخل ساختمان
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:15 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگخونه – پله داخل ساختمان فضایی است که با کمی خلاقیت و توجه می تواند تبدیل به بخش سرزنده و چشمگیر فضای داخلی شما شود. پیش تر در چیدانه ایده های متنوعی را در زمینه تزیین راه پله و تبدیل آن به یک فضای سرزنده برا شما بازگو کرده ایم اما امروز می خواهیم در رابطه با تزیین پله داخل ساختمان با ایده های مختلف رنگ آمیزی با شما صحبت کنیم پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.
تزیین پله داخل ساختمان با رنگ های سرد
انتخاب رنگ های رنگ های خاص با تم سرد برای تزیین پله داخل ساختمان بخصوص پله های چوبی می تواند ظاهر منحصر به فردی را برای دکوراسیون شما ایجاد نماید، این رنگ های سرد نظیر آبی یخی در کنار رنگ گرم چوب تعادل خاصی را در فضای داخلی شما به وجود می آورد با انتخاب رنگ هایی مثل زرد و نارنجی می توانید این ترکیب رنگ را کامل تر و دکوراسیون داخلی تان را منحصر به فرد تر کنید.
تزیین پله داخل ساختمان با تونالیته ی رنگی
می توانید برای تزیین پله داخل ساختمان خود از یک تونالیته ی رنگی خاص استفاده نمایید، این تونالیته می تواند رنگی همتناسب با سایر جزییات دکوراسیون شما و یا حتی رنگی متفاوت از سایر جزییات داخلی شما و باکس پله ی شما را از یک فضای مرده تبدیل به فضایی پویا و سرزنده نماید.
تزیین پله داخل ساختمان با رنگ های متنوع
از راه پله ی خود جعبه ی مداد رنگی بسازید! این ایده بهترین ایده برای خانه هایی است که کوچولوهای دوست داشتنی دارند، و با این ایده ی ساده می توانید به سادگی آن ها را به اتاق خواب خود هدایت کنید و ظاهر سرزنده تری به باکس پله ی خود ببخشید. توجه داشته باشید که انتخاب طیف رنگ های روشن تر نور را در فضای راه پله شما بیشتر منعکس می کند و پله داخل ساختمان شما پر نور تر خواهد بود.
تزیین پله داخل ساختمان با رنگ سیاه
اگر دوست دارید پله داخل ساختمان خود را تبدیل به یک نقطه ی مرکزی و چشم گیر در فضای دکوراسیون خود کنید رنگ سیاه بهترین انتخاب برای فضای دکوراسیون شماست. اما باید توجه داشته باشید که از این رنگ برای راه پله هایی با سقف کوتاه و فضای بسته استفاده نکنید چرا که ظاهر دکوراسیون راپله شما را گرفته تر و تنگ تر نشان می دهد.
تزیین پله داخل ساختمان با رنگ سفید
اگر فضای راه پله داخل ساختمانشما کوچک و سقف آن کوتاه است برای بزرگنمایی این فضا از رنگ سفید استفاده کنید با این کار به سادگی فضای خود را روشن تر و بزرگ تر جلوه می دهید.
تزیین پله داخل ساختمان با رنگ سیاه و سفید
شاید برای شما انتخاب رنگ سیاه و یا سفید مشکل باشد برای داشتن خواص هر دو رنگ در دکوراسیون راه پله خود به سادگی می توانید از ترکیب این دو رنگ به شیوه ای خاص و با ظاهری مدرن استفاده نمایید و فضای دکوراسیون خود را بیش از بیش منحصر به فرد نمایید.
تزیین پله داخل ساختمان با نقاشی رانر
یکی از نوستالژی های دوران کودکی همه ی ما دویدن روی رانر قرمز راه پله های خانه ی مادربزرگ هاست می توانید این ایده ی قدیمی را لباسی مدرن بپوشانید و در فضای دکوراسیون خود استفاده نمایید کافی استدر فضای پله داخل ساختمان تان رانر را همانند تصویر نقاشی کنید و ظاهر ویژه ای به دکوراسیون خود ببخشید.
تزیین پله داخل ساختمان با نقاشی خطی
ایده ی رانر را می توانید با خلاقیت خودتان تبدیل به یک ایده ی تازه کنید کافی است دست به کار شوید و خلاقیت های خودتان را عملی کنید حتی اگر مهارت کافی در زمینه نقاشی ندارید می توانید از استیکرهای آماده برای این منظور استفاده نمایید و از دکوراسیون سرزنده و پویای راه پله خود لذت ببرید.
تزیین پله داخل ساختمان با رنگ آمیزی کف
برای تزیین پله داخل ساختمان نیازی نیست همه ی بخش های پله را رنگ آمیزی کنید می توانید بسته به نوع فضا و دلخواه خودتان کف پله و یا ستون پله را رنگ آمیزی کنید و ظاهر خاصی به دکوراسیون پله داخل ساختمان خود ببخشید.
تزیین پله داخل ساختمان با رنگ آمیزی کلی
یکی از ایده های جسورانه که ظاهر دکوراسیون شما بیش از بیش منحصر به فرد می کند رنگ آمیزی تمام بخش های باکس پله ی شما با یک رنگ خاص است. در این ایده با توجه به تم دکوراسیونی خود رنگ خاصی را برای باکس پله ی خود انتخاب کنید و تمام بخش های آن اعم از قرنیز، کف پله، دیوار، نرده و حتی سقف را به آن رنگ در بیاورید و ظاهر ویژه و جسورانه ای به دکوراسیون خود ببخشید.

چاپ این بخش

  نقاشی راه پله ساختمان و نقاشی پارکینگ ساختمان
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:14 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگ خونه – نقاشی راه پله و پارکینگ ساختمان جزء مشترکات آپارتمان محسوب میشود به همین دلیل
تبادل نظر بین همسایه ها و صاحبان خانه باید مد نظر گرفته شود تا همه ساکنین آپارتمان
از انجام نقاشی راه پله و پارکینگ رضایت کامل داشته باشند.
زیبائی آپارتمانی که  در آن زندگی میکنیم حتما تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت زندگی ما خواهد داشت
تقریبا اغلب راه پله های آپارتمان های قدیمی ساخت دارای دیوارهای گچی هستند که موجب
خرابی زود دیوارها بر اثر اسباب کشی میشود و باعث تحمیل هزینه برای ساکنین میشود
این روزها سازنده های ساختمان اشتباه قدیمی راه پله ها را دیگر تکرار نمیکنند و تمام دیوارهای راه پله
را سنگ و یا سرامیک میکنند که این تصمیم خوبی برای دیوارهای راه پله به حساب می آید
نقاشی راه پله و پارکینگ ساختمان
راه پله به دلایل گوناگون همیشه در معرض گرد و قبار بوده و به خاطر تردد زیاد معمولا خیلی سریع
چرک شده و غبار آلود میشود به همین دلیل پیشنهاد ما برای رنگ راه پله استفاده از رنگهای روغنی
میباشد که هم کاملا قابل شستشو هستند و هم فضای راه پله را دل بازتر نشان میدهند.
استفاده از بلکا یا رومالین برای راه پله شاید موجب این شود که دیوارها دیرتر خراب شوند ولی
از نظر زیست محیطی و بهداشتی به هیچ وجه گزینه خوبی نیستند.
بهترین نقاشی برای راه پله بستگی به هارمونی یک دست نقاشی راه پله دارد یعنی شما باید
از درب کوچه گرفته تا درب پشت بام خانه را به شکلی کاملا هم خوان رنگ آمیزی کنید
شما میتوانید رنگ نرده های راه پله را با چهارچوب های واحدها یک دست رنگ کنید و حفاظ های
واحد ها را هم شکل هم نقاشی کنید تا زیبای یک نواختی داشته باشد

چاپ این بخش

  نقاشی درب چوبی ساختمان
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:14 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

رنگ های شفاف (سیلر – کیلر – پلی استر)
رنگ کاری چوب با رنگهای شفاف – سیلر – کیلر – پلی استر – نیم استر علاوه بر پوشاندن سطح و حفاظت آن لايه شفافي را بر روي چوب به وجود مي آورد بدون آن كه در نقش و موج چوب تغييري ايجاد كند. کیفیت رنگ کاری چوب تخصص ، ذوق وسلیقه <نقاش چوب بستگی دارد زیرا رنگ کاری چوب یک کار هنری می باشد که در صنعت مبل گرفته تا کابینت آشپزخانه ،لازم به ذکر  است که هر نقاش ساختمان نمی تواند نقاش چوب باشد. خدمات رنگ کاری چوب بسیا ر گسترده وظریف میباشد.
نقاشی ساختمان
رنگ کاری چوب به دسته هاي زير تقسيم مي شود:
نقاشی چوب با رنگ لاك و الكل:
لاك ازحشره اي به نام كوكوس لاكا به دست مي آيد اين حشره بعد از مكيدن شيره درختان محلي(انجير) مايع قهوه اي رنگي از خود ترشح مي كند اين مايع پس از تصويه شدن در بازار به عنوان لاك به فروش مي رسد. بهترين نوع لاك به رنگ زرد روشن تا زرد مايل به نارنجي است كه در اين صورت آن را شلاك مي نامند. نقاش چوب جهت لاك و الكل كاري لاك را در الكل حل مي كندو هر چه درجه خلوص آن بالاتر باشد لاك بهتر در الكل حل خواهد شد،که رنگ کاری چوب با لاك و الكل را در سه مرحله به كار میبرند.
1- مرحله اول رنگ کاری چوب (بوم كردن) براي پر كردن خلل و فرج چوب
2- مرحله دوم رنگ کاری چوب (پوشش) براي ايجاد كردن قشر رنگ روي سطح كار
3- مرحله سوم رنگ کاری چوب (پرداخت) براي صاف كردن روي رنگ ايجاد شده براي زدن لاك و الكل بر روي چوب معمولاً نقاش چوب <از كهنه رنگ كاري استفاده مي شود. كهنه رنگ كاري چوب عبارت است از تكه پارچه اي لاي آن پنبه و يا پشم گذاشته باشند. لاك و الكل در مقابل اسيد، رطوبت و حرارت مقاوم نيست، چنانچه آب بر روي آن ريخته شود لكه سفيدي بر روي آن باقي مي ماند.
نقاشی ساختمان
نقاشی چوب با سیلر
1- سيلر مايعي است كرم رنگ و شفاف و براي پر کردن چشم چوب و غير قابل نفوذ كردن خلل و فرج چوب قبل از رنگ نهايي (كيلر) به كار مي رود پس از استعمال سيلر و خشك شدن آن قابليت جذب رنگ كم مي شود و باعث سختي رنگ نهايي مي شود. سيلر را به وسيله تينر فوري رقيق نموده و به وسيله پستوله و قلمو بر روي چوب پاشیده مي شود.
2- كيلر رنگي است شفاف كه به عنوان رنگ نهايي، و همراه سيلر مورد مصرف قرار مي گيرد حلال اين رنگ تينر فوري است. كيلرتوسط نقاش چوب  با استفاده از پيستوله و قلمو بر روي سطح چوب پاشیده مي شود. كيلر به دو صورت كيلر مات و كيلر براق وجود دارد .
3- رنگهاي پلي استر : پلي استر رنگي است شفاف و بي رنگ. اين رنگ در تينرهاي فوري بسيار قوي حل مي شود. رنگ هاي پلي استر در مقابل رطوبت، حرارت، الكلها، اسيدها، روغن و چربي، مركب و جوهر تا حدودي مقاوم هستند. در رنگ کاری چوب بعد از سیلر وکیلر رنگ نهایی با پلي استر انجام می شود .پلي استر خود به دو دسته نيم پلي استر و پلي استر تقسيم مي شود: نيم پلي استر: جز رنگهاي نيمه هوا خشك هستند و از سه جزء ماده اصلي رنگ (رزين، روغن هاي كوتاه، اوره فرمالدئيد ) حلال(اتيلن) و سخت كننده (پاراتولوئن) تشكيل يافته است. اين رنگها پس از مصرف احتياج به پوليش ندارند و به دو صورت مات و براق در بازار عرضه مي شوند پلي استر: اين رنگها از يك جزء ماده اصلي رنگ و يك جزء هاردنر …
معرفی رنگ های شفاف (سیلر – کیلر – پلی استر)
معرفی انواع رنگ شفاف سیلر – کیلر – پلی استر – نیم استر
رنگ های شفاف علاوه بر پوشاندن سطح و حفاظت آن لايه شفافي را بر روي چوب به وجود مي آورد بدون آن كه در نقش و موج چوب تغييري ايجاد كند و به دسته هاي زير تقسيم مي شود:
رنگ لاك و الكل: لاك ازحشره اي به نام كوكوس لاكا به دست مي آيد اين حشره بعد از مكيدن شيره درختان محلي(انجير) مايع قهوه اي رنگي از خود ترشح مي كند اين مايع پس از تصويه شدن در بازار به عنوان لاك به فروش مي رسد. بهترين نوع لاك به رنگ زرد روشن تا زرد مايل به نارنجي است كه در اين صورت آن را شلاك مي نامند. در عمل لاك و الكل كاري لاك را در الكل حل مي كنندو هر چه درجه خلوص آن بالاتر باشد لاك بهتر در الكل حل خواهد شد. رنگ لاك و الكل را در سه مرحله به كار مي زنند :
1- رنگ دسته اول (بوم كردن) براي پر كردن خلل و فرج چوب
2- رنگ دسته دوم (پوشش) براي ايجاد كردن قشر رنگ روي سطح كار
3- رنگ دسته سوم (پرداخت) براي صاف كردن روي رنگ ايجاد شده
براي زدن لاك و الكل بر روي چوب معمولاً از كهنه رنگ كاري استفاده مي شود. كهنه رنگ كاري عبارت است از تكه پارچه اي لاي آن پنبه و يا پشم گذاشته باشند. لاك و الكل در مقابل اسيد، رطوبت و حرارت مقاوم نيست، چنانچه آب بر روي آن ريخته شود لكه سفيدي بر روي آن باقي مي ماند
1- سيلر
مايعي است كرم رنگ و شفاف و براي غير قابل نفوذ كردن خلل و فرج چوب قبل از رنگ نهايي (كيلر) به كار مي رود پس از استعمال سيلر و خشك شدن آن قابليت جذب رنگ كم مي شود و باعث سختي رنگ نهايي مي شود. سيلر را به وسيله تينر فوري رقيق نموده و به وسيله پستوله و قلمو بر روي چوب پاچيده مي شود.
2- كيلر
رنگي است شفاف كه به عنوان رنگ نهايي، و همراه سيلر مورد مصرف قرار مي گيرد حلال اين رنگ تينر فوري است. كيلر با استفاده از پيستوله و قلمو بر روي سطح چوب پاچيده مي شود. كيلر به دو صورت كيلر مات و كيلر براق وجود دارد .
3- رنگهاي پلي استر
پلي استر رنگي است شفاف و بي رنگ. اين رنگ در تينرهاي فوري بسيار قوي حل مي شود. رنگ هاي پلي استر در مقابل رطوبت، حرارت، الكلها، اسيدها، روغن و چربي، مركب و جوهر تا حدودي مقاوم هستند.
پلي استر خود به دو دسته نيم پلي استر و پلي استر تقسيم مي شود:
نيم پلي استر: جز رنگهاي نيمه هوا خشك هستند و از سه جزء ماده اصلي رنگ (رزين، روغن هاي كوتاه، اوره فرمالدئيد ) حلال(اتيلن) و سخت كننده (پاراتولوئن) تشكيل يافته است. اين رنگها پس از مصرف احتياج به پوليش ندارند و به دو صورت مات و براق در بازار عرضه مي شوند
پلي استر: اين رنگها از يك جزء ماده اصلي رنگ و يك جزء هاردنر (سخت كننده) تشكيل شده اند و ماده رقيق كننده اي ندارد و به علت اينكه در اثر رقيق نشدن تبخير نمي شود، لذا ضخامت لاك به همان ضخامت اصلي روي كار باقي مي ماند، اين دسته از لاكها فوق العاده شفاف هستند. در مورد چوبهايي كه شيرابه دارند، نمي توان پلي استر را به خوبي به كار برد، زيرا اين چوبها به سادگي خشك نمي شوند و به خوبي لاك را نمي پذيرند.
4- روغن جلا
رنگي است قهوه اي روشن تا متمايل به قرمز كه به عنوان رنگ نهايي مورد مصرف قرار مي گيرد. اين رنگ به تنهايي يا همراه با سيلر و كيلر يا لاك و الكل به عنوان براق كننده مورد استفاده قرار مي گيرد. روغن جلا در مقابل آب و حرارت زياد و رطوبت مقاوم نيست.

چاپ این بخش

  نقاشی ساختمان با رنگ روغنی
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:13 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگخونه – شما علاوه بر این که می توانید برای نقاشی منزل یا رنگ آمیزی ساختمان خود از نقاشان مجرب ما در زمینه نقاشی ساختمان با رنگ روغنی یا هر نوع رنگ یا نقاشی دیگری بهره مند شوید، می توانید مطالب آموزشی در موردنقاشی ساختمان و انواع رنگ های ساختمانی و همچنین مقالات در زمینه های مختلف رنگ ها و نقاشی ساختمان را در وبسایت نقاشی ساختمان ایران مطالعه نمایید و همچنین با دیدن فیلم های آموزشی نقاشی ساختمان از آموزش های تصویری این مجموعه بهره مند شوید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری در نقاشی خانه یا منزل خود داشته باشید و با بهترین رنگ ها خانه خود را رنگ آمیزی کنید
نقاشی روغنی
اجرای انواع نقاشی روغنی, نقاشی روغنی ساختمان, نقاشی روغنی خانه, نقاشی روغنی منزل, نقاشی روغنی آپارتمان, نقاشی روغنی مسکن, نقاشی روغنی دیوار, نقاشی روغنی اتاق, رنگ روغنی, رنگ کردن روغنی, رنگ آمیزی روغنیبرای اطلاع بیشتر در مورد نقاشی رنگ روغنی ساختمان و نقاشی ساختمان با رنگ روغنی در رنگ های مختلف و همچنین اطلاع از قیمت نقاشی رنگ روغنی و نیز دریافت کاتالوگ رنگ روغنی و بازدید و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.
هدف ما جلب رضایت شما ، مشتریان گرامی است
چه با آموزش نقاشی ساختمان و چه با انجام خدمات نقاشی ساختمان
در مقاله نقاشی روغنی به مواردی از قبیل چگونگی اجرا نقاشی روغنی ساختمان – فواید استفاده از روغن الف – نقاشی در فصول مختلف – طریقه مصرف رنگ روغنی – موارد از استفاده و قابلیت شستشوی رنگ های روغنیمورد بحث و بررسی قرار گرفته اند
شما در مطلب زیر با انواع رنگ روغنی (رنگ روغنی مات – رنگ روغنی براق – رنگ روغنی نیمه مات) – مواد تشکیل دهنده رنگ روغنی – مزایا و معایب رنگ روغنی – قیمت و کاتالوگ رنگ روغنی – رنگ بندی و بسته بندی رنگ های روغنی به طور کامل آشنا می شوید.
انواع رنگ روغنی
رنگ های روغنی نیز از رنگ های سنتی و قدیمی محسوب می شود ولی هنوز برای رنگ آمیزی درب و پنجره های فلزی به عنوان یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود و حتی برای مواردی که به خاطر زیبایی بیشتر قرار است که دربهای فلزی از پوشش های مولتی کالر استفاده شود. رنگ روغنی به عنوان عایقی در برابر خوردگی و زنگ زدگی در آستر کاری ها استفاده می شود.
رنگ های روغنی شامل گروه های زیر می باشند :
– رنگ های روغنی براق و مات در فام های مختلف
– جلای الکیدی
رنگ ها و جلا های روغنی بر پایه رزین الکید لانگ تهیه شده و دارای چسبندگی خوبی روی سطوح آهنی، چوبی و دیوارهای داخل و خارج ساختمان می باشند . این رنگ ها دارای انعطاف پذیری و ثبات براقیت قابل توجهی بوده و به مدت طولانی جلا و براقیت خود را روی سطح حفظ می نمایند . انواع بسته بندی : ربعی – کوارت – گالن – حلب رنگ روغنی رنگی است که در داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد این نوع رنگ آب گریز بوده و قابل شستشو و برای شل نمودن ان از تینر روغنی استفاده می کنند که بوی بد این رنگ حتی همسایه ها را اذیت می کند. رنگ خشک شده رنگ روغنی روی دیوار تیره تر از رنگ ساخته شده ان می باشد . رنگ های روغنی به سه نوع براق ، نیمه براق و مات تقسیم می شوند.
1- رنگ روغنی براق
رنگ روغنی (نقاشی روغنی) شادرنگ بر پایه رزین الکیدی با توجه به شرایط آب و هوایی ایران ساخته شده است. دارای براقیت بالا و سرعت خشک شدن مناسب می باشد. با قلم مو، غلطک و پیستوله قابل اجرا می باشد. این رنگ ها بر پایه رزین های آلکیدی ساخته شده و در انواع فام از سفید تا مشکی قابل عرضه می باشد. دارای براقیت بسیار خوب، مقاومتهای مناسب در برابر شرایط جوی و رطوبتی بوده و از ثبات نوری قابل توجهی برخوردار است. رنگ فوق قابل استفاده روی سطوح فلزی، چوبی، سیمانی و گچی جهت مصارف داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. جهت مصرف روی سطوح فولادی اعمال یک لایه آستری الکیدی توصیه می شود. زمان خشک شدن سطحی 3 ساعت و زمان خشک شدن عمقی 24 ساعت است.
مزایا و معایب رنگ روغنی براق
از مزایای این نوع رنگ می توان گفت که این نوع رنگ کاملا براق بوده و دارای مقاومت و مانده کاری و پوشش زیاد بوده و بیشتر در بیرون ساختمان علی الخصوص بر روی آهن الات مثل در و پنجره و نرده مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه این رنگ نور را بیشتر منعکس کرده و ایجاد روشنائی بیشتری در داخل اتاقها می کند معایب استفاده از رنگ روغنی براق این است که موج و ایرادهای گچکاری را نشان می دهد.
2- رنگ روغنی مات
رنگ روغنی (نقاشی روغنی) رویه مات شادرنگ بر پایه رزین الکیدی و استفاده از بهترین مواد داخلی و اروپائی متناسب با شرایط آب و هوایی ایران ساخته شد است. قابل استفاده بر روی سطوح گچی و سیمانی می باشد. بوسیله پیستوله، غلطک و قلم مو قابل استفاده می باشد. بعد از خشک شدن دارای حالت پوست تخم مرغی و بسیار زیبا و بادوام میباشد. این رنگ ها بر پایه رزین های آلکیدی ساخته شده و در انواع فام از سفید تا مشکی قابل عرضه می باشد. دارای مقاومتهای مناسب در برابر شرایط جوی و رطوبتی بوده و قادرند سطوح مات بسیار زیبایی را بوجود آورند. رنگ فوق قابل استفاده روی سطوح فلزی، چوبی، سیمانی و گچی بوده و جهت مصارف داخل یا خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. جهت مصرف روی سطوح فولادی اعمال یک لایه آستری آلکیدی توصیه می گردد. زمان خشک شدن سطحی 3 ساعت و زمان خشک شدن عمقی 16 ساعت است.
مزایا و معایب رنگ روغنی مات
مزیت این رنگ این است که این نوع رنگ به علت مات بودن نور را منعکس نمی کند و به همین خاطر ایرادات گچکاری را تا حدودی نشان نمی دهد معایب استفاده از رنگ روغنی مات این است که مثل رنگ براق صد در صد قابل شستشو نبوده و به راحتی نمی توان لکه های روی دیوار را پاک نمود و به همین خاطر جاهای که دستمال کشیده شده دقیقا معلوم می باشد . پوشش کمتر و بوی زیاد ان نسبت به رنگ براق یکی دیگر از معایب رنگ روغنی مات می باشد .
 
3-رنگ روغنی نیمه مات
این نوع رنگ در مخلوط نمودن رنگ براق و رنگ مات به نسبت مساوی بدست می اید. این نوع رنگ پوشش معمولی داشته و نسبت به رنگ براق کمتر و نسبت به رنگ مات بیشتر نور را منعکس می کند. این نوع رنگ نسبت به رنگ براق کمتر و نسبت به رنگ مات بیشتر قابل شستشو می باشد.
4- رنگ استخری
رنگ استخری بر پایه رزین های اکریلیک ترمو پلاست ساخته می شود جهت سطوح استخرهای شنا و همچنین استخرها و حوضچه های پرورش ماهی مناسب می باشد. این رنگ به طور معمول در فام آبی عرضه می گردد و در صورت سفارش قابل عرضه در هر فام دیگری نیز می باشد. از چسبندگی مناسب روی سطوح بتونی برخوردار است و مقاومت رطوبتی فوق العاده آن باعث دوام بیشتر آن، درون آب می گردد.
مواد تشکیل دهنده رنگ روغنی
در این نوع رنگ‌ها ، رنگ دانه را در یک روغن خشک شونده که استر گلیسیرین با اسیدهای چرب نظیر اسیدهای اولیک و یا لینولنیک می باشد حل می کنند. این روغن‌‌ها در هوا اکسیده شده و به ترکیبات سیر شده تبدیل می شوند و لایه‌ای سخت مقاوم و محافظ تشکیل می دهند که از نفوذ آب در رنگ دانه جلوگیری می کنند.
رقیق کننده :
برای رقیق کردن و سهولت کاربرد رنگ به کار می رود و معمولا یک حلال هیدرو کربنی نظیر ترپنتین است که به روغن تربانتین شهرت دارد.
خشک کننده :
یکی از اجزای رنگ‌های روغنی است که در حقیقت نقش کاتالیزور در تسریع اکسیداسیون و خشک شدن رنگ ها را دارد و معمولا مخلوطی از اکسید های سرب ، منگنز و کبالت در ( روغن برزک) بصورت استر مصرف می شود. رنگهاي پوششي (رنگ روغني) تركيبي از رنگدانه‌ها، رنگدانه يارها، حلال، روغن اسكاتيف، روغن برزك و … مي‌باشد رنگهاي روغني به وسيله تينر روغني رقيق مي‌شوند و رنگها هوا خشك هستند اين رنگها دردو نوع مات و براق به بازار عرضه مي‌شوند و قابل استفاده با قلم مو، پيستوله و غلتك مي‌باشند رنگهاي روغني حدود 12 ساعت زمان لازم دارند تا به طور نهايي خشك شوند و براي خشك شدن سطحي در حدود 4 تا 6 ساعت زمان لازم است. البته دماي هوا تاثير زيادي دارد. رنگهاي روغني در قوطي‌هاي 2/1 و 4/1 و 1/4 و20 ليتر به بازار عرضه مي‌شوند. (توضيح اينكه رنگ در بازار به صورت عاميانه به كيلو سنجيده مي‌شود ولي واحد حجمي آن به ليتر مي‌باشد) . در گذشته براي مات كردن رنگهاي روغني براق، مقداري مل الك شده داخل آن ريخته و آن را خوب مخلوط مي‌كردند كه اينكار علاوه بر زبري رنگ باعث گرانروي آن مي‌شد. كه براي از بين بردن زبري و گرانروي آن مقداري تينر روغني و روغن الف به آن اضافه ميكردند. رنگهاي روغني براق از استحكام و بهداشت بيشتري نسبت به رنگهاي روغني مات دارد. امروزه براي رنگ آميزي مصنوعات چوبي كمتر از رنگ روغن استفاده مي‌شود زيرا اين رنگها مدت زيادي را براي خشك شدن نياز دارند. اين رنگها قابل استفاده با قلم مو، پارچه بدون پرز، پيستوله و غلطك مي‌باشد. در صورت نبودن تينر روغني از بنزين و نفت به عنوان رقيق كننده مي‌توان استفاده نمود.
قیمت رنگ روغنی
به طور کلی هر کیلو رنگ روغنی ۴ متر مربع را پوشش می دهد و با توجه به نوع کار و قیمت رنگ متغیر می باشد. برای مثال فرایند خدمات به شرح زیر می باشد: روغن زیر کار + ماستیک (بتونه کاری) + سمباده کاری با پوسته آب + رنگ آمیزی توضیح: هزینه ها ثابت نمی باشند. شما برای اینکه از قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی و همچنین قیمت انواع رنگهای روغنی آشنا شوید کافیست با ما تماس حاصل نمایید تا ما قیمت انواع رنگ و نیز نقاشی ساختمان را به شما اطلاع دهیم
کاتالوگ رنگ روغنی
شما برای دیدن هر گونه کاتالوگ رنگ روغنی در انواع و رنگ های مختلف کافیست با ما تماس بگیرید و با ارسال رایگان کاتالوگ به منزل شما ، کاتالوگ مورد نظر را مشاهده کنید و هر رنگ و هر مدلی که مد نظر شماست را انتخاب کنید و خانه خود را نقاشی کنید قرار است به زودی کاتالوگ های روغنی در سایت قرار داده شود، در صورت تقاضای شما کاتالوگ روغنی در اولویت بالاتری قرار می گیرید و سریع تر در سایت قرار داده می شود
انواع بسته بندی و رنگ بندی رنگ روغنی
مروارید (سینتولوکس) رنگ روغنی براق
رنگ روغنی براق مروارید از نوع رنگ های آلکیدی هوا خشک، با رنگ بندی متنوع، قابلیت پوشش و چسبندگی عالی، مقاوم در برابر سایش و حلال های هیدروکربنی، رطوبت و شرایط مختلف آب و هوایی می باشد و برای حفاظت و رنگ آمیزی داخل و خارج ساختمان، سطوح چوبی و فلزی بکار می رود. رنگ بندی : سفید و الوان بسته بندی : کوارت، گالن، 5 لیتری و 5 گالن
مروارید (سینتولوکس) رنگ روغنی نیم براق
رنگ روغنی نیم براق مروارید از نوع رنگ های آلکیدی هوا خشک، با رنـگ بنـدی متـنوع، قابلیـت پوشـش و چسـبندگی عالی، مقـاوم در برابر سـایش و حـلال های هیدروکربنی، رطوبت و شرایط مختلف آب و هوایی می باشد و برای حفاظت و رنگ آمیزی داخل و خارج ساختمان، سطوح چوبی و فلزی بکار می رود. رنگ بندی : سفید و الوان بسته بندی : ربعی، کوارت، گالن، 5 لیتری و 5 گالن
مروارید (سینتولوکس) رنگ روغنی مات
رنگ روغنی مات مروارید از نوع رنگ های آلکیدی هوا خشک است و به علت پوشش و چسبندگی عالی، خشک شدن سریع برای حفاظت و رنگ آمیزی سطوح فلزی، گچی و چوبی به کار می رود. رنگ بندی : سفید و سیاه بسته بندی : کوارت، گالن، 5 لیتری و 5 گالن
مینایی – رنگ روغنی (نیمه براق)
رنگ روغنی نیمه براق از نوع رنگ های آلکیدی هوا خشک، با قابلیت پوشش مناسب و چسبندگی خوب برای حفاظت و رنگ آمیزی داخل و خارج ساختمان ، سطوح چوبی و فلزی بکار می رود. همچنین برای تهیه بتونه روغنی می توان از آن استفاده کرد. رنگ بندی : سفید و الوان بسته بندی : کوارت، گالن و 5 گالن
مینایی 2 – پوشش زیرین ( نیمه مات )
رنگ روغنی پوشش زیرین ( نیمه مات ) از نوع رنگ های آلکیدی هوا خشک است و به علت داشتن خاصیت ضد زنگ، پوشش مناسب وخشک شدن سریع برای حفاظت و رنگ آمیزی سطوح فلزی، گچی و چوبی به عنوان آستری به کار می رود. همچنین برای تهیه بتونه روغنی می توان از آن استفاده کرد. رنگ بندی : سفید و الوان بسته بندی : کوارت ، گالن و 5 گالن
جلای آلکیدی براق 78
جلای آلکیدی براق 78 جلای آلکیدی براق رنگسازی از بهترین رزین آلکیدی تهیه می شود. از مهمترین خواص آن، مقاومت عالی در برابر خمش و خراش و زمان خشک شدن مناسب است و برای براق نمودن و محافظت سطوح چوبی، فلزی و حفاظت سطوح گچی و تهیه بتونه روغنی به کار می رود. رنگ بندی: شفاف بسته بندی :کوارت، نیم گالن،گالن و 5گالن برای مشاهده سایر بسته بندی و رنگ بندی ، رنگ های روغنی به صفحه رنگ های ساختمانی مراجعه نمایید
هر گونه نظر و دیدگاهی در مورد این مطلب دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید، مطمئن باشید که از هرگونه نظر و دیدگاهی استقبال می کنیم، شما می توانید دیدگاه تان را در صفحه تماس با ما در میان بگذارید

چاپ این بخش

  طرز ساخت رنگ شكلاتی
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:13 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگخونه – رنگ شكلاتی در نگاه اول رنگي مقتدر جدي و زيباست كه حس قدرت و شادي را يكجا نشان ميدهد.رنگ شكلاتی از انواع مختلفي برخوردار است كه هر كدام از اين رنگها ميتواند تركيب خاص خود را داشته باشد.ما در اين پست سعي ميكنيم تركيب اصلي رنگ شكلاتي را براي شما دوستان توضيح بدهيم و اگر رنگ شكلاتی مورد نظر شما رنگي خاص از شكلاتی است در تركيب رنگها احتياط كنيد چرا كه ممكن است رنگ مورد نظر شما گونه اي متفاوت از رنگ شكلاتي باشد ولو شكلاتی باشد.تركيب رنگ شكلاتی مخلوطي از سفيد،قرمز،گل ماش،ودر بعضي موارد كمي قهوه اي و زرد است.براي تركيب چهار كيلو رنگ سفيد به شكلاتي بايد يك قاشق مربا خوري قرمز يك قاسق غذاخوري گل ماش و چند قطره قهوه اي و زرد به آن اضافه كرد.توجه داشته باشيد كه تمام رنگها انواع گوناگوني دارند پس در ساخت رنگها محتات عمل كنيد

چاپ این بخش

  ابزار های نقاشی ساختمان
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:12 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگخونه – برای انجام هر كاری، شرایطی لازم است كه تجهیزات و ابزارآلات مورد نیاز آن بخش اصلی محسوب می شوند. در پروژه نقاشی ساختمان نیز مانند هر كار دیگری به لوازم و ابزارآلات مخصوص نیاز دارد ولی سئوال این است كه كدام یك از آن ها برای دستیابی به نتیجه بهتر مفیدتر بوده و به طور كلی تفاوت میان ابزارهای رنگ آمیزی متعدد چیست برای نقاشی ساختمان از ابزارهای مختلفی شامل قلم مو، غلتك و پیستوله استفاده می كنند كه در كشور ما كاربرد قلم مو از بقیه بسیار بیشتر است
مزایا و معایب قلم مو
از آن جا كه برای رنگ آمیزی سطوح مختلف قلم موهای متنوع و گوناگونی به لحاظ اندازه، فرم، ضخامت و جنس موهای آن ها وجود دارند، لذا عامل تعیین كننده انتخاب نوع قلم مو و مناسب ترین آن ها به نوع رنگ تهیه شده و هم چنین میزان وسعت سطح بستگی دارد. به این معنا كه قلم موهای مورد استفاده برای رنگ پلاستیك برای رنگ روغن به كار نمی روند و هم چنین از قلم موهای كوچك برای رنگ آمیزی سطوح وسیع نمی توان استفاده كرد. از جمله معایب كاربرد قلم مو به مهارت مورد نیاز كاربر می توان اشاره كرد. در واقع برای به كارگیری قلم مو شخص می بایست از تبحر كافی بهره مند باشد زیرا در غیر این صورت با سطحی راه راه حاصل از رد قلم مو و یا شره های رنگ مواجه می شود. مهم ترین مزیت آن این است كه با توجه به تنوع موجود در تولید آن، پوشش اغلب سطوح حتی ناصاف و با برجستگی ها و فرو رفتگی های مختلف امكان پذیر است مگر آن كه محدودیت فضایی فرو رفتگی از مانور حركتی قلم مو و دست جلوگیری كند كه در چنین شرایطی اصراری بر به كارگیری قلم مو نبوده بلكه می بایست از ابزار دیگری استفاده كرد.

چاپ این بخش

  نقاشی ساختمان و ترکیب رنگی
ارسال‌شده توسط: samirakh - 10-04-2018, 03:11 PM - انجمن: آشپزی و خانه داری - بدون‌پاسخ

نقاشی ساختمان رنگخونه – ترکیب رنگ در نقاشی ساختمان : برای به دست آوردن رنگ دلخواه و مناسب در نقاشی ساختمان ابتدا باید با نحوه ی ترکیب رنگ های ساختمانی آشنا بود  ،آشنایی با ترکیب رنگ ها به نقاش ساختمان کمک می کند تا کارش را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. درست است که انتخاب رنگ نقاشی ساختمان را خود مشتری بر اساس سلیقه ی شخصی و با توجه به روحیات و تناسب تفاوت های فردی ارائه می دهد ولی نقاش ساختمان باید با نحوه ی ترکیب رنگ ها آشنا باشد تا به مشتری گوش زد کند که در آخر کار رنگ مورد علاقه ی شخص به چه صورت در خواهد آمد تا مشتری در صورت تمایل آن رنگ را انتخاب کند.ترکیب رنگ ها با یکدیگر طیف گسترده ای از رنگ ها را به وجود می آورد که البته در ترکیب رنگ ها برای نقاشی ساختمان ، با توجه به اندازه ی که برای هر رنگ انتخاب می شود ،می توان طیف رنگ های بیشتری را ایجاد کرد.
رنگ های اصلی در نقاشی ساختمان
آبی ، قرمز ، زرد
رنگهای تیره :
رنگ اصلی + رنگ سیاه
رنگ های روشن :
رنگ اصلی + رنگ سفید
در نقاشی ساختمان ، نقاش ساختمانی از ترکیب رنگ های مختلف باهم رنگ خاص مورد نظر در نقاشی ساختمان که قرار است محیط خانه را با ان رنگ آمیزی کند به دست می آورد .از ترکیب رنگ های اصلی رنگ های فرعی به دست می آید که در زیر به چند نمونه ازآنها اشاره می کنیم

ترکیب رنگی در نقاشی ساختمان
قرمز + زرد =  نارنجی
آبی + قرمز = بنفش
آبی + زرد = سبز
قرمز + مشکی =زرشکی
آبی + سفید = آبی آسمانی
سبز + مشکی = سبز لجنی
نارنجی + قهوه ای = حنایی
سفید + سیاه = خاکستری
قرمز + سفید =صورتی
سیاه + نارنجی = قهوه ای
رنگ های گرم در نقاشی ساختمان :
قرمز – زرد – نارنجی
رنگ ای سرد در نقاشی ساختمان:
آبی – سبز – بنفش
از ترکیب رنگ  های اصلی با رنگ های دیگر رنگ های مختلفی در نقاشی ساختمان به دست می آید برای نمونه :
ترکیب رنگ قرمز با رنگ های دیگر در نقاشی ساختمان :
قرمز زیاد + آبی = سرخابی
قرمز + سیاه = جگری
قرمز + سفید = صورتی
قرمز زیاد + زرد + آبی = خرمایی
قرمز کم + زرد + آبی = قهوه ای
ترکیب رنگ آبی با رنگ های دیگر در نقاشی ساختمان :
آبی + سیاه = سرمه ای
آبی + قرمز = بنفش
آبی + زرد = سبز
ترکیب رنگ زرد با رنگ های دیگر در نقاشی ساختمان :
زرد + آبی = سبز
زرد + قرمز = نارنجی
زرد + سفید = نخودی
زرد + آّبی  کم + سفید = لیمویی

چاپ این بخش